collapse

* Kullanıcı bilgisi

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

* Son İletiler/Konular

Tekken 7 Türkçeştirme üzerine Gönderen: CagePaul561
[Ağustos 14, 2019, 12:53:06 ÖÖ]

Selamun Aleyküm, Tekken 7 Team :) Gönderen: CagePaul561
[Ağustos 14, 2019, 12:41:07 ÖÖ]

Selamlar Gönderen: Kindablu3
[Temmuz 24, 2019, 03:19:07 ÖS]

[ SAMURAI SHODOWN / SAMURAI SPIRITS ] Gönderen: Mr.X
[Haziran 13, 2019, 03:28:06 ÖS]

ArcSystem oyunları Gönderen: Mr.X
[Haziran 13, 2019, 03:27:38 ÖS]

Tekken 7 Son Haberler Gönderen: Mr.X
[Haziran 12, 2019, 02:43:57 ÖS]

Dead Or Alive 6 Gönderen: Mr.X
[Haziran 10, 2019, 11:08:58 ÖÖ]

Turnuva Videoları Gönderen: Mr.X
[Haziran 05, 2019, 05:32:52 ÖS]

Soul Calibur 6 Gönderen: Mr.X
[Haziran 05, 2019, 12:44:35 ÖS]

Fighting EX Layer Gönderen: Mr.X
[Haziran 05, 2019, 12:38:43 ÖS]

TEKKEN MOBİL KAPATILDIMI Gönderen: sinasi
[Haziran 03, 2019, 02:17:58 ÖÖ]

Mortal Kombat 11 Gönderen: Mr.X
[Haziran 01, 2019, 02:37:20 ÖS]

Street Fighter Haberleri Gönderen: Mr.X
[Mayıs 29, 2019, 12:22:07 ÖS]

Mortal Kombat oynanış videoları Gönderen: Mr.X
[Mayıs 26, 2019, 05:55:55 ÖS]

Turnuva Gönderen: canavar8686
[Mayıs 26, 2019, 02:38:57 ÖS]

TEKKEN X Street Fighter Gönderen: Mr.X
[Mayıs 08, 2019, 01:05:57 ÖS]

Karakterlerinizi Neye Göre Seçmiştiniz? Gönderen: MegitsuneSan
[Mayıs 06, 2019, 07:20:36 ÖS]

KOF XIV Yeni Başlayanlar Gönderen: Mr.X
[Mart 24, 2019, 02:03:04 ÖS]

Tekken World Tour Gönderen: Mr.X
[Mart 13, 2019, 04:31:52 ÖS]

TEKKEN 7: FATED RETRIBUTION "ROUND 2 Gönderen: Mr.X
[Mart 02, 2019, 12:13:29 ÖS]

Gönderen Konu: Street Fighter X Tekken  (Okunma sayısı 27199 defa)

zakatek

• Ziyaretçi
Re: Street Fighter X Tekken
« Yanıtla #105 : Mart 16, 2012, 08:21:57 ÖÖ »
Oyunu yapanların sizin bu yöndeki beklentilerinizi karşılayacak bir amacı zaten yok. Eğer öyle olsa tek oyun yapılırdı, Capcom ve Namco ortak çalışırdı hem Tekken hem SF oynanışını bir arada bulunduran tek oyun olurdu nasıl olacaksa. Böyle birşey olamayacağı ya da çok zor olacağı için ikisi de kendi bildiği stilde oyunu yapıyor. Beğenmeyen Tekken ve Street Fighter' a devam eder tabi. Şu an SF IV ve Tekken 6' dan daha kaliteli bir yapım değil SF X Tekken. Size iyi Tekken oynamalar.
« Son Düzenleme: Ocak 01, 1970, 12:00:00 ÖÖ Gönderen: Guest »

Çevrimdışı jinemre

• Site Yöneticisi
  • *
  • Total likes: 68
  • Üye Puanı: 56
  • Never back down!
      • Profili Görüntüle
    • PSN: jinemre_trm_
    • Başladığı Oyun: Tekken 2
    • Favori Karakter: Jin Shaheen
« Yanıtla #106 : Mart 18, 2012, 08:31:46 ÖÖ »

