collapse

* Kullanıcı bilgisi

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

* Son İletiler/Konular

[ Tekken TR - Görsel Öğe Galerisi ] Gönderen: Mr.X
[Temmuz 22, 2017, 08:33:14 ÖS]

Tekken 7 Son Haberler Gönderen: Mr.X
[Temmuz 22, 2017, 08:01:33 ÖS]

Herkese Merhaba Gönderen: Yuiostreez
[Temmuz 21, 2017, 07:54:07 ÖS]

TEKKEN Manga 2017 Mayısta! Gönderen: SİM[2003]
[Temmuz 21, 2017, 07:32:45 ÖS]

Geese Howard Söylentisi (Misafir Karakter) Gönderen: MaviSiyah
[Temmuz 21, 2017, 02:58:40 ÖS]

EVO 2017 | Tekken 7 Dünya Turnuvası 14-16 Temmuz'da! Gönderen: jinemre
[Temmuz 21, 2017, 03:05:22 ÖÖ]

Satılık Mad Catz FIGHTSTICK PRO Gönderen: tamaydogar
[Temmuz 20, 2017, 02:21:42 ÖS]

Marvel VS Capcom: Infinite Gönderen: tamaydogar
[Temmuz 20, 2017, 06:48:53 ÖÖ]

Türk Oyuncu Kimlikleri Gönderen: Forest Law
[Temmuz 19, 2017, 05:17:44 ÖS]

ArcSystem oyunları Gönderen: Mr.X
[Temmuz 19, 2017, 01:16:35 ÖS]

SF EX Gönderen: MaviSiyah
[Temmuz 17, 2017, 07:16:06 ÖS]

TekkenTR Pratik Mode Gönderen: SZR Kazuya
[Temmuz 17, 2017, 02:59:28 ÖS]

Tekken 7 Online Türk Oyuncular Lider Tablosu Gönderen: DeadlyAssassin
[Temmuz 17, 2017, 10:10:52 ÖÖ]

Arcade TEKKEN 7: FR Console Karakter Güncellemeleri 27 Temmuz'da Geliyor! Gönderen: SZR Kazuya
[Temmuz 14, 2017, 05:51:26 ÖS]

hori real arcade 4 pro Gönderen: jinemre
[Temmuz 14, 2017, 04:52:41 ÖÖ]

TekkenTR Köklü Yenilenme Süreci Gönderen: Mr.X
[Temmuz 13, 2017, 10:35:44 ÖS]

Tekken 7 - Ultimate Tekken Bowl DLC Trailer Gönderen: AngelRebellion
[Temmuz 13, 2017, 04:46:40 ÖS]

Tekken 7 Jin Kazama Kombo Video by Bigmania Gönderen: DevilNeverCryy
[Temmuz 12, 2017, 07:44:11 ÖÖ]

PS4 Uyumlu Arcade Stik Yaptım Gönderen: SZR Kazuya
[Temmuz 09, 2017, 12:55:36 ÖS]

Tekken Serisi Gelişimi Gönderen: SZR Kazuya
[Temmuz 09, 2017, 12:47:24 ÖS]

Anket

Tekken 7 de en çok hayal kırıklığına sebep olan şey nedir?

Eksik Oyun Modları (Team Battle- Survival)
1 (7.7%)
Grafikler
2 (15.4%)
Hikaye
5 (38.5%)
Eksik Karakterler
3 (23.1%)
Herhangi bir kusur yok, oyun harika
2 (15.4%)

Toplam Oy Verenler: 13

Gönderen Konu: Tekken 7'nin Olumsuz Özellikleri Hakkında  (Okunma sayısı 430 defa)

Çevrimdışı SİM[2003]

