collapse

* Kullanıcı bilgisi

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

* Son İletiler/Konular

Jack 7 Ceza Videosu Gönderen: SİM[2003]
[Bugün, 05:29:49 ÖÖ]

Tekken 7 Online Türk Oyuncular Lider Tablosu Gönderen: jinemre
[Bugün, 03:38:59 ÖÖ]

Tekken - What's your next move? (iOS/Android için) Gönderen: Yuiostreez
[Bugün, 12:34:52 ÖÖ]

Karakterlere Karşı Sidestep Gönderen: Yuiostreez
[Ağustos 19, 2017, 10:16:32 ÖS]

Site Masrafları Hakkında Gönderen: AngelRebellion
[Ağustos 19, 2017, 10:56:16 ÖÖ]

Tekken World Tour Gönderen: Aora
[Ağustos 19, 2017, 04:44:02 ÖÖ]

ArcSystem oyunları Gönderen: DasMetu
[Ağustos 18, 2017, 08:49:06 ÖS]

Marvel VS Capcom: Infinite Gönderen: Mr.X
[Ağustos 18, 2017, 04:27:02 ÖS]

[ The King Of Fighters: Destiny ] Gönderen: Mr.X
[Ağustos 17, 2017, 03:48:02 ÖS]

Oynadiginiz Table Toplar Gönderen: DasMetu
[Ağustos 16, 2017, 06:56:28 ÖS]

Uzun Zaman Sonra Gönderen: Forest Law
[Ağustos 13, 2017, 12:00:13 ÖÖ]

Customizelarimiz Gönderen: Yuiostreez
[Ağustos 12, 2017, 08:09:32 ÖS]

Tekken'e başlama hikayeniz Gönderen: Forest Law
[Ağustos 11, 2017, 07:18:05 ÖS]

Tekken 3 Online Resimli Anlatım Gönderen: Forest Law
[Ağustos 11, 2017, 07:13:38 ÖS]

Tekken 7 Son Haberler Gönderen: Mr.X
[Ağustos 11, 2017, 06:34:31 ÖS]

Yuiostreez ile 15 dakikalık maç videosu Gönderen: Yuiostreez
[Ağustos 10, 2017, 01:35:53 ÖÖ]

Discord serveri actim hepinizi bekliyorum :D :D Gönderen: DasMetu
[Ağustos 09, 2017, 10:12:31 ÖS]

Tekken 7 Anketi: Bamco oyun hakkında düşüncelerinizi öğrenmek istiyor Gönderen: AngelRebellion
[Ağustos 09, 2017, 05:54:50 ÖS]

[ Hakan ] Gönderen: AngelRebellion
[Ağustos 08, 2017, 03:19:00 ÖS]

Tekken 7 PS4 Online Rank Battle Sorunu Gönderen: cinemaker
[Ağustos 08, 2017, 03:15:19 ÖS]

Gönderen Konu: [ Tekken 3 Hikâye ]  (Okunma sayısı 338 defa)

Çevrimdışı Mr.X

[ Tekken 3 Hikâye ]
« : Mart 07, 2017, 01:36:08 ÖS »
The King Of Iron Fist Tournament 2 turnuvası sona ermiştir. Jun Kazama, Kazuya'nın doğaüstü gücünün Devil'dan kaynaklandığı çarpıcı gelişmeyi öğrenmiştir. Ancak Jun onun kontrolü dışındaki bir mistik güç ile itildiğinden tükenmiş Kazuya'ya yardım edememiştir. birkaç gün sonra, son dövüşçü olan Kazuya ile, The King Of Iron Fist Tournament 2 turnuvasının organizatörü ile yüz yüze gelinmiştir. İlk Tekken turnuvasının kurtarıcısı olarak, bir baba oğlun lanetli kan bağı savaşı başlamıştır. Sonunda Heihachi, Mishima Holding'in kontrolünü yeniden kazanmak için girdiği mücadelede çok yaralanmıştır ama galip çıkmayı başarmıştır. Devil'in varlığından habersiz Heihachi, kızgın bir yanardağın içine Kazuya'nın cansız bedenini atmıştır.