Çevrimdışı TIGERKARAKAAN

• Grand Master
  • *
  • Total likes: 0
  • Üye Puanı: 3
      • Profili Görüntüle
    • PSN: DARKTIGERKAAN-81
    • Başladığı Oyun: TEKKEN
    • Favori Karakter: TEKKEN TAG 2'deki tüm karakterler
« Yanıtla #107 : Mart 20, 2012, 07:58:19 ÖÖ »
Dostum bu incelemeyi izlemistim.Paylasim icin sagol. :D
Ama ben senin yada baska bir TEKKEN sever dostumun, incelemesini veya yorumunu merak ediyorum. :wink:
Bana gore bsc. artik dovus oyunlarina adaletli bir inceleme yapmiyor. Nedeni fikrime gore bazi dovus oyunlarinin fanlari o sitede daha cok bundan oturu olsa gerek adamlar {yorum yazanlar,daha cok yapiyor bunu} farkli kulvardaki dovus oyunlarini yaristiriyorlar ve hangisinin fanboy'u yada fan'girl'u [tamam o sitede belki fazla dovus oyunlari meraklisi bayan olmayabilir, ama bizde oldugu icin empati kuruyorum. :) ] fazla ise o tarafa daha bir ehemmiyet veriliyor. :roll:
TEKKEN'inin T'sinden anlamayan adamlar, gereksiz yorum yazip alakasiz bir bicimde TEKKEN'e  saldiriyor :aptal:  
Ben oyunun  {TEKKEN kendi oyunlari haric} ilk surumunu almam. Bir ihtimal ps vita surumunu dusunuyorum. :roll:
Ama ps3 ozel  surumunu almayacagim. HAK etmiyor. :)
Her dostum kendisi bilir alip almama hususunu , ama alacak olanlari uyarayim; capcom gibi bir firma olunca isin ucunda biraz beklemenizi tavsiye ederim.
Saygilar ...
« Son Düzenleme: Mart 21, 2012, 12:02:49 ÖÖ Gönderen: TIGERKARAKAAN »

Çevrimdışı lancelot

« Yanıtla #108 : Mart 23, 2012, 10:55:36 ÖÖ »
Selamlar pek aktif bir forum kullanıcısı değilim . Ama edi avatarlı arkadaşımızın , ne olursa olsun tekken demesinide gülünç karşılıyorum . stf, tekken, mortal, kof ve bir çok dövüş oyununu oynadım hepsinin ayrı bi zevki var.Sen 3d ve zıplama hoplama yada magic olmayan oyunu seversin , diğeri bunu sever sonuçta adamlar bir deneme yaptı ve üzerine basa basa dedilerki capcomun geliştirdiği stf4 tarzında içinde tekken krakterlerini barındıran bir oyun hazırlıyoruz capcom olarak... Stf 4 tarzı dediler ; benim şahsi görüşüm , sen bir tekken fanı olarak bu duruma sevinmeliydin ama sen yok tekken krakterleri zıplamaz magic atmaz vb şekilde eleştiriyorsun . dünyanın gelmiş geçmiş en iyi 2 oyunu bir arada ben tekken ve stf yide çok seven bir insan olarak capcom firmasını bu oyunu yaptığı için kutluyorum bence yapabileceklerinin en iyisini yapmışlar . oyunu beğendimmi diye sorarsan eğlencelik sinir yapmadan oynanabilecek  ne stf 4 nede tekken serileriyle kıyaslanamayacak kadar basit bir oyun satın alırmıydım hayır almazdım . xboxda 2 gün kopyasını oynadım sadece . bu benim kişisel görüşüm alan arkadaşlarımın keyifle oynamasını almayan arkadaşlarımında bişey kaybetmediklerini söyleyip yazımı bitiriyorum . keyifli oyunlar

Çevrimdışı nextdevil

« Yanıtla #109 : Mart 24, 2012, 06:28:34 ÖÖ »
zevkler ve renkler tartışılmaz diye bir kavram vardır bilmem bilirmisin herkezin düşüncesine saygılıyız ama bir tekken fanatiği olarak kendi oyunumuzun bu halde görmek şaşırtı geliyor bize alışkın olmadığımız ve bir çok tekken oynayan arkadaşlarımızın beğenisini kazanmadığını gördüğüm analiz ettiğim bir oyun yapmışlar çevremdeki tekken oynayanların çoğunun bir beğenisini şuana kadar görmedim çünkü oynanış tarzı bize hitap etmiyor tekkenciler olarak street fighterı da 1996 dan beridir oynamıyorum tekkenle tanıştığım günden beridir herşeyin bir ilki olabilir belki ortak bir nokta üzerine odaklamaya çalışmalarını beklerdim birazda tekkencilerin beklentilerini karşılayabilmeleri gerekiyordu Neyse Çok abartılı ve sert çıkışlarda bulunmicam Herkezin düşüncesi kendine göre haklıdır saygı duyulur

