collapse

* Kullanıcı bilgisi

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

* Son İletiler/Konular

TEKKEN 7 Karakter Hikâyeleri Gönderen: Mr.X
[Bugün, 05:04:28 ÖS]

TekkenTR Köklü Yenilenme Süreci Gönderen: Mr.X
[Bugün, 03:36:13 ÖS]

Tekken 7 Son Haberler Gönderen: Mr.X
[Bugün, 03:12:41 ÖS]

ArcSystem oyunları Gönderen: Mr.X
[Aralık 08, 2019, 01:56:43 ÖS]

Genel Haberler Gönderen: Mr.X
[Aralık 03, 2019, 10:18:11 ÖÖ]

KOF XIV Yeni Başlayanlar Gönderen: Mr.X
[Aralık 03, 2019, 10:10:57 ÖÖ]

Street Fighter Haberleri Gönderen: Mr.X
[Aralık 01, 2019, 11:45:49 ÖÖ]

Bandai Namco Studios'taki Japon Oyun Programcısının Hayatındaki Bir Gün Gönderen: Mr.X
[Aralık 01, 2019, 11:44:20 ÖÖ]

Soul Calibur 6 Gönderen: Mr.X
[Kasım 26, 2019, 02:01:57 ÖS]

Mortal Kombat 11 Gönderen: Mr.X
[Kasım 16, 2019, 03:42:00 ÖS]

[ SAMURAI SHODOWN / SAMURAI SPIRITS ] Gönderen: Mr.X
[Kasım 14, 2019, 04:11:20 ÖS]

Tekken ile ilgili tüm çizgi romanlara burdan ulaşabilirsiniz Gönderen: Mr.X
[Kasım 12, 2019, 04:47:15 ÖS]

Hadi Tanışalım Gönderen: jinemre
[Kasım 09, 2019, 07:19:40 ÖÖ]

EVO 2017 | Tekken 7 Dünya Turnuvası 14-16 Temmuz'da! Gönderen: Mr.X
[Kasım 07, 2019, 05:45:05 ÖS]

Tekken 7 Türkçeştirme üzerine Gönderen: INDIE
[Eylül 26, 2019, 09:33:16 ÖÖ]

Dead Or Alive 6 Gönderen: Mr.X
[Eylül 21, 2019, 06:26:43 ÖS]

Street Fighter V Oynayanlar var mı ? Gönderen: INDIE
[Eylül 21, 2019, 09:46:01 ÖÖ]

Karakterlerinizi Neye Göre Seçmiştiniz? Gönderen: INDIE
[Eylül 21, 2019, 09:13:34 ÖÖ]

Fighting EX Layer Gönderen: INDIE
[Eylül 21, 2019, 08:23:33 ÖÖ]

selamun aleyküm Gönderen: game67boss
[Eylül 08, 2019, 08:17:11 ÖS]

Gönderen Konu: PS3 Slim Duyuruldu...  (Okunma sayısı 6610 defa)

Çevrimdışı _Dream_Man_

• Marauder
  • *
  • Total likes: 0
  • Üye Puanı: 2
  • I'm Back...
      • Profili Görüntüle
      • https://www.facebook.com/demirezen.ibrahim
    • PSN: DreamManTurk
    • Başladığı Oyun: Tekken 3
    • Favori Karakter: Paul Phoenix
PS3 Slim Duyuruldu...
« : Ağustos 19, 2009, 04:13:48 ÖÖ »
Playstation3 Slim; GamesCom 2009 da görücüye çıktı ve teknik özellikleri açıklandı. %30 hafifletilen ve boyutu küçültülen PS3; Eylül ayında Avrupa için 299 Euro, Amerika için 299$ fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