Kazuya'nın vücudu yanarken Devil, onun içinde yeni bir yaşam alanına girebilmek amacı ile hamile olan Jun Kazama'ya öncelikli olarak görünmüştür. Ancak çocuğunun geleceği için umutsuz bir mücadele içinde olan Jun, Devil'i yenip oradan ayrılmış ve ıssız Yakushima'ya Kazuya'nın oğlu, Jin'i, tek başına büyütmek için inzivaya çekilmiştir.

Mishima Holding'in kontrolünü ele geçirdikten sonra Heihachi, güçlerini artırmak için yetkilerini ayarlamaya başlamıştır. O Dünya liderlerinin güvenini kazanmak için savaşlara çatışmalara girmiştir. Onun ölçülemez zenginliği, Tekkenshu'yu verimli çatışmaları bastırmak için kullanılan paralı asker grubunu oluşturmaktadır. O da onları finanse edecek zirai sistemleri kurarak gelişmekte olan ülkelerden güçlü bir pay alır. Heihachi'nin çabaları sayesinde, Dünya barışı yeniden kazanılacak gibi görünmektedir.

Aradan on beş yıl geçmiştir ve Jin Kazama artık 15 yaşındadır.

Heihachi'nin emirleri altında olan Tekkenshu, gizemli bir yaşam formunu keşfetmek amacı ile Orta Amerika'da arkeolojik kazı çalışmaları yapmaktadır. Heihachi yaratığı yakalama emri vermiştir, ancak bozuk bir telsiz mesajı sonrasında Tekkenshu ile olan temas kaybedilmiştir. "... Hepsi öldü... Toshin (Dövüşçülerin Tanrısı)?!..."

Kazı çalışmalarının sonrasında Heihachi, cesetlerin olduğu alanı bulmuştur. Heihachi üzüntüden harap olmuştur, ama aynı zamanda bu gizemli yaşam formunun gücünün onun uzun süredir rüyasını gördüğü Dünya hakimiyetinin anahtarı olduğunu fark etmektedir. Toshin'in bu gizemli gücünü ve Dünya'yı ele geçirmek için Heihachi, bir kez daha kaderlerini kışkırtmaya başlamıştır...

Birkaç hafta içinde, Dünya'da tuhaf kaybolmalar meydana gelmeye başlamıştır. Güçlü ruhlu kişiler, dövüş sanatları ustaları ve türetilen diğer mücadele disiplinlerinin ustalarının kayıp haberleri alınmıştır... Kimse onların nerede olduğuna dair hiçbir bilgiye sahip değildir.

Jun Kazama'nın içgüdüsel hayatı karanlık bir güç tarafından zarara uğratılmıştır. Jun ne olduğunu anlayamamıştır, ama duyuları sayesinde bir hedef haline geldiğini hissetmiştir. Onun kaderini kabul etmesi, yakın olduğunu hissettiği kader günü için onu hazırlayıp kendi perili geçmişini bilmesi için Jin'e her şeyi anlatmıştır. Jun Jin'e dedesi Heihachi'ye giderse başına hiçbir şeyin gelmeyeceğini söylemiştir.

Onun sezgilerindeki doğru bir soğukluk, fırtınalı gecede kanıtlanmaktadır. Toshin dağlardan ürpertici, dönen rüzgarları getirerek gelmektedir. Jun "Kaç burdan!" diye bağırmaktadır. Ancak annesinin savunmalarına karşı Jin Toshin'in yüzünü görmüştür ve o bilinçsizce almıştır.

Jin uyanınca, evin ve çevresindeki her şeyin yandığını görmüştür. Jin annesini çılgınca aramıştır ancak onu hiç bir yerde bulamamıştır.