zakatek

• Ziyaretçi
« Yanıtla #110 : Mart 24, 2012, 06:24:38 ÖS »
Oyun en iyi dövüş oyunu değil ama geçen gün arkadaşlarla beraber oynadık ve oldukça keyif aldık. Hatta birkaçını kameraya çektik, maçlar üst seviye değil zaten diğer arkadaşlar o gün oynadı oyunu sadece, ben çıktı çıkalı oynadım biraz. Üç kişi iyi eğlendik oynarken. Sonuçta elinizde dövüş oyunu yok ama almak istiyorsanız ilk seçeneğiniz olmamalı.  KOf 13 olmalı, daha çok zıp zıp zıplamalı. Oyunla beraber saçma geyikler ve biraz küfür de oldu kusura bakmayın  :mrgreen:  Kamerayı daha iyi bir şekilde ayarlayabilirmişiz biraz aceleye geldi.

Yapabilirsek bu oyunun ve başka diğer dövüş  oyunlarının videolu tanıtımlarını yapacağız

[youtube:3hsvbvtw]http://www.youtube.com/watch?v=qTvbvaxExAg[/youtube:3hsvbvtw]

[youtube:3hsvbvtw]http://www.youtube.com/watch?v=4Ss9mmx14pg[/youtube:3hsvbvtw]

[youtube:3hsvbvtw]http://www.youtube.com/watch?v=fbUrgySQ-PQ[/youtube:3hsvbvtw]

Bunun gibi birkaç tane daha var.

Çevrimdışı jinemre

• Site Yöneticisi
  • *
  • Never back down!
      • Profili Görüntüle
« Yanıtla #111 : Mart 26, 2012, 05:49:01 ÖÖ »
@zakatek

Çekim kaliteniz gayet hoş bence. Düşündüğünüz diğer videolu paylaşımlarınızıda 4 gözle bekliyoruz ;)

Sf X Tekken'de ilgimi çeken yerden yuvarlanarak kalkma efekti gelmiş yeni görsel olarak. Birde uzun kombo yapmak zor sanıyorum.

zakatek

• Ziyaretçi
« Yanıtla #112 : Mart 26, 2012, 03:12:37 ÖS »
Yerden kalkma olayı iyi olmuş ama geri de yuvarlanma olsa iyi olurdu. 2 boyutlu oyunlarda en iyi yerden kalkma şekli Garou:Motw oyununda vardı. İleri ve geri, uzun ve ya kısa olarak 4 şekilde kalkabiliyorduk. Keşke bu şekilde yapsalarmış diye geçirmiştim içimden. Uzun kombo yapılıyor baya bi kombo videosu çıktı. Tabi o adamların mesleği gibi bir şey artık kombo yapmak. Desk gibi insanlar var takip edenler bilir. Dün evde denerken daha uzun kombo da yapabildim. Oyunda kombo yapmak zevkli ama bir Tekken Tag 2 kadar gelişmiş değildir. Olmasını da beklemiyorum.

Arkdaşlarla müsait olabilirsek diğer videoları da çekmeyi planlıyoruz.

SF X Tekken önce, sonra da KOF 13 incelemesi yapmak istiyorum. Tekken 6 için zayıf kalabilirim.

Çevrimdışı jinemre

• Site Yöneticisi
  • *
  • Never back down!
      • Profili Görüntüle
« Yanıtla #113 : Mart 26, 2012, 03:28:01 ÖS »
Alıntı yapılan: "zakatek"
Uzun kombo yapılıyor baya bi kombo videosu çıktı. Tabi o adamların mesleği gibi bir şey artık kombo yapmak. Desk gibi insanlar var takip edenler bilir. Dün evde denerken daha uzun kombo da yapabildim. Oyunda kombo yapmak zevkli ama bir Tekken Tag 2 kadar gelişmiş değildir. Olmasını da beklemiyorum.

