collapse

* Kullanıcı bilgisi

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

* Son İletiler/Konular

Play Station Tekken 7 için klavye bağlamak mümkün mü ? Gönderen: burakilson
[Şubat 18, 2020, 07:37:42 ÖS]

Street Fighter Haberleri Gönderen: Mr.X
[Şubat 16, 2020, 03:16:02 ÖS]

Tekken 7 Son Haberler Gönderen: Mr.X
[Şubat 12, 2020, 04:56:49 ÖS]

ArcSystem oyunları Gönderen: Mr.X
[Şubat 10, 2020, 02:13:08 ÖS]

TEKKEN 7: FATED RETRIBUTION "ROUND 2 Gönderen: Mr.X
[Ocak 30, 2020, 10:17:44 ÖÖ]

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge Gönderen: Mr.X
[Ocak 29, 2020, 11:18:32 ÖÖ]

[ SAMURAI SHODOWN / SAMURAI SPIRITS ] Gönderen: Mr.X
[Ocak 25, 2020, 07:54:59 ÖS]

Soul Calibur 6 Gönderen: Mr.X
[Ocak 25, 2020, 07:54:22 ÖS]

Marslahh law Dragon charge ile ilgili soru Gönderen: jinemre
[Ocak 21, 2020, 11:11:37 ÖÖ]

Season pass 3 comboları hakkında soru Gönderen: jinemre
[Ocak 21, 2020, 11:08:33 ÖÖ]

TekkenTR WhatsApp Grubu Gönderen: jinemre
[Ocak 21, 2020, 10:59:48 ÖÖ]

Turnuva Videoları Gönderen: Mr.X
[Ocak 17, 2020, 11:58:53 ÖÖ]

Mortal Kombat 11 Gönderen: Mr.X
[Ocak 17, 2020, 11:10:31 ÖÖ]

Bandai Namco Studios'taki Japon Oyun Programcısının Hayatındaki Bir Gün Gönderen: jinemre
[Ocak 17, 2020, 08:36:45 ÖÖ]

Steam TekkenTR Grubu Gönderen: jinemre
[Ocak 14, 2020, 01:04:12 ÖS]

Genel Haberler Gönderen: Mr.X
[Aralık 28, 2019, 07:05:52 ÖS]

Tekken 7 Rematch ve Deluxe edition farkı nedir? Gönderen: Mr.X
[Aralık 26, 2019, 01:36:05 ÖS]

Favori Arka Plan Müziğiniz Hangisi? Gönderen: Mr.X
[Aralık 21, 2019, 11:15:37 ÖÖ]

TEKKEN X Street Fighter Gönderen: jinemre
[Aralık 14, 2019, 09:07:21 ÖÖ]

TEKKEN 7 Karakter Hikâyeleri Gönderen: Mr.X
[Aralık 10, 2019, 05:04:28 ÖS]

Gönderen Konu: Capoeiracılar buraya!!  (Okunma sayısı 6503 defa)

Jamaican

• Ziyaretçi
(Konu Yok)
« Yanıtla #15 : Ocak 27, 2008, 10:08:19 ÖS »
Capoeiracı olduğun için şöyle bi sorum olcak:Eddynin yaptığı hareketlerin hepsi yapılabilir mi gerçek hayattada?senin yaptıkların var mı aralarında?bazıları çok uçuk  geliyorda bana.f,f+3+4 ü yapabiliyor musun mesela?
« Son Düzenleme: Ocak 01, 1970, 12:00:00 ÖÖ Gönderen: Jamaican »

*K*

• Ziyaretçi
(Konu Yok)
« Yanıtla #16 : Ocak 28, 2008, 11:47:18 ÖÖ »
Öncelikle şunu belirteyim tuş kombinasyonu yazısından anlamıyorum,bana hareketin ne olduğunnu tarif edersen daha iyi olur.Tuş kombinasyonu yazılarına öküz-tren misali bakıyorum resmen :D
Hareketler yapılabilinir mi diyorsun,Birçoğu gerçek hayatta yapılıyor Capoeira'cılar tarafından ;) Youtube'da Capoeira diye aratırsan sende göreceksin.Özellikle Only the strong filmini de izlemeni tavsiye ederim. ;)
Gerçek hayatta elbetteki Capoeira dövüş sanatını bilmiyorum,sadece severim bu felsefeyi ve Eddy ile oynamayı. ;)
« Son Düzenleme: Ocak 01, 1970, 12:00:00 ÖÖ Gönderen: *K* »

