Tekken TR - Tekken ve diğer dövüş oyunlarıyla ilgili bilgiler veren hayran forumu

Diğer Dövüş Oyunları => The King Of Fighters => Konuyu başlatan: Forest Law - Ağustos 25, 2017, 12:13:59 ÖS

Başlık: FightCade KOF 98
Gönderen: Forest Law - Ağustos 25, 2017, 12:13:59 ÖS
İndirme Linki : http://www.mediafire.com/file/v7ut4ndjhcvlt2b/FightCade+-+Forest+Law.rar ( Verdiğim indirme linki benim klasörümdür, yani sadece oyun olarak Kof 98 bulunmakta ama dilerseniz siz de yükleyebilirsiniz. )


Son 3-4 gündür Kof 98 oynuyorum ve aşırı zevk almaya başladım, bu yüzden bu deneyimimi sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle vermiş olduğum linki kurmuş olmanız ve klasörden çıkarmış olmanız gerekiyor fakat her şey den önce http://www.fightcade.com/#register bir üyelik almanız daha iyi bir başlangıç olacaktır.

Giriş yaptıktan sonra ise şöyle bir menü ile karşı karşıya kalacaksınız.

(https://i.hizliresim.com/29A3Ad.png)


Fotoğrafta gördüğünüz üzere mavi çerçeve içindeki yer oyunların serverleri her oyunun kendine ait bir serveri var. Ben Kof 98 oynayacağım için Kof 98 serverine girdim. Kırmızı çerçeve içindeki yer ise serverde bulunan oyuncuların isimleri, uyrukları ve oyun durumunu.( afk, oyunda, vs. ) Öncelikle tuş atamanızı gerçekleştirebilmek için FightCade klasöründeki emulatörleri kullanabilirsiniz fakat onları açması bana zahmetli geldiği için ben kendi uyguladığım bir şeyi paylaşmak istiyorum. Ayrıca size maç daveti geldiğinde kısa bir müzik sesi duyacaksınız kabul etmek isterseniz chatte kabul ve red tuşları ile kabul edebilirsiniz.

(https://i.hizliresim.com/XXA1Vj.png)

Resimde de gördüğünüz üzere odadaki insanların fotoğrafı bulunuyor. Mavi çerçeve içinde bulunan kısım '' Oyun oynamıyor, davete açık. '' anlamına gelmektedir. Fakat kırmızı çerçevedeki gibi göz bulunan oyunlar. '' Oyun oynanıyor, izleyebilirsiniz. '' Bu yüzden kendi ismimizi bulup yanımızdaki kutucuğa tıklıyoruz ve oyun açılıyor. Eğer normal şartlarda tuş atamalarını ayarlamazsanız Yön tuşları ile haraket ediyoruz A:Z B:X C:C D:V  1:Start 3:Selecet 5:Credit(Jeton) Doldurma F3: Reset gibi ayarlara sahip.


(https://i.hizliresim.com/vp9WYD.png)

Resimde de gördüğünüz üzere oyun açıldı şimdi F5 tuşuna bir kez basın ve karşınıza tuş atama sayfası çıkacak.

(https://i.hizliresim.com/Akar07.png)

Dilediğinizce tuş atamasını yaptıktan sonra kaydetmeyi unutmayın ve oyunu tam ekran oynamak için ALT+Enter komutunu kullanmayı unutmayın iyi oyunlar.

(https://i.hizliresim.com/bG37J8.png)

(https://i.hizliresim.com/zBXorY.png)





Ekstra

Eğer oyunda antreman moduna geçmek istiyorsanız oyununuz açıkken CTRL+F5 komutunu kullanın.

(https://i.hizliresim.com/dGpgnL.png)

Karşınıza böyle bir ekran çıkacak MVS system yazan yeri seçin ve AVS system ile değiştirin ve oyunu F3 tuşuyla resetleyin.

(https://i.hizliresim.com/bG37Db.png)

Artık oyun modlarınız arttı, pratik yapabilir ve veya bir arkadaşınızla daha rahat oynayabilirsiniz bu özelliğin en güzel yanı ise dediğim gibi pratik yapılabiliyor olması. Geri döndürmek için CTRL+F5 AVS system'i MVS system yapın ve oyunu F3 ile resetleyin. Online da da bu AVS system kullanılabiliyor fakat online girerken dikkat edin AVS system açık kalmamış olsun oyun çünkü neler olabileceğini ben de bilmiyorum.









Başlık: Ynt: FightCade KOF 98
Gönderen: Forest Law - Mayıs 22, 2020, 03:30:03 ÖS
 Şahsen şu oyunu güzel oynayabilen insanlara öyle bir imreniyorum ki...

https://www.youtube.com/watch?v=Jkjc0JC4D7A&list=RDCMUC9o63LBwQNVcjZpd97jEwbA&start_radio=1&t=191
Başlık: Ynt: FightCade KOF 98
Gönderen: jinemre - Mayıs 25, 2020, 05:20:12 ÖS
@Forest Law al benden de o kadar! Ama Tekken harici diğer dövüş oyunlarını beceremiyorum malesef...
Başlık: Ynt: FightCade KOF 98
Gönderen: Forest Law - Mayıs 26, 2020, 02:12:52 ÖS
Tekken dışındaki yapımlar, genelde benzer oyun sistemine sahip oluyor. Arka arkaya aynı tuşa basıp ışık hızında yumruk atmalar veya eğilip vurmalar olsun bana da her zaman saçma bir oyun yapısı gibi geliyor. KOF 98 ve SF Alpha 3 dışındaki oyunları bende hiç beceremiyorum desem doğru olur. Ayrıca Tekken kombolarına öyle alışmışım ki, diğer oyunlarda karakteri havada sektirmeden kombolomak, gerçek bir kombo yapmışım hissini yaşatmıyor maalesef. :D