[center:fx7bdu2t]Teknik Özellikler[/center:fx7bdu2t]
Ürün adı: PlayStation®3
Kodu: CECH-2000 (Charcoal Black)
İşlemci: Cell Broadband Motoru
Grafik işlemci: RSX®
Ses çıkışı: LPCM 7.1ch, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS, DTS-HD, AAC.
Hafıza: 256MB XDR Main RAM, 256MB GDDR3 VRAM
Sabit disk: 2.5" Serial ATA 120GB *1
Giriş / Genişleme yuvası *2 Hi-Speed USB (USB 2.0): 2
Ağ: Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T) × 1; IEEE 802.11 b/g; Bluetooth® 2.0 (EDR)
Kontrol: Wireless Controller (Bluetooth®)
Görüntü standartları: 1080p, 1080i, 720p, 480p, 480i (for PAL 576p, 576i)
AV output HDMI OUT bağlantısı *3: 1
AV output AV MULTI OUT bağlantısı: 1
AV output Digital out (optical) connector: 1
BD/DVD/CD sürücü (sadece okuma) Maximum okuma rate: BD × 2 (BD-ROM); DVD × 8 (DVD-ROM); CD × 24 (CD-ROM)
Güç: AC 220 - 240, 50/60Hz *4
Güç tüketimi: Approx. 250W
Boyut : Approx. 290 × 65 × 290 mm (width × height × length)
Ağırlık: Approx. 3.2kg
Included *5: PlayStation®3 system × 1; Wireless Controller (DualShock®3) × 1; AC power cord × 1; AV cable × 1; USB cable × 1

[center:fx7bdu2t]Tanıtım vidyoları[/center:fx7bdu2t]
[center:fx7bdu2t][gametrailers:fx7bdu2t]http://www.gametrailers.com/player/54348.html[/gametrailers:fx7bdu2t]

[gametrailers:fx7bdu2t]http://www.gametrailers.com/player/54350.html[/gametrailers:fx7bdu2t][/center:fx7bdu2t]

[center:fx7bdu2t]Resimler[/center:fx7bdu2t]
[center:fx7bdu2t]

[/center:fx7bdu2t]
« Son Düzenleme: Ocak 01, 1970, 12:00:00 ÖÖ Gönderen: Guest »

Çevrimdışı DevilNeverCryy

Re: PS3 Slim Duyuruldu...
« Yanıtla #1 : Ağustos 19, 2009, 09:11:00 ÖÖ »
Bu slim modelde sony'nin daha önce çıkardığı slim modeller gibi olurmu bilmem ama tasarımı rezalet üst tarafta çok fazla boş alan bırakılmış ps3 yazısı berbat duruyor tükenmeden kalın ps3'lerden almak lazım
Son of Sparda Legendary Dark Knight Dante

Çevrimdışı jinemre

• Site Yöneticisi
  • *
  • Total likes: 73
  • Üye Puanı: 57
  • Never back down!
      • Profili Görüntüle
    • PSN: jinemre_trm_
    • Başladığı Oyun: Tekken 2
    • Favori Karakter: Shaheen Leroy Zafina
« Yanıtla #2 : Ağustos 19, 2009, 12:49:09 ÖS »
Hem fiyat olarak hem teknik açıdan hem de görünüş bakımından slimler herzaman kalın kasalardan iyiydi. Ps One, Ps2 ve PSP için üretilen slim versiyonlarda teknik açıdan kalın kasalara göre çok fark bulunuyordu ve yine öyle olmuş. Ps3'ün de slim kasası hem tekniki bakımdan hem de zerafet bakımından gayet güzel görünüyor. İlerleyen zamanlarda Slim Ps3 almayı düşünmeye başladım bile.