Arkdaşlarla müsait olabilirsek diğer videoları da çekmeyi planlıyoruz.

SF X Tekken önce, sonra da KOF 13 incelemesi yapmak istiyorum. Tekken 6 için zayıf kalabilirim.

Oyunu bende Tekken tag 2 ile kıyaslamadım zaten, o gördüğümüz kombolar kapışmalarda yapılıyor mu onu merak etmiştim ;) SF X Tekken'i er ya da geç muhakkak bende alacağım, arşivimizde bulunması gereken bir oyun.

Bir önceki mesajımda da söylediğim gibi yaptığınız hertürlü çalışmaları tekkentr'de de paylaşırsanız çok mutlu oluruz  :clap:

zakatek

• Ziyaretçi
« Yanıtla #114 : Mart 26, 2012, 03:49:25 ÖS »
Şöyle bir kombo rahat yapılıyor; Kazuya ve Cammy ile yine denedim, süper çubuğumuz dolu iken, Kazuya ile başlayarak, rakip köşede, rakibin üzerine atla güçlü tekme ve ya yumruk, eğil orta yumruk, güçlü yumruk (burada zamanlama önemli çok hızlı yaparsanız zincirleme olarak kolay yapılan şekilde oluyor, sf alpha 1 gibi ve ardından herhangi bir hareket yapılamıyor ama orta yumruk ve güçlü yumruğa zamanlamaya dikkat ederek basınca ardından hareket yapılabiliyor SF 4 stili) geri daire (tak tak da derler) orta yumruk Kazuya Tekken' deki gibi alt çapraz yumruk ardından tekme hareketini yapıyor) yumruğu vururken Cammy' yi çağırıyoruz (orta yumruk+orta tekme) Cammy ile eğil orta tekme, iki tekmeye basarak adu, ardından eğilerek küçük yumruk,  orta yumruk, eğil orta tekme ve oryu tekme yapılabiliyor. Daha da geliştirilebilir tabi.

Ayrıca teşekkürler.

Çevrimdışı lancelot

« Yanıtla #115 : Mart 27, 2012, 11:19:41 ÖÖ »
uzun combolar kısalardan daha kolay oluyor ya da benim için öyle . genelde ken, hwo  yada ken hei oynuyorum kenle başlayıp hwo ile biten combolar 20 hit civarı oluyo . üsten büyük yumruk eğil büyük yumruk tatsu tam tatsuyu yaparken partnerinizi cağırıyorsunuz yerden orta tekme ışıklı ters daire tekme sonunda duvara çarpıp geri geliyo  onada ileri alt çapraz ileri tekme yapıyorum çok estetik bi combo çıkıyo ortaya becerebilirsem kameraya alıp yollarım :;) online da ki combolarım hep küçük oluyo :( kenle yerden orta tekme aparkat kaldır hwo ile flamingo stilde 1-1-2 yapiyorum genelde fazla damage için ama tabi amotörce iyi oynayanlar yemiyor zaten bir çoğunu:9

Çevrimdışı jinemre

• Site Yöneticisi
  • *
  • Never back down!
      • Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : Mart 27, 2012, 12:08:54 ÖS »
Alıntı yapılan: "lancelot"
uzun combolar kısalardan daha kolay oluyor ya da benim için öyle .

Öyle mi? Çok iyi, biz Tekkenciler genelde oyunun kombo kısmına ayrı bir ilgi duymuşuzdur herzaman. Eğerki 20 hit civarı bir kombo SF X Tekken'de kapışmada yapılabiliyorsa gerçekten daha çok merak etmeye başladım bu oyunu.

