collapse

* Kullanıcı bilgisi

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

* Son İletiler/Konular

Oynadiginiz Table Toplar Gönderen: DasMetu
[Bugün, 06:56:28 ÖS]

Tekken World Tour Gönderen: Aora
[Bugün, 01:05:34 ÖS]

Karakterlere Karşı Sidestep Gönderen: Aora
[Ağustos 15, 2017, 01:03:50 ÖS]

Tekken 7 Online Türk Oyuncular Lider Tablosu Gönderen: DeadlyAssassin
[Ağustos 15, 2017, 09:41:32 ÖÖ]

ArcSystem oyunları Gönderen: Mr.X
[Ağustos 14, 2017, 06:02:28 ÖS]

Uzun Zaman Sonra Gönderen: Forest Law
[Ağustos 13, 2017, 12:00:13 ÖÖ]

Customizelarimiz Gönderen: Yuiostreez
[Ağustos 12, 2017, 08:09:32 ÖS]

[ The King Of Fighters: Destiny ] Gönderen: SİM[2003]
[Ağustos 12, 2017, 03:32:59 ÖS]

Tekken'e başlama hikayeniz Gönderen: Forest Law
[Ağustos 11, 2017, 07:18:05 ÖS]

Tekken 3 Online Resimli Anlatım Gönderen: Forest Law
[Ağustos 11, 2017, 07:13:38 ÖS]

Tekken 7 Son Haberler Gönderen: Mr.X
[Ağustos 11, 2017, 06:34:31 ÖS]

Yuiostreez ile 15 dakikalık maç videosu Gönderen: Yuiostreez
[Ağustos 10, 2017, 01:35:53 ÖÖ]

Discord serveri actim hepinizi bekliyorum :D :D Gönderen: DasMetu
[Ağustos 09, 2017, 10:12:31 ÖS]

Tekken 7 Anketi: Bamco oyun hakkında düşüncelerinizi öğrenmek istiyor Gönderen: AngelRebellion
[Ağustos 09, 2017, 05:54:50 ÖS]

[ Hakan ] Gönderen: AngelRebellion
[Ağustos 08, 2017, 03:19:00 ÖS]

Tekken 7 PS4 Online Rank Battle Sorunu Gönderen: cinemaker
[Ağustos 08, 2017, 03:15:19 ÖS]

Steam TekkenTR Grubu Gönderen: DasMetu
[Ağustos 08, 2017, 02:36:44 ÖS]

2'li Kombine Gönderen: AngelRebellion
[Ağustos 08, 2017, 09:37:18 ÖÖ]

Sizce Hangisi? Gönderen: DasMetu
[Ağustos 07, 2017, 09:11:59 ÖS]

Merhaba Arkadaslar Gönderen: DasMetu
[Ağustos 05, 2017, 09:16:28 ÖS]

Gönderen Konu: Karakterlere karşı dövüşmek (Claudio)  (Okunma sayısı 321 defa)

Çevrimdışı Aora

Karakterlere karşı dövüşmek (Claudio)
« : Haziran 10, 2017, 01:35:30 ÖS »
Bu karakter oynanışları hakkında konuları görünce aklıma geldi, bir de bu karakterlere karşı oynarken nelere dikkat etmeli, nasıl oynamalı vs konuşmak için konu açmak. Ana karakterlerimizin zayıf özelliklerini, hangi alanlarda kötü olduklarını ve onlara denk gelirsek nelere dikkat etmeliyiz vs gibi
Claudio ile başlıyorum, yeniden söyleyeyim profesyonel değilim ama benim farkettiğim noktalar şunlar:

Öncelikle kendisinin low saldırıları kötü. Ayaktayken yapabileceği üç low hareket var. Hiç low mixupı yok kendisinin, bir tanesi high crush, hasarı ve menzili iyi olmasına rağmen görmesi kolay ve blokta -17 bu. Low parry, blok sonra cezalandırma veya low crush ne isterseniz yapabilirsiniz görürseniz.  Bu hareket eğer counter olursa launcher oluyor o yüzden ona dikkat edelim