• Warrior
  • *
  • Total likes: 2
  • Üye Puanı: 45
  • "Please Don't Tell My Father..."
      • Profili Görüntüle
    • Başladığı Oyun: Tekken 3
    • Favori Karakter: Emilie De Rocheford- Steve Fox
Tekken 7'nin Olumsuz Özellikleri Hakkında
« : Haziran 14, 2017, 04:14:54 ÖS »
 Kimilerimiz Grafik der kimilerimiz "Yoo grafikler harika" der. Kimilerimiz 'Story çok kötü, eksik karakterler var"der kimileri de "Hikaye güzel, karakterler yeterli der :) Ben de çoğunluğun ne çıkacağını merak ettim ve bir anket hazırladım

Çevrimdışı Gufi

• Mentor
  • *
  • Total likes: 0
  • Üye Puanı: 16
  • But I'm a mountain, I am a killer...
      • Profili Görüntüle
    • XMB: KahunaGufi91
    • Favori Karakter: 1. Lili 2. Alisa 3. Lucky Chloe
Ynt: Tekken 7'nin Olumsuz Özellikleri Hakkında
« Yanıtla #1 : Haziran 14, 2017, 04:40:02 ÖS »
Oynamadım bilemiyorem..  :icon_cry:

Çevrimdışı SİM[2003]

• Warrior
  • *
  • Üye Puanı: 45
  • "Please Don't Tell My Father..."
      • Profili Görüntüle
    • Favori Karakter: Emilie De Rocheford- Steve Fox
« Yanıtla #2 : Haziran 14, 2017, 04:49:52 ÖS »
Oynamadım bilemiyorem..  :icon_cry:
:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

Aynı ben :) (Gerçi ben vidolar falan izlemiştim biliyorum)

Çevrimdışı SZR Kazuya

« Yanıtla #3 : Haziran 14, 2017, 05:41:37 ÖS »
Eksik oyun modu - Bence arcade mod biraz daha uzun 8, 10 dövüş olsaydı ve karakter ending leri arcade mod ile açılsaydı daha iyi olurdu bence

Krakter story aslında tam olmasını istediğim şekilde (daha önce söylemiştim) ama çok çok kırpılmış hali, bu şekilde tek tek
                            dövüşler olacağına olmasaymış daha iyi

Grafik - Yeterli

Hikaye - Beklentim yoktu zaten, umrumda değil pek

Eksik Karakter - Karakter sayısı benim için yeterli olsada benim oyum buraya
« Son Düzenleme: Haziran 14, 2017, 05:45:00 ÖS Gönderen: SZR Kazuya »

Çevrimdışı Mr.X

« Yanıtla #4 : Haziran 14, 2017, 06:02:41 ÖS »
Ben hikâye diyorum. Hem önceki oyunlar kadar geniş bir hikâye anlatımı yok, hem de karakterlerin oyun içi hikâyeleri bayağı yalın.
:: TEKKEN TNT ::

Çevrimdışı MagneticFrost

• Brawler
  • *
  • Total likes: 3
  • Üye Puanı: 26
  • A man chooses, a slave obeys.
      • Profili Görüntüle
    • PSN: MagneticFrost_TR
    • Favori Karakter: Anna, Lili, Jun, Dragunov, Lars, Bryan
« Yanıtla #5 : Haziran 14, 2017, 07:54:28 ÖS »
Anna'nın eksikliğini sürekli hissettiğim için eksik karakter.. T5'den beri, insanın neredeyse 6-7 senelik -belki daha fazla- main karakterini kullanamayıp destek karakterini main yapması ne kadar garip.. Şeytan diyor al bir tane PS3 dön Tag 2'ye. :wut:
We Are TEKKEN!

Çevrimdışı jinemre

• Site Yöneticisi
  • *
  • Total likes: 17
  • Üye Puanı: 50
  • Never back down!
      • Profili Görüntüle
    • PSN: jinemre_trm_
    • Başladığı Oyun: Tekken 2
    • Favori Karakter: Jin Kazama
« Yanıtla #6 : Haziran 15, 2017, 02:54:23 ÖÖ »
Ben de hikayenin yetersiz olduğunu düşünüyorum ve oyumu hikaye yetersizliğine kullandım.