Çevrimdışı _Dream_Man_

• Marauder
  • *
  • Total likes: 0
  • Üye Puanı: 2
  • I'm Back...
      • Profili Görüntüle
      • https://www.facebook.com/demirezen.ibrahim
    • PSN: DreamManTurk
    • Başladığı Oyun: Tekken 3
    • Favori Karakter: Paul Phoenix
(Konu Yok)
« Yanıtla #17 : Ocak 28, 2008, 03:16:21 ÖS »
Alıntı yapılan: "*K*"
Öncelikle şunu belirteyim tuş kombinasyonu yazısından anlamıyorum,bana hareketin ne olduğunnu tarif edersen daha iyi olur.

http://www.tekkentr.com/legend.html

bu döküman sana yardımcı olur ;)
« Son Düzenleme: Ocak 01, 1970, 12:00:00 ÖÖ Gönderen: _Dream_Man_ »

*K*

• Ziyaretçi
(Konu Yok)
« Yanıtla #18 : Ocak 28, 2008, 05:05:19 ÖS »
Aldım,eyvallah,sağolasın. ;
Burası yeri değil ama bir mesajlık sorayım,ne oldu virüs işi :)

*K*

• Ziyaretçi
(Konu Yok)
« Yanıtla #19 : Ocak 30, 2008, 09:19:02 ÖS »
Capoeira'da Seviyeler ve İlgili Terimler

Capoeirista: Capoeira yapan kişi.

Mestre: Capoeira'da ulaşılan en yüksek mertebe. Mestre Acordeon ve Suassuna gibi büyük mestrelere Grand Mestre de denmektedir.

Contra Mestre ya da Mestrando: Okuluna göre ismi değişen bu seviye mestrenin bir altındaki derecedir ve mestreden sonraki en önemli mertebedir.

Professor(a): Contra Mestre/Mestrando'dan sonraki hocalık seviyesidir. Eğer eğitmen bayansa sonuna 'a' eklenir. Bunun nedeni Latin kökenli bir dil olan Portekizce'nin nesne ve öznelere cinsiyet vermesi, fiileri buna göre çekmesidir.

Instrutor(a): İlk hocalık seviyesidir. Yine eğer eğitmen bayansa ismin sonuna 'a' eklenir.

Graduad(o)(a): Eğitimini tamamlamış öğrencilere verilen isimdir. Bu öğrenciler asistan olarak ders verebilirler. Öğrenci bayansa graduada, erkekse graduado kullanılır.

Estagiero: Bazı okullarda geçiş süreci için öğrenciye bu stajyer ismi verilir. Öğrenci hazır olduğunda genellikle graduad(o)(a) olur.

Formad(o)(a): Batizadoya katılmış ve okula dahil olmuş öğrencilere denir. Mezun, yani graduad(o)(a) olana kadar her öğrenci formadodur. Yine sonundaki harf öğrencinin cinsiyetine göre değişir.

Batizado: Kelime anlamı vaftiz olan bu seremoni, Capoeira'da öğrencilerin okula alınması ve ilk corda(o)larını aldıkları büyük bir festivaldir. Genelde batizadolarda yeni öğrenciler corda(o) alırken, eski öğrencilerin de seviyeleri yükselir. Bunların gerçekleşmesi için öğrencinin genellikle yılda bir kez yapılan bu etkinliğe katılması gereklidir. Aksi takdirde seviye değişimleri ya da okula dahil olma işlemi gerçekleşmez. Bu törenler Capoeira'nın Afrika kökenlerinin temsilidir.

Corda(o): Öğrencilerin seviyelerini gösteren bir çeşit kemer sistemidir. Bazı okullar corda, bazıları cordao kullanmaktadır. Corda genellikle fabrika yapımı, aslen kirli beyaz olan ve daha sonradan Mestre tarafından seviye renklerine boyanan bir kemerdir. Cordao ise farklı renklerde iplerin alınıp öğrenciler tarafında örülmesiyle hazırlanan bir kemer çeşididir. Okuluna göre değişen kemer sistemlerinin renkleri de genel olarak iki grupta toplanabilir. Bir sistemde Brezilya bayrağının renkleri kullanılırken, diğer sistemde içinde sarı, turuncu, kırmızı, mor gibi her biri farklı anlam ifade eden bir renk çeşitlemesi bulunur. Bu durumda farklı okullarda seviyelerin gösterilmesinde bir standart bulunmamaktadır. Örneğin Mestre seviyesi bazı okullarda beyazken, bazı okullarda kırmızı ya da siyah olabilir.