« Yanıtla #3 : Ağustos 19, 2009, 08:19:37 ÖS »
Alıntı yapılan: "jinemre"
Hem fiyat olarak hem teknik açıdan hem de görünüş bakımından slimler herzaman kalın kasalardan iyiydi
Ben buna katılmıyorum taktir edersinizki ben kafe işlettiğim için makineler elimde geziyor ps2 slim cihazlar kesinlikle rezalet elimde 6 senelik kalın ps2 hala çalışırken sıfır aldığım slim cihazlar bile disk seçiyor çok ısınıyor içinde ekstra fan olmadığı için ayrıca bir çok slim cihaz birçok oyunda donma yapıyor siz evde kullandığınız için bu sorunlarla karşılaşmamış olabilirsiniz ama emin olun elimdeki slimleri elden çıkarmaya bakıyorum sıfırı bile işimi görmüyor ama aynı performansta kalın kasalar 6 yıl sonra bile sorunsuz.
Ha ps3'ün slimini bilmiyorum sağlamdır ama tasarımını hiç sevmedim üstü çok boş duruyo ve ps3 yazısıda olmamış tek sevdiğim yanı mat renk olması parlak ps3'ler şekil itibariyle güzel görünsede çok pislik belli ediyor ve çok kirleniyor.
Ps2 slim için yazdıklarım benim deneyimlerimdir konsolu satan kadıköyde bu işin piri olan adamlar bile cihazın sorunlu olduğunu kabul etmiştir bizede anlatmıştır.

Çevrimdışı jinemre

• Site Yöneticisi
  • *
  • Never back down!
      • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Ağustos 19, 2009, 09:19:50 ÖS »
Alıntı yapılan: "volkana"
Ben buna katılmıyorum taktir edersinizki ben kafe işlettiğim için makineler elimde geziyor ps2 slim cihazlar kesinlikle rezalet elimde 6 senelik kalın ps2 hala çalışırken sıfır aldığım slim cihazlar bile disk seçiyor çok ısınıyor içinde ekstra fan olmadığı için ayrıca bir çok slim cihaz birçok oyunda donma yapıyor siz evde kullandığınız için bu sorunlarla karşılaşmamış olabilirsiniz ama emin olun elimdeki slimleri elden çıkarmaya bakıyorum sıfırı bile işimi görmüyor ama aynı performansta kalın kasalar 6 yıl sonra bile sorunsuz.
Ha ps3'ün slimini bilmiyorum sağlamdır ama tasarımını hiç sevmedim üstü çok boş duruyo ve ps3 yazısıda olmamış tek sevdiğim yanı mat renk olması parlak ps3'ler şekil itibariyle güzel görünsede çok pislik belli ediyor ve çok kirleniyor.
Ps2 slim için yazdıklarım benim deneyimlerimdir konsolu satan kadıköyde bu işin piri olan adamlar bile cihazın sorunlu olduğunu kabul etmiştir bizede anlatmıştır.

Her nekadar ev kullanıcısı da olsam elimden tam; 3 ps one, 5 ps2, 3 ps3, 4 psp, 2 xbox geçti... Az çok bilgiliyim bu konuda merak etmeyin. Hepsini uzun uzun geceli gündüzlü harıl harıl çalıştırarak kullandım özellikle de ps2 slim çok fazla mesai yaptı  :mrgreen:  Bir kere cafe ortamına gelen insanların çoğu  konsoldan çok iyi anlamadıkları için makinayı kullanmasınıda bilmediklerinden makinalarda çok duyarlı olduğundan çabuk bozulması da kaçınılmaz oluyor. Makinanın donma yapma sebebinin slim oluşuna bağlaman bana çok saçma geldi?! Ram'i kalın kasalardan daha üstün olan makina nasıl donma yapar hayret?! Başka bir sorunu vardır onun çiple alakalı bir problemdir muhtemelen. Ben tam 36 saat makinayı hiç kapatmadan oynadığımı biliyorum. Tek başıma deil arkadaş ortamı olunca bilirsiniz hele de hepsi oyuncuysa  :mrgreen:  Makina da asla tekleme bile olmadı. Isınma olayına gelince bunu daha öncede söylemiştim bırak ısınırsa ısınsın bunun nesi seni rahatsız ediyor anlamadım. Benimde makinam çok ısınıyor ama hiç ne bir tekleme nede donma yaşamıyorum, makinalarınıza chip taktırırken biraz daha paranıza kıyarsanız ve güvenilir yerleri tercih ederseniz daha iyi olur. Ha yok cafe ortamı tozlu insanlarda biraz kaba kullanıyorlar kalın makina bu ortama uygun dersen orasını bilemem. Ama slim makinalar teknik bakımdan kalın makinalardan üstün üretiliyorlar bunu altını çizerek bir kez daha söylüyorum, bana inanmıyorsan iki ürününde teknik özelliklerini de araştırabilirsin. Bu arada ufak bir parantez okadar çok konsolu ne yaptığımı merak edebilirsiniz, hiçbirisini bir kez bile servise götürmedim hepsini ticari anlamda kar ettiğim için sattım.

