collapse

* Kullanıcı bilgisi

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

* Son İletiler/Konular

Tekken 7 Son Haberler Gönderen: jinemre
[Aralık 09, 2019, 07:36:07 ÖÖ]

ArcSystem oyunları Gönderen: Mr.X
[Aralık 08, 2019, 01:56:43 ÖS]

Genel Haberler Gönderen: Mr.X
[Aralık 03, 2019, 10:18:11 ÖÖ]

KOF XIV Yeni Başlayanlar Gönderen: Mr.X
[Aralık 03, 2019, 10:10:57 ÖÖ]

Street Fighter Haberleri Gönderen: Mr.X
[Aralık 01, 2019, 11:45:49 ÖÖ]

Bandai Namco Studios'taki Japon Oyun Programcısının Hayatındaki Bir Gün Gönderen: Mr.X
[Aralık 01, 2019, 11:44:20 ÖÖ]

Soul Calibur 6 Gönderen: Mr.X
[Kasım 26, 2019, 02:01:57 ÖS]

Mortal Kombat 11 Gönderen: Mr.X
[Kasım 16, 2019, 03:42:00 ÖS]

[ SAMURAI SHODOWN / SAMURAI SPIRITS ] Gönderen: Mr.X
[Kasım 14, 2019, 04:11:20 ÖS]

Tekken ile ilgili tüm çizgi romanlara burdan ulaşabilirsiniz Gönderen: Mr.X
[Kasım 12, 2019, 04:47:15 ÖS]

Hadi Tanışalım Gönderen: jinemre
[Kasım 09, 2019, 07:19:40 ÖÖ]

EVO 2017 | Tekken 7 Dünya Turnuvası 14-16 Temmuz'da! Gönderen: Mr.X
[Kasım 07, 2019, 05:45:05 ÖS]

Tekken 7 Türkçeştirme üzerine Gönderen: INDIE
[Eylül 26, 2019, 09:33:16 ÖÖ]

Dead Or Alive 6 Gönderen: Mr.X
[Eylül 21, 2019, 06:26:43 ÖS]

Street Fighter V Oynayanlar var mı ? Gönderen: INDIE
[Eylül 21, 2019, 09:46:01 ÖÖ]

Karakterlerinizi Neye Göre Seçmiştiniz? Gönderen: INDIE
[Eylül 21, 2019, 09:13:34 ÖÖ]

Fighting EX Layer Gönderen: INDIE
[Eylül 21, 2019, 08:23:33 ÖÖ]

selamun aleyküm Gönderen: game67boss
[Eylül 08, 2019, 08:17:11 ÖS]

Selamun Aleyküm, Tekken 7 Team :) Gönderen: CagePaul561
[Ağustos 14, 2019, 12:41:07 ÖÖ]

Selamlar Gönderen: Kindablu3
[Temmuz 24, 2019, 03:19:07 ÖS]

Gönderen Konu: TTT2 Unlimited İlk İnceleme  (Okunma sayısı 2906 defa)

Çevrimdışı DevilNeverCryy

TTT2 Unlimited İlk İnceleme
« : Eylül 07, 2012, 02:34:10 ÖS »
Arkadaşlar oyun Xbox için çıkmış bulunmakta ve 2 gündür soluksuz oynuyorum diyebilirim ve merak edenler icin ilk izlenimlerimi aktarmak istedim.

Oyunu mod mod incelicem

Online: Xbox live hesabım olmadığı için bu modu kullanamadım ancak practice kısmına input delay diye bir seçenek eklemişler burdan 1 ile 5 bar arası bağlantı hızı seçiyorsunuz ve oyun ona göre lag lı oluyor bunu çok iyi düşünmüşler ve oradan denediğim kadarı ile 4 çekerken bile yanyana gibi bir oyun sunuyor inşallah böyle olur