İkincisi bu, diğerinden daha hızlı o yüzden görmesi zor ama hasarı kötü, ve counter olmadığı sürece ikinci high tekmeyi bloklayabiliyor veya altından eğilebiliyorsunuz. Bloklayınca -9 bu yani cezalandıramazsınız, ilk tekmeyi yedikten sonra eğilmenizi tavsiye ediyorum, sonra high crush falan ne varsa

Üçüncüsü sidestepten sonra yapılabiliyor sadece, 21 frames yakını sanırım(?), dikkat ederseniz görebilirsiniz, bu hareket blokta -11. Yani cezalandırabilirsiniz ama çok da hasar veremezsiniz, low crush veya parry bu durumda daha iyi olacaktır

Kendisinin trackingi ve homing hareketleri hızlı ve hasarları iyi, sidestep yapmayı çok alışkanlık hâline getirmeyin Claudio'ya karşı oynarken

Ve tabiki kendisinin en iyi hareketi, (oyundaki en iyi)hopkick. Hızlı, menzili ve hasarı iyi, blokta -13 olmasına rağmen cezalandırması zor ittirdiği için ve mid. Animasyonundan dolayı bu hareketi havaya sallamasını sağlayıp sonra cezalandırmak da zor. Ve tabi söylememe gerek yok sanırım low crush, bazen high crush:https://twitter.com/mikado004/status/803566416246947840. Bu harekete dikkat edin her zaman ve farkedebileceği lowları sallamamaya çalışın Claudio'ya

Ve tabiki Starburst olayı var kendisinin. Starburst, bazı hareketlerle kazanıp bazı hareketlerin devamını getirmek için kullanılan bir sistem. Benim bildiğim kadarıyla Claudio Starburst'a sahipken oyundaki en yüksek hasara sahip olan karakter. Claudio'nun sağ eli mavi(veya hasar efekti rengini ne renge değiştirdiyse oynayan kişi o renk) parlıyor Starburst'a sahipken. Önemli etkilerinden bir tanesi Claudio bu durumdayken bir low launcher kazanıyor. Baktığım framedata sayfası bu hareket 18 frame ile başlıyor ve blokta -12 diyor. En yeni Claudio oyuncusu bile Starbursta sahipken bu hareketten 70'e yakın hasar çıkartabilir, bu yüzden Starbursta sahipken tamamıyle dikkat edin kendisine ve bu kazandığı low launchera.

Starbursta sahipse agresif oynamamanızı tavsiye ediyorum. Kendisinin en hızlı starburst mid launcherı 16 frame ile başlıyor gördüğüm kadarıyla, bundan daha güvenli hareketler kullanın o zaman ve boşa saldırmamaya çalışın, çünkü f+1+2 launcherı ileri de atılıyor biraz

Kendisi eğer uzaktaysa sizden büyük ihtimal koşarken f,f,f+2 kullanacak. Bu hareket high, blokta +7 hem çok vuruyor hem de Starburst veriyor Claudio'ya. Bu hareketi görürseniz(15 frame) eğilebilirsiniz ama eğer Claudio eğildinizi farkederse f,f(,f)+4 mid diz hareketini kullanır büyük ihtimal. Blokta -5, çok da vurmayan bir hareket. Bu iki hareketten de sidestep veya sidewalkla kaçabilirsiniz, benim tavsiyem o

Bir diğer hareketi de bu Starbursta sahipken. Önce bir mid vuruyor, sonra bir süre geçiyor bloklanamaz vuruyor

Diğer bir kötü yanı kendisinin tüm launcherları elleri veya ayaklarıyla yapılıyor, dizleri veya dirsekleri kullanılmıyor hiç birinde. Bu demek ki hepsine karşı reversal/parry kullanılabilir, hopkick ve tüm starburst launcherları dahil