christie_eddy

• Ziyaretçi
(Konu Yok)
« Yanıtla #20 : Şubat 03, 2008, 07:30:24 ÖS »
merhaba ben christie_eddy ben eddy nin 12 hareketini yapabiliyom amuda kalkma christiede parande(çember) yerde dönme(çok basit şartlar:göbek olmuyacak ve kalçanı kullanbileceksin) öene takla . geri takla  yavada geri zıplayıp ayapa kalçma .vs
Noy:arkadaşlar anlayasınız diğe kısaça öne takla vs.. gibi yazdım normalde heğsinin bir ismi var..
teşekkürler ve ayrıca bana christie ling eddy hakkında bilgi sorabilrsinjiz
« Son Düzenleme: Ocak 01, 1970, 12:00:00 ÖÖ Gönderen: christie_eddy »

haykoliq_777

• Ziyaretçi
Re:
« Yanıtla #21 : Ağustos 16, 2008, 03:22:43 ÖS »
ya bu christie resmen eddy kopyası gibi bence bunların arasında bir iş var gibi :D nasıl diyimki eddy christie nin neyi oluo sölesene ??
« Son Düzenleme: Ocak 01, 1970, 12:00:00 ÖÖ Gönderen: haykoliq_777 »

Çevrimdışı DeadlyAssassin

• Avenger
  • *
  • Total likes: 22
  • Üye Puanı: 19
  • "This should be fun"
      • Profili Görüntüle
      • http://www.tekkentr.com
    • PSN: Tekken_Girl
    • Başladığı Oyun: Tekken3
    • Favori Karakter: Nina
    • Steam ID: XueDa
Re:
« Yanıtla #22 : Ağustos 17, 2008, 12:07:08 ÖS »
Christie'nin dedesi, Eddy'nin Capoeira hocası ve dolayısıyla Christie'nin de öyle. Eddy ve Christie yakın arkadaşlar. Birbirilerini sevdiklerini düşünüyorum hatta. Tekken4'te Christie, Eddy'nin turnuvaya katılacağını öğrenir ve hayati tehlikesi olduğu için onu takip eder. Böylelikle turnuvaya katılır Christie.
« Son Düzenleme: Ocak 01, 1970, 12:00:00 ÖÖ Gönderen: DeadlyAssassin »
PSN:Tekken_Girl
Team Turk Masters ☆ DeadlyAssassin_TrM ☆ T7FR Maclarim icin tiklayin www.youtube.com/KillerLady7

haykoliq_777

• Ziyaretçi
Re:
« Yanıtla #23 : Ağustos 18, 2008, 01:05:29 ÖS »
saoL deadly assassin bide ben www.weprox.comdan baktım orda bir festival gibi birşeyde 1.oluo sonrada seyirciler arasında ddy var ve christie eddy sarılıo garip !!!
« Son Düzenleme: Ocak 01, 1970, 12:00:00 ÖÖ Gönderen: haykoliq_777 »

Çevrimdışı _Dream_Man_

• Marauder
  • *
  • Total likes: 0
  • Üye Puanı: 2
  • I'm Back...
      • Profili Görüntüle
      • https://www.facebook.com/demirezen.ibrahim
    • PSN: DreamManTurk
    • Başladığı Oyun: Tekken 3
    • Favori Karakter: Paul Phoenix
Re:
« Yanıtla #24 : Ağustos 18, 2008, 03:29:04 ÖS »
Alıntı yapılan: "haykoliq_777"
saoL deadly assassin bide ben www.weprox.comdan baktım orda bir festival gibi birşeyde 1.oluo sonrada seyirciler arasında ddy var ve christie eddy sarılıo garip !!!

Bahsettiğin şey Tekken 4 Christie sonu. Festival değil kendi hikayesinde turnuva şampiyonu oluyor. Tekken 4 de Christie ile story modu bitirdiğinde görebilirsin.
« Son Düzenleme: Ocak 01, 1970, 12:00:00 ÖÖ Gönderen: _Dream_Man_ »

djkl

• Ziyaretçi
(Konu Yok)
« Yanıtla #25 : Ekim 05, 2008, 11:06:24 ÖÖ »
Alıntı yapılan: "*K*"
Capoeira'da Seviyeler ve İlgili Terimler

Capoeirista: Capoeira yapan kişi.

Mestre: Capoeira'da ulaşılan en yüksek mertebe. Mestre Acordeon ve Suassuna gibi büyük mestrelere Grand Mestre de denmektedir.