Offline: Burda T6 ya göre hiç bir yenilik yok Arcade kısmına girersek sırayla karakterleri yenip oyun sonu videolarını açıyoruz ve söz verdikleri gibi uzun videolar bu güzel olmuş burda dikkatimi çeken şey aynı karakterler karşına ard arda gelebiliyor ilk kez bu oyunda gördüm örnek karşıma 3. rakip olarak Christie baek geldi yendikten sonra 4. round da yine aynı elbiselerle aynı takım geldi . Ayrıca oyunun T6 dan daha zor olduğunu söyleyebilirim ultra hard da 2 - 2 den yada 2 - 0 dan epey el çevirdim ve alttan üstten çok iyi guard alıyorlar ancak ne yazıkki halk dilinde kek taktiği dediğimiz şeyleri burdada yedirebiliyoruz Steve ile ard arda ff2 yedirebiliyorum ve hep aynı şekilde kalkmaya çalışıyorlar . Offline da başka değineceğim tek şey Practice mode burası eskiye oranla daha iyi ancak beklediğimin epey altında örnek olarak istediğiniz yerden pozisyon ayarlıcaksınız ordan oynucaksınız diyordu ama o kadar saçma olmuşki menüden current position seçiyorsunuz ve o anki durumunuz ne ise position reset yapınca ordan başlatıyor şimdiye kadar her şey iyi ancak kombo deneyip adamı taşıdınız biraz sonra position reset diyince yine o anki durumunuza getiriyor yani eski belirlediğiniz yere değil siz nerde iseniz oraya çok gereksiz ve kötü olmuş. Sonra Command Capture var ise ben bulamadım yani T6 ya göre işime yarayacak hemen hiç bişi yok diyebilirim tek düzgün yenilik yukarıda bahsettiğim input Delay olmuş. Bide eklemek istiyorum practice mod menüleri çok hantallaşmış nedeni ise sadece bir ch hit açabilmek için 3 ekran değiştiriyor olmamız eskisi gibi sağa sola basarak hiç bişi değişmiyor.

Fight Lab : Burayı pek oynamadım oynadığım kısımdada bana Tekken e ilk defa başlayanlar için gibi geldi açılış kısmında high low mid vuruşlar kaçışlar side stepler filan öğretiliyordu sıkıldım çıktım.

Tekken Tune: Bu kısma girmedim bile :)

CusTomize : Burayı anlatmama gerek yok para biriktirip karakterinizi giydiriyorsunuz ve karakterin üstünde elbiseleri direk görmek çok güzel olmuş elbiseyi seç satın almaya gir gözüksün yok artık.

Başkada bişi yok profile options kısımları var.

Şimdi modları bitirdiğime göre biraz oyundan bahsedeyim . Tekken 6 nın grafik motoru üzerime biraz oynanmış ve eskiye oranla daha güzel grafikler elde edilmiş özellikle bölümler çok canlı ve parlak ancak bazı bölümler XBOX da çok kötü duruyor son bölüm Jun un olduğu resmen pastel boya piksel piksel duruyor hiç yakışmamış tabi bide ps3 de görmek lazım ancak XBOX da bazı bölümler böyle kötü duruyor onun dışında gözüme çarpan grafiksel olarak bişi yok. Şimdi biraz bölümlerden bahsetmek istiyorum kesinlikle T6 sonra ilaç gibi geldi diyebilirim cidden mükemmel bölüm tasarımlarına sahip oyun hem grafiksel hemde detay olarak, o eski saçma parlamalar yok stage müzikleri bi o kadar güzel yani bazen durup arkaları izliyor insan . Son olarak oyunun mekaniğinden bahsedicem oyun T6 ya göre çok daha seri ve akıcı geldi bana karakter frame leri çok güzel ayarlanmış ve tabiiri caizse eski kalaslık bu oyunda yok buda oyun esnasında akıp gitmenize neden oluyor ne güzelmiş istediğim zaman istediğim hareketin çıkması eğilme ve diğer cezaların rahat rahat kesilebilmesi .

SON SÖZ :
TTT2 bana her şeyi fazlası ile verdi vede tatmin etti T6 üstüne bu özür mahiyetinde enfes bir oyun olmuş. Lakin gel gelelim çok büyük bir hata yapmışlar daha önce Jinemre nin bahsettiği Damage olayı , çok fazla enerjimiz gidiyor ve bu yüzden roundlar çok kısa sürüyor ve keyifsiz oluyor eğer bu bir patch ile düzeltilmezse daha önce Emre ninde dediği gibi bu oyunu sadece Kombo video filan yapmak için oynarım zira şu hali ile zerre vs keyfi vermiyor sen bu kadar güzel oyun yap git damage leri bu kadar düşür iki tane Steve ile db2 vurayım enerji yarıda . Şimdi diceksinizki kardeşim bula bula bunamı kusur buldun sende damage barını %125 yap öyle oyna evet eğer bu özelliği oyundan kaldırmamış olsalar yapılabilir ve çokda güzel olurdu ancak nedeni nedir anlamış değilim ilk defa bir Tekken oyununda enerjimizi % 150 ye alamıyoruz . Şimdilik yazacaklarım bu kadar arkadaşlarımın eline oyunlar geçtikçe kaçırdığım bulamadığım yada yanlışım olan yerleri düzelticeklerdir.
« Son Düzenleme: Ocak 01, 1970, 12:00:00 ÖÖ Gönderen: Guest »
Son of Sparda Legendary Dark Knight Dante

Çevrimdışı jun_asuka_jin love

• 3. Dan
  • *
  • Total likes: 0
  • Üye Puanı: 4
  • vat ken ay du samtaymz ??
      • Profili Görüntüle
    • PSN: junasukajinlove
    • Başladığı Oyun: Tekken 3
    • Favori Karakter: JUN-ASUKA-UNKNOWN-JİN-XİAOYU-MİHARU-LEO-LİLİ
Re: TTT2 Unlimited İlk İnceleme
« Yanıtla #1 : Eylül 07, 2012, 03:40:44 ÖS »
Damage olyı bnmde dikkatimi çekti rakip vurduğu anda gücün yarısı gidiyor videoların çoğunda öyle gördm ve Tekken tune modunu çok mrak ettm. son bir soru oyunda rahat  kombo yapabilecek miyz  sizce ?