darkknight

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ağustos 19, 2009, 10:03:55 ÖS »
jinemre sistem olarak haklısın ama bi noktada volkana haklı.O ne berbat tasarım.Ben ps2 kalın , slim psp kalın,slimleri gördüm.Kullandım.2 modelinde kalınları kaba tipliydi ve inceleri daha güzeldi.Sizinde dikkatinizi çekmiş olmalıdır ki psp'den sonra sony parlak yüzeyli ps üretmeye başladı.Ps3 kalın kasa tasarım olarak çok iyi ama bu ince olanında Kalın kasa ile aralarındaki benxerlikler arkada hdmı av ethernet girşi ve yandan bakılınca basık silindir gibi görüntü.Makina adeta bir ps2.O havalı playstation 3 yazısı olmaması beni çok şaşırttı.Ayrıca mat.Kesinlikle öyle bir makina almam.Daha iyi sistemi var diye onu almak saçma.Kalınların ne sorunu var ki?

Çevrimdışı _Dream_Man_

• Marauder
  • *
  • I'm Back...
      • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Ağustos 20, 2009, 05:13:33 ÖÖ »
Slim ps3 görünüm, boyut ve ağırlık dışında sistem özellikleri olarak eski versiyonların hemen hemen aynı. Tasarımı bana da şık gözükmedi. Sony psp ile piano black konsepti tutturmuştu. Ps3 ve biçok ürününde bu devam etti. Bu konseptle üretilen ürünler daha gözalıcı, daha şık görünüyordu. Bence Slim ps3 de aynı şekilde olmalıydı. Bu haliyle dvd playera benziyor. Kısaca kendi kanaatim mat görünüm güzel olmadı.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Revize edilmiş konsol üreticisi ve alıcısı için ucuz maliyet demektir. Türkiye'de yaşadığımız, herşeyde indirim olsada hala 2 katına aldığımız için bunun bize yansımasını tartışmak saçma olur.

İnceltilmiş konsollar konusuna gelince nacizane görüşlerim; Bu konuda herkes özellikle satanlar üretiminde yeralmış veya üretitilirken hiç bir deneme ve araştırma yapılmamış gibi birşeyler söyler. Ama bunu kendi kullanım şartlarına bağlarlar ve birçok şeyi gözardı ederler. Örneğin bir slim ps2 bizim açımızdan en çok fanının olmayışı çabuk ısınması gibi nedenlerle eleştiriliyor. (ki fanı vardır :) ) Özellikle kafe ortamlarında genelde kilitli bir kutuda, sürekli tozlu ortamda, çipli olarak, özensiz kullanılmış-yazılmış-çizik dvdller ile, bam güm kullanım ve sürekli yer değiştirme vs. gibi nedenlerle sorun çıkarmasından normal birşey olamaz. Hdd den iso yükleme memory karttan boot yapma gibi şeyleri saymaya bile gerek yok sanırım. Bu aletlerin bu şartlara göre üretilmediği aşikar. Şöylede birşey varki bu şartlara göre üretilmemiş olsalar bile iyi çipli bir slim ps2+özenli kullanılmış kopya bir dvd ile (nasıl yazdığınız bile önemli değil) 30-35 saat god of war gibi yüksek tempolu oyunlar oynayabilirsiniz. (tecrübeyle sabittir) Bu alet daha ne yapsın. Belki daha fazla oynanıyor da olabilir. Tabi belli bir saatten sonra insanın uykusu geliyor. Denemek lazım :)