Ama dün gece birden aklıma geldi, ağustos ayında gelecek olan ilk dlc ile hikaye moduna da bir ekleme olabilir mi acaba diye düşündüm. Kim bilir belki bir sürpriz ile karşılaşabiliriz.

Oyun içi modlar da çok yetersiz, eksik karakterler de üzerine tuz biber oluyor. Tek tesellimiz 1 yıl içerisinde gelecek olan dlc'ler. Bakalım bu dlc'ler ile bizleri tatmin edebilecekler mi bekleyip göreceğiz.
« Son Düzenleme: Haziran 15, 2017, 02:56:56 ÖÖ Gönderen: jinemre »
Kavga etmeden güzel güzel oynayın  :jun1: →  :jin1: :shaheen1:

Çevrimdışı AngelRebellion

• Brawler
  • *
  • Total likes: 5
  • Üye Puanı: 32
  • Devil may cry..♥
      • Profili Görüntüle
    • XMB: AngelJinXiaoyu
    • Favori Karakter: 1. Jin - Xiaoyu, Lars - Alisa 2. Asuka,Lili,Hwoarang
« Yanıtla #7 : Haziran 17, 2017, 06:11:22 ÖS »
sırf hikaye eksikliğinden dolayı yani o kadar çok sövmüştüm ki bıkkınlık geldi bana. Hayurlısı artık. Madem harada tekken 7 için mishimaların hikayesi olan son oyun dedi o zaman dlclerde toparlasın
ジン カザマ www.twitch.tv/MarksMiss

Çevrimdışı GERΛLT

• 8. Kyu
  • *
  • Total likes: 0
  • Üye Puanı: 1
      • Profili Görüntüle
    • Favori Karakter: Nina Williams
« Yanıtla #8 : Haziran 19, 2017, 10:58:48 ÖÖ »
Eski tekken havasını pek alamadım. Biraz Street Fighter'a benzetilmiş oyun.

Karakter hikayeleri ise gerçekten çok kötü olmuş, 1 tane dövüş yapmak çok saçma. Arcade mod'da aynı şekilde çok kısa.

Çevrimdışı leealex

« Yanıtla #9 : Haziran 22, 2017, 09:58:25 ÖÖ »
tekken 7 de en büyük eksiklik oyundaki input lag bence 8 ms input lag varmış ps4 te
turnuva masraflari ve site giderleri icin lutfen reklamlari tiklayalim

Çevrimdışı MaviSiyah

« Yanıtla #10 : Haziran 23, 2017, 02:29:37 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar , Tekken 7 yi yaklaşık 1 hafta önce aldım ve toplamda 2 defa oynadım ilk yarım saatlik " şöyle bir hikayesine bakıp çıkarım" dedikten sonra bu gün yaklaşık 6 saat kadar daha oynadım, gözlemlediğim eksiklikler ise;

Oyunun hikayesi çok klişe ve abartılı bazı sahneler eklenerek özenilmeden yapılmış, her karakterin hikayesi özellikle o kadar baştan savma olmuş ki Tekken 6 nın çok gerisinde hatta tekken 3 den bile kötü desek yeridir.

Arcade modu inanılmaz kısa ve arcade mod yok demesinler diye eklenmiş.

Grafikler tam bir hayal kırıklığı, yüz detayları çok kötü çağın gerisinde malesef. Eskiden Tekken duyurulup çıktımı grafikleri ve hikaye videoları insanların ağzını açık bırakırdı şu an çok uzak bu çizgisinden.

Oyunda Ps4 de oynuyorsanız platin kupası inanılmaz kolay olmuş ben toplam 4 ila 6 saatte hiç zorlanmadan platin kupasını çıkardım böyle saçma ve ucuz yollara hiç gitmemeleri lazımdı.

Oyunun modları çok az insan şöyle bir bakıyor o ilerlemeli ve keyifli modlar plaj voleybolu bowlingler keşke olsaydı dedirtiyor ama hiçbiri yok.