Çevrimdışı son-of-a-hero

• Mentor
  • *
  • Üye Puanı: 1
      • Profili Görüntüle
    • Başladığı Oyun: Tekken 1
    • Favori Karakter: Law
    • Steam ID: LandBlood
« Yanıtla #2 : Eylül 07, 2012, 04:02:32 ÖS »
izlenimlerime göre combonun yarısında rakip mefta oluyor.pek sarmıyor oyun zaten.anca rkip çok iyi bloklicak ozaman belki

Çevrimdışı jinemre

• Site Yöneticisi
  • *
  • Total likes: 73
  • Üye Puanı: 57
  • Never back down!
      • Profili Görüntüle
    • PSN: jinemre_trm_
    • Başladığı Oyun: Tekken 2
    • Favori Karakter: Shaheen Leroy
« Yanıtla #3 : Eylül 07, 2012, 04:35:55 ÖS »
Enerjilerin çok gitmesi konusunda evet ilk başta olumsuz bakıyordum fakat sonradan oynadıkça bütün karakterlerde böyle hareketlerin olduğunu gördüm ve beni artık çok etkilememeye başladı. Sonuçta benim karakterimde de var rakipte de var. Zamanla alışılıyor yani, negatif bakmayın ;)

• 3. Dan
  • *
      • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Eylül 07, 2012, 04:42:13 ÖS »
bnm negatif bkmamın sebebi ztn savunma güçlük çeken biri yim dewamlı kombo uyguluyorm o yüzden /pozitif tarafına  da bakarsak  kombo yaptığımda fazla damage götreblrm .

Çevrimdışı son-of-a-hero

• Mentor
  • *
  • Üye Puanı: 1
      • Profili Görüntüle
    • Başladığı Oyun: Tekken 1
    • Favori Karakter: Law
    • Steam ID: LandBlood
« Yanıtla #5 : Eylül 07, 2012, 04:48:43 ÖS »
en iyi savunmayı yapıyormuşşun zaten güç lü bir saldırı yada combo.görsellik beni etkilesede oyun pek haz vermedi.ama oynayınca durum değişir belki önyargılı olmamak lazım

• 3. Dan
  • *
      • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Eylül 07, 2012, 05:33:35 ÖS »
sağol da bn kndimi yeterli görmüyorm  :)

« Yanıtla #7 : Eylül 07, 2012, 05:58:40 ÖS »
Oyunda rahat kombo yapabilecekmiyiz diye sormuş arkadaşlar şöyle söylüyeyim ben karakterlerime yeni eklenen modlara yaklaşık 2 - 3 saat içinde alıştım ve 5 saat sonunda maç içi gayet güzel kombolar çıkarabiliyordum başta zorlanıcaksınız ama pratik yapa yapa alışıcaksınız oyunu alır almaz 3 saatimi pratikte geçirdim

Çevrimdışı tekken_forever

« Yanıtla #8 : Eylül 07, 2012, 07:00:44 ÖS »
evet gerçekten çok  yok bende practice yapıyorum oyun baya hd heihachi baya güçlü genç oldu için

• 3. Dan
  • *
      • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Eylül 07, 2012, 07:14:58 ÖS »
Ben zaten bi oturduğumda 5 saat kalkmıyorum kolay alışırm herhalde eski tag komboyu dewam ettirmek zordu inşallah aynı değldr.

Çevrimdışı metin

« Yanıtla #10 : Eylül 10, 2012, 11:03:32 ÖS »
COMMAND CAPTURE NERDE : Mode select - defansif trainig - 1 den 5 şe kadar bi liste var her hangi birine gir
karşına  (  Command  -  Record  -  Off  )  seçenekleri çıkıyo  Record yazan yer Command Capture nin ta kendisi