Isınma konusu ise bilgisayar ve konsolda vazgeçilmez fantazimiz. Hangi alet olursa olsun işlevini düzgün yerine getiriyorsa ısınması normaldir. Overlock yapmıyorsanız, Xbox ım 3 kırmızı ışık verir, işlemcim ortadan ikiye ayrılır, halı yanar, bunu üreten zihiyet önlemini almamıştır gibi korkularınız yoksa bırakın ısınsın. Komik bir örnek vereyim. Bizim buzdolabının dondurucu ve soğutucu arasındaki şerit aşırı derecede ısınıyor. Servisinide aramışlığım vardır. Gayet normal olduğunu söylemişlerdi.

Yanlışım varsa düzeltin ;)

darkknight

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ağustos 20, 2009, 07:35:37 ÖÖ »
Komik örneğin süper :D

« Yanıtla #8 : Ağustos 20, 2009, 09:03:57 ÖÖ »
Bir kere cafe ortamına gelen insanların çoğu konsoldan çok iyi anlamadıkları için makinayı kullanmasınıda bilmediklerinden makinalarda çok duyarlı olduğundan çabuk bozulması da kaçınılmaz oluyor. Makinanın donma yapma sebebinin slim oluşuna bağlaman bana çok saçma geldi?! Ram'i kalın kasalardan daha üstün olan makina nasıl donma yapar hayret?!
Sen bana ps2'den anlamıyomu demek istiyosun  :D
Şaka bir yana emre kardeşim demekki bu olayda şansla alakalı Xbox360 olayındaki gibi dükkanımda kesin bir kuralım vardır makinalarıma benden başkası el süremez yani öle gelipde müşteri oyun açsın kafasına göre değiştirsin yok tek sorun tozlu ortam olması ama benim anlatmak istediğim 6 senelik kalın kasa ps2'lerim aynı ortamda hala sağlamken slimler niye bir çok sorun yapıyor birde yukarıdaki yazımda bu cihazları çipleyen arızalarını tamir eden bu işin piri adamların ( Harddisk olayınıda Türkiyeye getiren bu adamlardı ) bile cihazı sorunlu bulduğunu yazdım sen cihazdan anlamıyonuz bozuluyo yazdın  :D
tamam epey cihaz kullanmışsın ben elektronik mezunuyum gerek kalın gerek ince kasa ps2'lerin elimden geldiğince yapıyorum lens ayarları kalibrasyon ayarları filan ama slimde göz değiştirmek harici bir şey yapılmıyor gözüde çok çabuk bozuluyor neyse tartışmanın manası yok benim çevremde slim cihazlar lanetlidir kimse bulaşmak istemez bulaşmadıda ps3'üde kesinlikle kalın kasa tercih ederim hiç sorunsuz olsa bile tasarımını beğenmediğim için
Cihazın donma sebebide ısınmasıdır
« Son Düzenleme: Ağustos 20, 2009, 09:06:51 ÖÖ Gönderen: DevilNeverCryy »

Çevrimdışı jinemre

• Site Yöneticisi
  • *
  • Never back down!
      • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Ağustos 20, 2009, 02:32:33 ÖS »
slimde göz değiştirmek harici bir şey yapılmıyor gözüde çok çabuk bozuluyor neyse tartışmanın manası yok benim çevremde slim cihazlar lanetlidir kimse bulaşmak istemez bulaşmadıda ps3'üde kesinlikle kalın kasa tercih ederim hiç sorunsuz olsa bile tasarımını beğenmediğim için
Cihazın donma sebebide ısınmasıdır