Jun Toshin'in ellerinde ölmüştür. Annesinin öğrettikleri ile onurlandırılan Jin, Heihachi'ye gitmiştir ve intikam amacı ile eğitilmek için yalvarmıştır. Jin'in hikâyesini işiten Heihachi, Toshin'in güçlü savaşçıların ruhlarının arkasında olduğuna inandığını söylemiştir. Toshin'i çekmek için Heihachi, The King Of Iron Fist Tournament 3 turnuvası için ev sahipliği yapmaya karar vermiştir.

Dört yıl sonra, Jin Kazama'nın 19. doğum gününde, The King Of Iron Fist Tournament 3 turnuvasının perdeleri açılmaya başlamıştır.
:: TEKKEN TNT ::

Çevrimdışı SİM[2003]

• Warrior
  • *
  • Total likes: 4
  • Üye Puanı: 47
  • "Please Don't Tell My Father..."
      • Profili Görüntüle
    • Başladığı Oyun: Tekken 3
    • Favori Karakter: Emilie De Rocheford- Steve Fox
Ynt: [ Tekken 3 Hikâye ]
« Yanıtla #1 : Mart 07, 2017, 06:06:38 ÖS »
Bu benim inceleme yazımdaki hikayenin aynısı sanırım ikimizde essoficall den bakıyoruz. Benim hikaye varken uğraşmana gerek yoktu ama olsun ellerine sağlık

Çevrimdışı Mr.X

« Yanıtla #2 : Mart 07, 2017, 06:08:19 ÖS »
Ben senin yazının olduğunu unuttum, ondan bu başlığı açtım.

Çevrimdışı SİM[2003]

• Warrior
  • *
      • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Mart 07, 2017, 06:11:26 ÖS »
Ben senin yazının olduğunu unuttum, ondan bu başlığı açtım.
Olsun sıkıntı yok :) ben kendi iletimdeki oyun hikayesini silerim karskter hikayeleri ve stage bilgileri durur böylece senin yazı da boşuna gitmez

Çevrimdışı Mr.X

« Yanıtla #4 : Mart 07, 2017, 06:12:41 ÖS »
Teşekkürler. Yanlış hatırlamıyorsam sen TEKKEN 4 tanıtımını hazırlayacaktın. Ne oldu o?

Çevrimdışı SİM[2003]

• Warrior
  • *
      • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Mart 07, 2017, 06:14:08 ÖS »
Teşekkürler. Yanlış hatırlamıyorsam sen TEKKEN 4 tanıtımını hazırlayacaktın. Ne oldu o?
Ya ben bugünün tamamını ders çalışarak geçirdim yeni geldim kütüphaneden şimdi :)
Yarın okula gitmeden onu hallederim

Çevrimdışı Mr.X

« Yanıtla #6 : Nisan 26, 2017, 01:03:58 ÖS »
Aklıma gelmişken, TEKKEN 3 ile ilgili bazı bilgileri paylaşıvereyim:

GENEL BİLGİLER:

Tekken 3, Tekken serisinin üçüncü oyunudur.

Oyunun Arcade sürümünün bir portu, oyunların "Arcade Geçmişi" modunun bir parçası olarak Tekken ve Tekken 2'nin yanı sıra PlayStation 2'deki Tekken 5'in 2005 sürümüne oyunların onuncu yıl dönümünü anmak için dâhil edilir.

Tekken 3 birçokları tarafından serinin zirvesi ve PlayStation için en iyi dövüş oyunu olarak değerlendirilir. Oyun Dünya genelinde Tekken 2'nin şimdiye kadar sattığının iki kat fazlası olan altı milyondan fazla satar. Eleştirmenler Tekken 3'ü tüm zamanların en iyi video oyunlarından biri olarak görür. Aralık 2006'da, tüm zamanların en iyi 10 oyunu sıralamasında altıncı sırada yer alır ve GameSpot'un ilk 10 listesinde onuncu sıraya yerleşir.