En büyük rezillik ise bizi online dövüşlerde ortadoğu ülkesi olarak göstermeleri olmuş, bizim için en uygun bağlantı ve sunucular avrupa kısmı olmasına rağmen bizi araplarla aynı coğrafyaya sabitlemeleri kabul edilemez olmuş. Bunun için bandai namco ya şikayet e postaları gönderelim lütfen ülkemizin itibarını böyle bilinçsizce kategorize eden dangalak yapımcıların eline bırakmayalım.

Bunların dışında eski tüm oyunların müziklerini dinyebilmemiz ve karakter sonlarını açıp galerileri akttif etmek çok hoş ve güzel bir detay olmuş. Aklıma eski serilerde ki komik anılarım geldi :)

Harada ödevine iyi çalışmamış oynanabilirlik güzel olsa da çok eksik sanki Tekken 5 in üzerine çıkan Dark Resurrection gibi bir yapım olarak sunulmuş bizlere.

Özellikle şu ortadoğu kısmına dahil edilme saçmalığını lütfen    
customerserviceuk@bandainamcoent.eu adresine şikayet ederek düzeltilmesini isteyelim. Ses çıkarmazsak çok daha saçma gruplara dahil edilebiliriz.

Çevrimdışı jinemre

• Site Yöneticisi
  • *
  • Total likes: 17
  • Üye Puanı: 50
  • Never back down!
      • Profili Görüntüle
    • PSN: jinemre_trm_
    • Favori Karakter: Jin Kazama
« Yanıtla #11 : Haziran 23, 2017, 03:33:54 ÖÖ »
@MaviSiyah

Söylediklerine kısmen de olsa katıldığım noktalar var. Oyunun hikayesi gerçekten çok baştan savma yapılmış, aceleye getirilmiş gibi bir havası var.

Grafikleri neden beğenmediğini anlayamadım, oynadığın TV ile alakası olabilir mi diye düşündüm. Ben grafikleri çok beğendim. Özellikle arka plan da kalan detaylar o kadar güzel ki, saha yaşıyor adeta.

Platin kupasının kolaylık derecesi kimilerine göre pozitif, bu biraz oyuncuların karakterleri ile de alakalı bence. Kimi insan zorlanmaktan hoşlanır kimileri ise zora hiç gelemez. Oyunları sadece platin kupa kasmak için oynayan kitlelere satmak için yapılmış bir strateji de olabilir bu.

Oyunun modları şuan da kesinlikle yetersiz doğru, ama bu oyuna 1 yıl içerisinde toplam da 4 farklı DLC geleceğini de unutmamak gerekir. Eğer bir erteleme olmaz ise ilk DLC ağustos ayında gelecek. DLC'ler ile oyun içeriğinin zenginleşeceğini düşünüyorum.

Online platformunda Türkiye'nin Ortadoğu platformuna atılmasının sebebini de, Avrupalılar ile olan laglı maçların, Avrupalıların yoğun şikayeti üzerine yapıldığı kanısındayım. Nedenini bir türlü anlayamıyorum ama oyunun yapımcısı Harada Türk oyuncuları görmezden geliyor, Türk oyuncu kitlesiyle bir türlü yıldızı barışmadı...
Kavga etmeden güzel güzel oynayın  :jun1: →  :jin1: :shaheen1:

Çevrimdışı DeadlyAssassin

• Site Yöneticisi
  • *
  • Üye Puanı: 18
  • "This should be fun"
      • Profili Görüntüle
      • http://www.tekkentr.com
    • PSN: Tekken_Girl
    • Başladığı Oyun: Tekken3
    • Favori Karakter: Nina
    • Steam ID: XueDa
« Yanıtla #12 : Haziran 23, 2017, 09:19:36 ÖÖ »
Oyunun trophy'leri eskiden beri hep bu tarz, bence kolay olmasinda bir sakinca yok, herkes usta tekkenci olmak zorunda degil, yeni baslayanlar da alabilsin, ayrica satislari artirdigi kesin, trophy sitelerinde "arkadaslar kolay platinum tavsiye eder misiniz?" tarzi basliklar cok cok fazla :icon_biggrin:

