Tekken TR Yönetim Bürosu > Kurallar & Dokümanlar

~Tekken Stratejileriniz~

(1/11) > >>

jinemre:
Arkadaşlar çok uzun zamandır aklımda olan fakat bir türlü hayata geçirmeye fırsat bulamadığım bu başlığı sonunda açmaya karar verdim.

Bu başlıkta bütün Türk oyuncular stratejilerini paylaşsınlar istiyorum... Bir düzen içerisinde bütün kullanıcıların hem sorular sorma hemde yanıtlar verme hakları olabileceği gibi her türlü videoyla gösterme resim ile veya legend dille tasvirleme yoluna başvurabilirler.

Peki bu başlığı nasıl yürüteceğiz?

Aslına bakarsanız çok eğlenceli bir araç biz Tekkenseverler için. Şimdi bu soru sorma yöntemini üyelerin hem bilgi seviyesi ölçmek için kullanabileceğiniz gibi, bilmediğiniz  birşeyi öğrenme amaçlı da kullanabilirsiniz. Sorular ardarda gelebilir farketmez. Çok önceki yanıtları verilmiş sorulara sayfalar sonrasına alıntı yaparak o konuyu tekrar gündeme getirebilirsiniz. Bu oyun çok kapsamlı her an her saniye birşeyler keşfediliyor gerçekten...

Basit bir örnekleme ile bu işi nasıl yürüteceğimize bakalım;

Soru: Jin db/4'e eğildikten sonra rakibe karşı stratejinizi nasıl belirliyorsunuz?

Cevap: Kullandığım karakter ...... Jin'in db/4'e eğildiğimde kullandığım hareket ......  Ayrıca şu hareket de çok işe yarıyor........ eğer rakip buna gard alırsa hemen bir saniye bekleyip ....... bu hareketi araya sokuyorum ve %80 başarılı oluyor bu hareket...... Ayrıca şu karakterle de .....  bu saldırıya ...... bu şekilde çok olumlu yanıt alabiliyorum.... Ama ...... bu hareket kesinlikle negatif kesinlikle kullanmıyorum.....

Bu böylece uzadıkça uzatılabilir... Kısaca burada yaratıcılık siz kullancılılarımız ellerinde şekillenip çok güzel bir silah haline gelebilir. Haydi yaratıcı kardeşlerim, oyunumuzu birlikte biraz daha geliştirip ilerletmenin tam sırası, yetenekli beyinler çalışsın bakalım  :idea:

jinemre:
Haydi bakalım ilk soru da benden gelsin öyleyse  :merci:

SORU: Baek'in d/b+4'e gard aldığınızda stratejiniz ne oluyor?

(NOT: Soruları yanıtlamak zorunda değilsiniz, bir soru varken başka bir soru yöneltebilirsiniz. Ya da yanıtınızla birlikte aklınızda soru varsa yine aynı şekilde devam ettirebilirsiniz hem soru hem yanıt gibi....)

leealex:
öncelikle güzel başlık için teşekkürler
baekin ve lawın db 4 ü olarak birleştirelim bunu bu hareketler aynı hıza ve hemen hemen aynı işleve sahip ch yemedikten sonra bu harketi görerek gart almak mümkün t5 te çok çok daha hızlıydılar t6 de bence daha etkisizler

bu harekete görmeden tahminen eğilme yapmayın çünkü rahat görülüyorlar artık gart
alıncada en yüksek ceza için en iyi kaldırma hareketi en mantıklısı lee de ben uf n 4 ü kullanıyorum yani steve dışında tüm karakterlere olan hop kick steve ile de normal uf4 yapmak yeterli oluyor

benimde sorum şöyle olsun
boyut ile kaçtığınızda karakterinz ile daha çok hangi hareketleri vuruyorsunuz yada boyuttan en iyi işlettiğiniz saldırılar nelerdir.

jinemre:
Doğru uzun zaman önce seninle konuşmuştuk yine bunu, umarım hayat verebiliriz bakalım bundan sonrası için.

Verdiğin yanıt tam genel bir yanıt olmuş  :wink:  Her karakterle uygulanan bir çözüm. Bende kendimce birkaç bişey sıralayim.

Jin Kazama kullanarak uygulanan kaldırma hareketleri:

adımlı ewgf1
d+3+4

Kaldırma harici değen düz hareketler:

ff+2
f+4
ws,3
adımlı ewgf 2
ws 1,2

Devil Jin:  

Kaldırma hareketleri:

u4,3 b! 1+4, bf 212
d3+4
adımlı ewgf 2

Kaldırma harici değen düz hareketler:

wgf 1
ff+2
b+4
ws1,2
ws4,4

Lee:

Kaldırma hareketleri:

uf+4
wc, uf+4
ws 2,3

Kaldırma harici değen hareketler:

ff+3
ub+3
ws33,f+3,df3

Kazuya:

Kaldırma hareketleri:

adımlı ewgf 2
ff+2
df 1+4
ws 1,2

Kaldırma harici değen hareketler:

ws2 (ardından da çok güzel kombinasyonlara girebilirsiniz)
ws3
ws 4,4
wgf1

Senin soruna gelince Ali;

DJ: ss2, ewgf 2 duruma göre wgf 1, bf 212
Jin: uf+2, d3+4, ewgf 2, ewgf 1,
Kazuya, ff+2, ss 1+2

DeadlyAssassin:

--- Alıntı yapılan: "leealex" ---benimde sorum şöyle olsun
boyut ile kaçtığınızda karakterinz ile daha çok hangi hareketleri vuruyorsunuz yada boyuttan en iyi işlettiğiniz saldırılar nelerdir.
--- Alıntı sonu ---

[Nina]: d/f+2

[julia]: d/3+4, u/f+3

[asuka] : d/f+2~1, u/f+3

Zafina: d/f+2

Alisa: d/f+2

eğer doğru anladıysam soruyu...  :D [/b]

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...