OYNANIŞ:

Tekken 3 öncekilerle aynı temel savaş sistemini korur, ancak daha ayrıntılı grafikler ve animasyonlar, oyun listesine eklenen 15 yeni karakter ve hem daha hızlı, hem de daha akışkan bir oyun olması gibi iyileştirmeleri de getirmiş olur. Tekken 3'teki belki de en dikkat çekici değişiklik, savaşçının arka plana "girmesi" ya da "çıkması" olayına izin vermesidir, oysa derinlik unsuru önceki Tekken oyunlarında büyük oranda önemsenmemiştir. Atlama, Tekken 3'te savaşçıların daha yükseğe zıplamasına (önceki oyunlarda olduğu gibi) izin vermez, ancak hava saldırılarını kontrol edilebilir hâle getiren makul, gerçekçi yüksekliklere doğru atlama yapar. Geliştirilmiş motor devrilmelerden hızlı kurtarmaya, yakalamalardan ve afallamalardan daha fazla kaçışa ve yeni oluşturulan birleşik kombolara izin verir.

Tekken 3 yalnızca birkaç tane geri dönen karakteri içerir, ancak çoğunlukla yeni karakterler vardır. Orijinal Tekken ve Tekken 2'de bulunan birçok karakter bu oyuna geri dönmez; çoğu Tekken 4'te geri döner. Tekken 3 ayrıca sadece bu oyunda olan ve bir başkasında yer almayan bazı karakterlere sahiptir.

TRAILER:

DİĞER BİLGİLER:

Tekken 3 diskini CD oynatıcıya yerleştirirseniz (veya oyun konsolonuzdaki "CD Çalar" işlevini etkinleştirirseniz), ikinci parça çalacaktır. Bu 2:37'lik şarkıya "The King Of Iron Fist Tournament 3: Enter The Tekken" adı verilir.

"Tiyatro Modu" oyunu tüm başlangıç karakterleriyle bitirince elde edilir.

İki mini oyuna (Tekken Force ve Tekken Ball) sahip tek Tekken oyunudur.

Jack modeli içeren tüm Tekken oyunlarının dışında, hiçbir Jack başlangıç karakteri olamayan tek Tekken oyunudur.

Hafıza kartında Tekken veya Tekken 2'den kaydedilmiş herhangi bir veri varsa, Theater Mode'da oyunların kilitsiz FMV'leri görüntülenir.

Japonya dışında bir "Theater Mode" sahibi olan ilk Tekken oyunudur.

Eiffel 65 şarkısı, "My Console" içerisinde Tekken 3'den bahsediliyordur.

Bazı hayranlar Namco tarafından teyit edilmemiş olsa da, Ogre'ın Tekken 3 girişinde tuttuğu kopmuş kafanın Jun Kazama'ya ait olduğuna inanır.

Paul ve Bryan'ın etabında, belli bir graffiti parçasında Namco'nun "Soul" serisine (ve muhtemelen kurgusal kılıca) atıfta bulunan "Soul Edge" yazıyordur.

Lei'nin etabında, arka plandaki bir noktanın Legend Of Zelda'dan gelen kırmızı işaretli şeffaf bir Triforce'a benzediği görülür.

Tekken Force üyeleri olan Crow, Falcon, Hawk ve Owl, bu bölüme ad veren mini oyunda yer almakta olup, Action Replay / GameShark gibi bir hile aygıtı kullanılarak oynanabilir.

Dr. Bosconovitch ile Gon, oyunun Console sürümünde gizli karakter olarak görünür ve daha sonraki başlıklarda görünmez. Ancak Dr. Bosconovitch, Tekken Tag Tournament dâhilindeki Tekken Bowl Mode'da görülür.

Lee Chaolan ve Kazuya Mishima karakterlerinin yer almadığı tek Tekken oyunudur.

Bu aynı zamanda, tekrarlarda ses yankılanma özelliği olan tek Tekken oyunudur. Sadece PlayStation sürümünde olur.

[ » ALINTI: http://escofficial.lima-city.de/tekkentnt/oyunlar/tekken3.html ]

Çevrimdışı SİM[2003]

• Warrior
  • *
      • Profili Görüntüle