Bolge Avrupa gorunmemesine ragmen rakipler genelde Avrupa'dan gelecektir diye tahmin ediyorum, 4-5 ceken anca Avrupa var cunku daha yakin, ben TR'deyken rank macta hic ortadogu'dan birine denk gelmemistim. Artik yaptiklari hicbir seye sasirmiyorum ve uzulmuyorum, olduklari gibi kabul ettim Harada ve Tekken ekibini...
PSN:Tekken_Girl
Team Turk Masters ☆ DeadlyAssassin_TrM ☆ T7FR Maclarim icin tiklayin www.youtube.com/KillerLady7

Çevrimdışı MaviSiyah

« Yanıtla #13 : Haziran 23, 2017, 11:49:28 ÖÖ »
@jinemre

Grafik konusunda son zamanlarda bir Horizon ve Injustice 2 oynadığım ve özellikle yüz animasyonlarını çok başarılı bulduğum için Tekken 7 nin karakter tasarımve animasyonları çok vasat geldi. Karakter sesleri bile yıllardır aynı seslerden ibaret Harada hep kolay a kaçmayı tercih etmiş, arka planlar oldukça güzel fakat oyun unreal engine 4 ün hakkını tam anlamıyla verememiş ne yazık ki.(Özellikle Harley Quinn in bulunduğu dövüş videolarına göz atarsan aradaki farkı net görebilirsin)

Kupalar Tekken 6 da da kolaydı fakat bu kadar da kolay olmamıştı yani en azından o ilerlemeli modunda bitirmesi insanları uğraştırıyordu Tekken 7 de ise saatler içerisinde tüm kupaları alıyoruz. Bunu biraz daha zor yapsalar oyunu sırf platin kupası için uzunca bir süre oynayan bir çok yeni oyuncu kazanmış olurlar. Şu tabloda ise kişi oyunu alıp kupalarını kazanıp oyunu geri veriyor. (Genelde kupa avcıları bu refleksle hareket eder platin kupa alınca oyundan soğurlar)

@DeadlyAssasin Avrupa ile emin ol araplarla oynadığımızdan 7 8 kat daha az laglı oynuyoruz çünkü bizim internet çıkışlarımız avrupa üzerinden konumlanıyor. Bence Harada cahili vikipedia dan ülkemize bakmış ve orada ortadoğu ülkesi yazıyor diye direkt eklemiş . Bu olay bizim için önemli avrupalı oyuncularla kapışmak istediğimizde "bunlar arap feci lag vardır bunlarda" diye düşünüp reddedebiliyorlar. Ben konsolda bir süre maç yaptım "arap mısın?" diye mesaj atanından "suicide bomber" yazanına kadar garip ve küçük düşürücü mesajlar aldım. ortadoğu ülkesi ve insanı olmadığım halde kimse bizi böyle gösterip saçma yorumlara maruz bırakmamalı.

Bizim küçük bir kısmımız Avrupa da diğer kısmımızda Asya kıtasına bağlıdır ortadoğu gibi bataklığa dönüşmüş bir coğrafyaya dahil edilirsek her anlamda sahip olduğumuz imajımız zamanla zedelenecektir.Onun için lütfen o e posta adresine şikayet edelim tepkimizi gösterelim.

Bu arada oyunun müzikleri eski Tekken serileri kadar üzerinde fazla düşünülmeden yapılmış gibi geldi , bir kaç parça fena değil ama genel anlamda vasat buldum.

Yani çocukluğumdan beri 1. oyunum olmasa da Tekken'in çıktığını duyunca bir heyecanla oynardım artık büyüdüğümüz için mi yoksa gerçekten içeriklere eskisi kadar önem verilmediğinden midir bilinmez eski heyecanı yakalayamadım.(Eski serilerde ki Panda , Kuma , Paul , Law ın hikayeleri çok daha komik ve eğleneliydi)

Çevrimdışı MagneticFrost

• Brawler
  • *
  • Total likes: 3
  • Üye Puanı: 26
  • A man chooses, a slave obeys.
      • Profili Görüntüle
    • PSN: MagneticFrost_TR
    • Favori Karakter: Anna, Lili, Jun, Dragunov, Lars, Bryan
« Yanıtla #14 : Haziran 23, 2017, 03:17:48 ÖS »
@leealex

Doğrudur, zaten online ranked'ın durumu bayağı içler acısı şu anda. Adam akıllı bir güncel gelir umarım.