Slim makinaların sıfır orjinal sony bandrollü ps2 lensleri 40 tl kdv dahil, kalın kasaların sıfır lensleri 80 usd den başlamakta. Ps slim makinanın lensini takmak kalın kasadakinden daha basittir kesinlikle. Bunu o harddiski Türkiye'ye getiren arkadaşlarında bilmesi lazım. Ayrıca rahat olabilirsiniz tartışmıyoruz (en azından ben öyle) fikirlerimizi bildiriyoruz, burada bunu da konuşamıcaksak neden açtık forumu dimi? Ayrıca ps3 slimlerin birçok farklı renkli varyasyonları da çıkacaktır emin olabilirsin. Özellikle ilk olarak benim görüşüm pembe çıkacak. mat pembe makina eminim çok güzel olacak bayan kullanıcılar tercih edebilirler :D

Çevrimdışı doree

« Yanıtla #10 : Ağustos 20, 2009, 04:32:06 ÖS »
ben sadece makinanin kare olmasini sevemedim. ve o dokunmatik tuslari eger basilir hale getirmislerse onuda sevmedim. ama gerisi bence cok guzel. charcoal anladigim kadariyla komur/fuzen siyahi oluyo ki bence harika bir renk. umarim controller ide ayni renk olmustur ki resimde oyle degil galiba.
genel olarak ps3 slim bence super :mrgreen:  kotu olsa bile asla kotulemem sony/playstationu :mrgreen: onlar benim bitanem.

« Yanıtla #11 : Ağustos 20, 2009, 06:54:42 ÖS »
Ayrıca rahat olabilirsiniz tartışmıyoruz (en azından ben öyle) fikirlerimizi bildiriyoruz
Evet kesinlikle tartışma yok fikir ayrılıkları var sadece ben Emre Kardeşimi çok severim zaten tartışma olmasa herkes aynı şeyi söylese ne anlamı kalacakki değilmi neyse ben başıma gelenleri anlatıyorum bu civarda slim cihazlar sevilmez ben senin sen benim fikrimi değiştiremicen gibi böyle tatlı bir sohbet kalsın bakalım  :D
« Son Düzenleme: Ağustos 20, 2009, 06:55:21 ÖS Gönderen: DevilNeverCryy »

Çevrimdışı jinemre

• Site Yöneticisi
  • *
  • Never back down!
      • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : Ağustos 20, 2009, 08:01:03 ÖS »
Evet kesinlikle tartışma yok fikir ayrılıkları var sadece ben Emre Kardeşimi çok severim zaten tartışma olmasa herkes aynı şeyi söylese ne anlamı kalacakki değilmi neyse ben başıma gelenleri anlatıyorum bu civarda slim cihazlar sevilmez ben senin sen benim fikrimi değiştiremicen gibi böyle tatlı bir sohbet kalsın bakalım  :D

Bende sitemi, tekkeni ve sitemin üyelerini ayırt etmeden çok seviyorum  :)  Önemli olan ortak noktamız olan tekken sevgisi değil mi zaten.

Çevrimdışı _Dream_Man_

• Marauder
  • *
  • I'm Back...
      • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : Ağustos 21, 2009, 04:18:26 ÖÖ »
Bende sitemi, tekkeni ve sitemin üyelerini ayırt etmeden çok seviyorum  :)  Önemli olan ortak noktamız olan tekken sevgisi değil mi zaten.

Aynen katılıyorum.
Burda ortak ilgi alanlarımız hakkında bilgilerimizi, deneyimlerimizi paylaşıyoruz. Bundan güzel bişey olamaz.

« Yanıtla #14 : Ağustos 21, 2009, 09:07:19 ÖÖ »
Ya arkadaşlar iiki açmışınız bu siteyi bende türkiyede hiçmi tekken oynuyan yok hep pes pes pes nereye kadar bu futbol olayı diye merak ediyordum sayenizde bir çok kaliteli oyuncuyla tanıştım hepinize çok teşşekkür ederim biz tekken oyuncularını böyle bir yerde topladığınız için umarım bu sitede daha çok vakit geçiririz  :D

Yukarı Git