Command capture  biraz değişik bi şekle girmiş ama  bildiğimiz command capture MODE SELECT ten Defansif Trainigi seçiyoruz o bölümde yakalıdım keratayı  karşına aldığın karaktere  yani player 2 ye cpu ya geçiyoruz bide karakterin command list  çıkıyo ordan 5 tane hareket seçebiliyoz en fazla,  mavi bi  gösterge var zaten orda 1- den 5 şe kadar ,  select + O  ya bastığınızda seçilen hareketleri yapıyo orda, yada ( Record ) var ona girince  30 sn ye süre veriyo sadece select e basınca kayıt başlıyo bu command capture işte tabi 30 sn ye beklemeye gerek yok yapmak istediğiniz  komboyu tamamlayınca kayıtı durduruyoruz yoksa 30 sn dolunca kendi otomatik durduruyo oyunu

yalnız bi değişiklik var player 1 re yani kendimize saldırıyoz karşı takımla kombo yapıyoz  ama TDR de direk player 1 hareketleri kayıt ediliyodu şimdi player 2 ye koymuşlar o yüzden ben karşımada  hwoarang + alisa  aldım

yani hem  player 1 - hwoarang + alisa   -  hem player 2 -  hwoarang + alisa  olarak aynı takımları seçtim

yaptığım komboyu kaydettim tekrar denettim güzel kombolar test ettim artı işin güzel tarafı istediğim karakterin istediğim hareketini kendim yapıp korumaya alıyom  ve kaydediyorum sonra ( select + X ) le player 1 geçiyorum  ve rakibimin hareketindeki boşlukları bulmaya çalışıyorum yani ceza kesmeye çalışıyoz, kombo olayına gelince anlaşılan  yine başlıyoruz adamı az yana it ,biraz soluna geç yada az sağa doğru kay sonra ( select + O )

TDR deki gibi işte aynen devam yani artık süper kombolar ortaya çıkarmak içten bile değil hehe  - doğrusu pratik bölümünü daha tam incelemedim ilk başta bana baya bi karışık göründü nereye girsen başka bi liste açılıyo ama  aslında o kadarda karışık değil biraz sabırlı olup kurcalamak lazım ,   yahu nerdeyse 1 saatten fazla command capture aradım  :mrgreen:  

bide Position reset  artık  on - off  tan ibaret değil  bi tıklıyon koca bi liste çıkıyo karşına rakibinin nasıl durmasını istiyosan karşında onun pozizsyonunu seçiyosun mesela  yerde kalsın - arkası dönük kalsın - yerde yüz üstü kalsın yada sırt üstü kalsın  bi  10 na yakın seçenek var

ve aynı seçimi kendi karekteriniz içinde yapıyosunuz örneğin rakibe arkan dönük kal yerde yüz üstü kal yada sırt üstü kal , dediğim gibi iki taraf içinde geçerli bu seçenek , bence süper  olmuş position resete bu tür seçenekler koymaları

Artı oyunda enerjiler baya bi almış başını gidiyo  volkan bu olaydan yana baya dertli ama bana kalırsa dehşet olmuş bu hali daha güzel değişmesini istemem ben volkan sende zamanla alışırsın ciddi söyliüyorum böyle daha güzel  

Hele 2 'li kombolar  şimdilik zor gelsede  müthiş eğlenceli yapması ne diyebilirim  oyun bence harika olmuş

« Yanıtla #11 : Eylül 11, 2012, 01:35:26 ÖS »
Yok abi ben alışamam Law ff 3 ch vurunca yarı enerji alıyo hele bide Rage de ise yandın karakter değiştirirken hareket yapmaya çalışınca rage deki bi law ch ff3 yiyip %75 enerji gitmesinin nesi dehşet anlamadım bi türlü ?

Çevrimdışı Jaycee

« Yanıtla #12 : Eylül 11, 2012, 03:59:52 ÖS »
oyunun dahada yavaşlatılması, ss in güçlenmesi ve tag de kayma ileri atlama hareketlerinin zorlaşmış olması dikkatimi çekti

tag e girerken havadan uçarak girme nasıl oluyor birisi öğretebilir mi bana

Çevrimdışı jinemre

• Site Yöneticisi
  • *
  • Total likes: 73
  • Üye Puanı: 57
  • Never back down!
      • Profili Görüntüle
    • PSN: jinemre_trm_
    • Başladığı Oyun: Tekken 2
    • Favori Karakter: Shaheen Leroy
« Yanıtla #13 : Eylül 11, 2012, 06:23:43 ÖS »
Alıntı yapılan: "Jaycee"
oyunun dahada yavaşlatılması, ss in güçlenmesi ve tag de kayma ileri atlama hareketlerinin zorlaşmış olması dikkatimi çekti

tag e girerken havadan uçarak girme nasıl oluyor birisi öğretebilir mi bana

Arkada bekleyen karakterin netsu(rage) olursa eğer ve öndeki karakterin yerde yatıyor vaziyetteyse 2+5 ile uçarak 2. karakterini çağırabilirsin.

Yukarı Git