@mavisiyah

- Trophyler ve kolaylığı şahsen çok da taktığım bir nokta değil, ancak oyun zaten yeni oyunculara odaklı olarak yapılan bir oyun olduğundan bu konuyu genele bağlamak daha doğru olur. Çünkü;

Mortal Kombat X gibi "DIE WILL YOU" ve "Respected Fighter" gibi saçma trophyleri yeğlemeyip öğrenmeye merak sardığın oyundan daha başlamadan soğumayı kimse istemez mesela.

Bunun dışında bazı yeni karakterler var ki, atıyorum hareketlere ne kadar whiff pratiği yapsan da zaten online'dan dolayı kolay kolay counter atılmayabildiği gibi combo kolaylıkları, hareket çıkışları vs zaten bize göre komik derecesinde kolay. Mesela Gigas; basit inputlarla 4-5 hitte 60-70 gibi inanılmaz hasarlar alıyor.. Katarina da u/f+4,4 4,4,4,4,4 55 damage, bir de duvara denk getirse 4,4,4 değiyor, al sana en az 65 damage. :icon_lol: Hatta yeni oyuncuların en çok tercih edebileceği Chloe'nin rage drive'ının ufacık bir açığınızda oyun çevirici nitelikte 80 hasar alması en uç örneği bunun. Bunlar yeni oyuncular için bir teşvik niteliğinde olduğu gibi, üstüne acemileri combo tuzaklarıyla bitirme mevzusunun kalmaması vs gibi durumlar da eklenince artık yeni başlamış, ancak biraz dikkatini verip mantıklı oynamaya başlayan bir oyuncu sizinle baş edebilecek bir duruma gelebiliyor artık.

Teasure battle oynarken bile dikkat ettiniz mi bilmiyorum, sadece combo ile hasar alabildiğiniz aerial juggle battle var. Resmen oyuncuyu combo yapmaya itiyor, bir yerden başla artık der gibi. :) Turbo battle ise bariz refleks arttıran bir mod.

Yani verdiğim örneklerden göründüğü üzere, başta belirttiğim gibi oyun daha çok yeni oyuncular için. O yüzden trophy kolaylığına bakmak yersiz olur.

- Hikaye mevzusuna değinmeye gerek yok, bütün community "beğendim" diyene uzaylı gözüyle bakıyor zaten. :icon_lol:

- Türklerin resmen terörist yerine konulması dahil, lag vardır diye reddedilme mevzusuna katılıyorum. Ben de o tip mesajlarla karşılaşıyorum ve bir oyun oynayana kadar min 4-5 kez red alıyorum.

- Ancak lag konusunda maaleseftir ki bazı Türkler de o kadar sütten çıkmış ak kaşık değil. Bazen 5 bağlantı diye açtığım oyun, oyun içinde 4'ü bırak 3'e kadar düşüyor. Tonla görülebilir güvensiz hareketler-punishler vs 5 bağlantıda olması gereken gibi olmazken, işin ilginç kısmı ise oynadığım çoğu yurt dışı 3 bağlantılar ise sanki 5 bağlantı gibi.. Keşke bağlantıdan ziyade ragequiter'lara yapılan sarı ve kırmızı id mimlemesi gibi kimin bağlantısı oyun içinde daha çok dalgalanıyor vs böyle bir mimlenme sistemi getirseler de herkes kiminle neyle oynadığını bilse en azından..
« Son Düzenleme: Haziran 23, 2017, 03:20:18 ÖS Gönderen: MagneticFrost »
We Are TEKKEN!

Yukarı Git