Kendisinin Rage Art'ının menzili çok iyi değil ama çok da kötü de değil, mid vuruyor eğer bloklarsanız veya kaçarsanız rahatlıkla cezalandırabilirsiniz, Claudio'nun kendisine geliş süresi biraz uzun çünkü. Yalnız tam olarak kaç -frame bu blokta onu bulamadım

Kendisinin defans seçeneği yok reversal veya parry gibi, yani baskıdan çıkması zor

Bu kadar sanırım, şu an aklıma gelen her şeyi yazdım. Giflerin kalitesi için pardon, olabildiğince düşük yapmaya çalıştım boyutlarını bu çevirmek için kullandığım programı da daha tam çözemedim zaten. Ama her şeyin ne olduğu belli en azından. Artı olarak dün tüm karakterlerin üzerinden geçtim bir yine. Oyundaki en sevdiklerim Claudio(tabiki), Master Raven, Feng ve Panda oldu. Bu diğer karakterlerle de kendime güvendiğim bir seviyeye gelebilirsem onlarla ilgili de yazabilirim belki
« Son Düzenleme: Haziran 12, 2017, 02:57:01 ÖÖ Gönderen: jinemre »

Çevrimdışı jinemre

• Site Yöneticisi
  • *
  • Total likes: 26
  • Üye Puanı: 51
  • Never back down!
      • Profili Görüntüle
    • PSN: jinemre_trm_
    • Başladığı Oyun: Tekken 2
    • Favori Karakter: Jin Shaheen
Ynt: Karakterlere karşı dövüşmek
« Yanıtla #1 : Haziran 10, 2017, 05:04:10 ÖS »
@Aora

Mükemmel bir paylaşım! Anlatış tarzın, gifler, bilgiler tek kelimeyle harika olmuş. Yazıyı sonuna kadar keyifle okudum. Claudio'ya karşı ben de şuan doğal olarak çok bilgi sahibi değildim ama bu başlığı okumak çok faydalı oldu, ellerine sağlık.  :applaud: ileri de yazacağın diğer karakterler için olan yazılarını sabırsızlıkla bekliyorum. Konuyu sabitledim.

Bir yere parantez açmak istiyorum  d+b+1+2 ile bazı karakterlerin rakibi yere yatırmasını, bütün karakterler doğru zamanda d+1+2 ye basarsa ters çevirip kendisi yumruklayabilir. 
Kavga etmeden güzel güzel oynayın  :jun1: →  :jin1: :shaheen1:

Çevrimdışı SİM[2003]

• Warrior
  • *
  • Total likes: 4
  • Üye Puanı: 46
  • "Please Don't Tell My Father..."
      • Profili Görüntüle
    • Başladığı Oyun: Tekken 3
    • Favori Karakter: Emilie De Rocheford- Steve Fox
« Yanıtla #2 : Haziran 10, 2017, 05:10:38 ÖS »
 Eline sağlık harika ve çok yararlı olmuş, sana bahsettiğim siteden indirdiğim T7 yüklemesi birazdan bitiyor, oynamaya başladığımda dediklerini dikkate alacağım :)
 Yine söylüyorum harika olmuş, devamını merakla bekleyeceğim
 Teşekkürler  :lili2:

Çevrimdışı Aora

« Yanıtla #3 : Haziran 10, 2017, 06:04:32 ÖS »
Teşekkürler arkadaşlar yalnız diğer karakterlerle bayağı kötüyüm şu an, onları çözüp yazmama daha çok var yani :D

Bir yere parantez açmak istiyorum  d+b+1+2 ile bazı karakterlerin rakibi yere yatırmasını, bütün karakterler doğru zamanda d+1+2 ye basarsa ters çevirip kendisi yumruklayabilir. 
Bu hep mi böyleydi yoksa Tekken 7'de mı değişti? :icon_confused: Çünkü ben hatırlıyorum Tekken 6'yı PPSSPP emülatöründe oynarken yanlışlıkla bir kez yaptım bunu Dragunovla, sonra internetten araştırdım nasıl yapılıyor vs diye ve sadece bir kaç karakterin yapabildiğini okumuştum