Çevrimdışı lancelot

« Yanıtla #117 : Mart 27, 2012, 03:34:38 ÖS »
Tag olarak büyük kombolar yapabiliyorsun ; ama sadace rakamsal olarak büyük combolar damageleri cok düşük oluyor benim kombolarin . you tubeden de izledigim kadariyla tekken 3 deki olay gibi kaldir 4 vur daha çok götürüyo :) Rakamsal olarak pro oyuncularin abartip 40-50hitleri görebileceklerini düşünüyorum . nedeni ise mesela law düz çeyrek daire yumruk haraketi sanirim 16 hit :) bunun gibi rolentonunda 16 hitlik tek hareketleri var bunlarin sonunu süperle tamamlayip cok yüksek hit rakamlarina ulasabileceklerini düsünüyorum.evet vs moddada bunlari yapmak gayet kolay neredeyse marvel vs capcom tarzi hızlı tekme orta tekme büyük tekme hic bir zamanlamaya ihtiyaç kalmadan 3 hit combo şeklinde çıkıyor .online maçlarda ben ken hwo oynadığım için bu örneği veriyorum orta tekme aparkat kaldir çok çok kolay çıkıyor guard imkanida yok ( eğer orta tekmeyi yemişssen) . bu arada sadece stf oynayan insanlar için baya büyük bir handikap tekken ci rakipler . çünkü tüm stf oyunlarinda mid vuran max 4-5 hareket var fakat bu oyunda hei, jin, kazuya, nina hatta hemen hemen tüm tekken dövüşcülerin combo içinde mid hareketleri var ve stf ciler guard almakta çok fazla zorlaniyorlar. online da çok yararli oluyor bu hareketler:) Bu arada benim kişisel görüşüm dövüşcüler çok dengesiz yani güç dağılımı adil değil . onlineda biri sizi hugo ile sağdan sola soldan sağa atarsa fazla  sinirlenmeyin :)= xboxda ya tesadüf ya da gerçek oynadığım her 3 maçın birinde rakip hugo ve abeli alıp sinir ediyolar . ve yapacak pek fazlada bir şey kalmıyor umarım bir patch le düzeltirler . Diablonun çıkış tarihide açıklanmışken onu beklerken oynuyorum :)= Emre kardeşim senin seveceğini düşünmüyorum . çünkü bir çok combo random bile çıkıyor aranızdan bir tek bigmania ile tekken oynama fırsatı buldum tahminlerime göre sende onun gibi oynuyorsundur o yüzden bu oyun sizi tatmin etmez diye düşünüyorum . Bu arada bigmania ile psn deki maçtan sonra bi daha tekken oynamadım :) oynamamda gereksiz saolsun bana çaktırmadan raund bile verdi ama ben o düzeyde bu yaşta oynayamam :) beni diablo ve final fantasy serileri paklar :) yaş oldu 36 artık bizi frp paklar tüm arkadaşlarıma iyi oyunlar dilerim . tekken vs stf de görüşmek üzere :)

Çevrimdışı jinemre

• Site Yöneticisi
  • *
  • Never back down!
      • Profili Görüntüle
« Yanıtla #118 : Mart 27, 2012, 04:35:26 ÖS »
Alıntı yapılan: "lancelot"
Emre kardeşim senin seveceğini düşünmüyorum . çünkü bir çok combo random bile çıkıyor aranızdan bir tek bigmania ile tekken oynama fırsatı buldum tahminlerime göre sende onun gibi oynuyorsundur o yüzden bu oyun sizi tatmin etmez diye düşünüyorum . Bu arada bigmania ile psn deki maçtan sonra bi daha tekken oynamadım :) oynamamda gereksiz saolsun bana çaktırmadan raund bile verdi ama ben o düzeyde bu yaşta oynayamam :) beni diablo ve final fantasy serileri paklar :) yaş oldu 36 artık bizi frp paklar tüm arkadaşlarıma iyi oyunlar dilerim . tekken vs stf de görüşmek üzere :)

Anladım, sallanarak kombo çıkması hiç hoşuma gitmedi  :down: SF4 tarzından şaşmasa hoş olcaktı ama neyse artık sizinde söylediğiniz gibi bir oyunun çıkmasını beklerken eğlencesine vakit geçirilebilecek düzeyde bir oyun olur heh :)

Bu arada bende SF konusunda çok kötüyüm, teorik olarak biliyorum ama kapışma tecrübem hiç yok o yüzden hiç iddalı değilim SF'da.  Amaçsızca makinayla kapışmak için alırım artık hehhe :)

zakatek

• Ziyaretçi
« Yanıtla #119 : Mart 27, 2012, 06:32:25 ÖS »
Ben de Cammy ve Kazuya ile daha iyi kombo yapabildim. Öyle bir hareketi 7-8 kere vuran karakterler olmadığı için de baya zevkli oluyor yapması. 21 hitlik tam süper çubuğu harcayan yapıyorum ama köşede. Bir ara çekeyim kameraya.

Lancelot seni de ekleyeyim bir ara oynarız. Hugo' ya ben de gıcığım :D

Yukarı Git