Contra Mestre ya da Mestrando: Okuluna göre ismi değişen bu seviye mestrenin bir altındaki derecedir ve mestreden sonraki en önemli mertebedir.

Professor(a): Contra Mestre/Mestrando'dan sonraki hocalık seviyesidir. Eğer eğitmen bayansa sonuna 'a' eklenir. Bunun nedeni Latin kökenli bir dil olan Portekizce'nin nesne ve öznelere cinsiyet vermesi, fiileri buna göre çekmesidir.

Instrutor(a): İlk hocalık seviyesidir. Yine eğer eğitmen bayansa ismin sonuna 'a' eklenir.

Graduad(o)(a): Eğitimini tamamlamış öğrencilere verilen isimdir. Bu öğrenciler asistan olarak ders verebilirler. Öğrenci bayansa graduada, erkekse graduado kullanılır.

Estagiero: Bazı okullarda geçiş süreci için öğrenciye bu stajyer ismi verilir. Öğrenci hazır olduğunda genellikle graduad(o)(a) olur.

Formad(o)(a): Batizadoya katılmış ve okula dahil olmuş öğrencilere denir. Mezun, yani graduad(o)(a) olana kadar her öğrenci formadodur. Yine sonundaki harf öğrencinin cinsiyetine göre değişir.

Batizado: Kelime anlamı vaftiz olan bu seremoni, Capoeira'da öğrencilerin okula alınması ve ilk corda(o)larını aldıkları büyük bir festivaldir. Genelde batizadolarda yeni öğrenciler corda(o) alırken, eski öğrencilerin de seviyeleri yükselir. Bunların gerçekleşmesi için öğrencinin genellikle yılda bir kez yapılan bu etkinliğe katılması gereklidir. Aksi takdirde seviye değişimleri ya da okula dahil olma işlemi gerçekleşmez. Bu törenler Capoeira'nın Afrika kökenlerinin temsilidir.

Corda(o): Öğrencilerin seviyelerini gösteren bir çeşit kemer sistemidir. Bazı okullar corda, bazıları cordao kullanmaktadır. Corda genellikle fabrika yapımı, aslen kirli beyaz olan ve daha sonradan Mestre tarafından seviye renklerine boyanan bir kemerdir. Cordao ise farklı renklerde iplerin alınıp öğrenciler tarafında örülmesiyle hazırlanan bir kemer çeşididir. Okuluna göre değişen kemer sistemlerinin renkleri de genel olarak iki grupta toplanabilir. Bir sistemde Brezilya bayrağının renkleri kullanılırken, diğer sistemde içinde sarı, turuncu, kırmızı, mor gibi her biri farklı anlam ifade eden bir renk çeşitlemesi bulunur. Bu durumda farklı okullarda seviyelerin gösterilmesinde bir standart bulunmamaktadır. Örneğin Mestre seviyesi bazı okullarda beyazken, bazı okullarda kırmızı ya da siyah olabilir.
PAylasım icin saol isime yaradı
« Son Düzenleme: Ocak 01, 1970, 12:00:00 ÖÖ Gönderen: djkl »

KING678

• Ziyaretçi
Re:
« Yanıtla #26 : Ekim 24, 2008, 11:36:32 ÖÖ »
tekken 5te eddy olmadıgı için christieye ekstra kostüm alınıyo
« Son Düzenleme: Ocak 01, 1970, 12:00:00 ÖÖ Gönderen: KING678 »

Jin-Eddy

• Ziyaretçi
Re:
« Yanıtla #27 : Ekim 25, 2008, 01:56:02 ÖS »
Ben Eddy ve Chi oynuyorum ama aman aman süper oynuyorum denemez
« Son Düzenleme: Ocak 01, 1970, 12:00:00 ÖÖ Gönderen: Jin-Eddy »

cursed

• Ziyaretçi
Re:
« Yanıtla #28 : Ekim 28, 2008, 10:19:18 ÖÖ »
ya arkadaşlar ben hiç anlamıyorum tuş kombinasyonlarınızdan. bu oyunu playstation'da oynayan yok m ya :S
« Son Düzenleme: Ocak 01, 1970, 12:00:00 ÖÖ Gönderen: cursed »

Çevrimdışı quadraxas

Re:
« Yanıtla #29 : Ekim 28, 2008, 10:33:16 ÖÖ »
1 = kare 2=üçgen 3=x 4=yuvarklak

qfc vb terimler içinde = http://www.tekkenzaibatsu.com/legend.php
« Son Düzenleme: Ocak 01, 1970, 12:00:00 ÖÖ Gönderen: quadraxas »

Yukarı Git