Yanlış hatırlamışım. Dragunov'a özel olan şey buymuş, kolunu tutup kırıyor:
« Son Düzenleme: Haziran 10, 2017, 06:15:12 ÖS Gönderen: Aora »

Çevrimdışı jinemre

• Site Yöneticisi
  • *
  • Total likes: 26
  • Üye Puanı: 51
  • Never back down!
      • Profili Görüntüle
    • PSN: jinemre_trm_
    • Favori Karakter: Jin Shaheen
« Yanıtla #4 : Haziran 10, 2017, 07:40:57 ÖS »
@Aora

Tüm karakterler çevirip kendisi yumruklayabiliyor, bazıları sadece 1+2 ile olan kırmaya reversal yapabiliyor, aklıma gelenleri sayayim; King, Jin, Paul, Dragunov, Nina (Kadın karakterler de tek kıran kendisi) Devil Jin, uzun lafın kısası yere yatırıp 1+2 ile kırma yapan karakterlerin tamamı bu harekete 1+2~2~2~2 ile reversal yapabiliyor.
Kavga etmeden güzel güzel oynayın  :jun1: →  :jin1: :shaheen1:

Çevrimdışı MagneticFrost

• Brawler
  • *
  • Total likes: 3
  • Üye Puanı: 26
  • A man chooses, a slave obeys.
      • Profili Görüntüle
    • PSN: MagneticFrost_TR
    • Başladığı Oyun: Tekken 3
    • Favori Karakter: Anna, Lili, Jun, Dragunov, Lars, Bryan
« Yanıtla #5 : Haziran 11, 2017, 03:21:43 ÖÖ »
@aora

Üç ileri ile gelen hareketlerin çoğuna ss vardır zaten, Dragunov gibi iyi blok kastıran hareketler de olduğundan hep eğilemezsin. Mesafe alan rakibe hominglere dikkat ederek ss atman daha can yakıcı olur. Ayrıca Nobi'nin ss listesi vardı, ona göz geçirebilirsin. Mesafelere ve belli hareketlere göre oluşturmuş, yararlı olabilir senin için.
We Are TEKKEN!

Çevrimdışı DeadlyAssassin

• Site Yöneticisi
  • *
  • Total likes: 21
  • Üye Puanı: 18
  • "This should be fun"
      • Profili Görüntüle
      • http://www.tekkentr.com
    • PSN: Tekken_Girl
    • Başladığı Oyun: Tekken3
    • Favori Karakter: Nina
    • Steam ID: XueDa
Ynt: Karakterlere karşı dövüşmek (Claudio)
« Yanıtla #6 : Haziran 12, 2017, 04:10:24 ÖÖ »
Ooo basliga bak, mukemmel!!! Cok tesekkur ederiz, super paylasim, gerek icerik gerek tarz olarak :thumbsup:
PSN:Tekken_Girl
Team Turk Masters ☆ DeadlyAssassin_TrM ☆ T7FR Maclarim icin tiklayin www.youtube.com/KillerLady7

Çevrimdışı AngelRebellion

• Brawler
  • *
  • Total likes: 10
  • Üye Puanı: 32
  • Devil may cry..♥
      • Profili Görüntüle
    • XMB: AngelJinXiaoyu
    • Favori Karakter: 1. Jin - Xiaoyu, Lars - Alisa 2. Asuka,Lili,Hwoarang
Ynt: Karakterlere karşı dövüşmek (Claudio)
« Yanıtla #7 : Haziran 13, 2017, 05:52:59 ÖÖ »
süpersin ya çok iyi bi konuya deüinmişsin. Az çok cladioyu bende tanımış oldum. Haydi hayırlısı.
ジン カザマ www.twitch.tv/MarksMiss

Yukarı Git