collapse

* Kullanıcı bilgisi

 
 
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

* Son İletiler/Konular

KOF Genel Haberler Gönderen: Mr.X
[Bugün, 09:19:03 ÖÖ]


ArcSystem oyunları Gönderen: Mr.X
[Bugün, 09:14:31 ÖÖ]


[ SAMURAI SHODOWN / SAMURAI SPIRITS ] Gönderen: Mr.X
[Bugün, 09:13:27 ÖÖ]


[ PlayStation 5 ] Gönderen: Mr.X
[Eylül 23, 2020, 09:58:37 ÖÖ]


Street Fighter Haberleri Gönderen: Mr.X
[Eylül 15, 2020, 09:52:12 ÖÖ]


Soul Calibur 6 Gönderen: Mr.X
[Eylül 12, 2020, 08:38:01 ÖÖ]


Selamlar! Gönderen: jinemre
[Eylül 11, 2020, 02:43:46 ÖS]


İzmir Buluşması Gönderen: Mr.X
[Eylül 05, 2020, 11:03:59 ÖÖ]


Tekken 7 Son Haberler Gönderen: jinemre
[Ağustos 19, 2020, 01:04:06 ÖS]


EVO 2017 | Tekken 7 Dünya Turnuvası 14-16 Temmuz'da! Gönderen: Mr.X
[Temmuz 28, 2020, 08:38:04 ÖÖ]


Selamun aleyum Gönderen: jinemre
[Temmuz 04, 2020, 12:06:10 ÖS]


Favori Arka Plan Müziğiniz Hangisi? Gönderen: Mr.X
[Haziran 03, 2020, 06:34:43 ÖS]


TEKKEN 7: FATED RETRIBUTION "ROUND 2 Gönderen: Mr.X
[Haziran 03, 2020, 02:11:12 ÖS]


FightCade KOF 98 Gönderen: Forest Law
[Mayıs 26, 2020, 02:12:52 ÖS]


Mortal Kombat 11 Gönderen: jinemre
[Mayıs 22, 2020, 12:56:02 ÖS]


Tekken 3 Customize Ekleme Gönderen: jinemre
[Mayıs 07, 2020, 08:58:59 ÖÖ]


Merhabalar ???? Gönderen: Mr.X
[Nisan 29, 2020, 04:40:52 ÖS]


Tekken Generations Gönderen: jinemre
[Nisan 27, 2020, 07:25:06 ÖÖ]


Famitsu'nun Katsuhiro Harada Röportajı Gönderen: Mr.X
[Nisan 10, 2020, 05:19:36 ÖS]


Dead Or Alive 6 Gönderen: Mr.X
[Nisan 02, 2020, 07:34:16 ÖÖ]

Gönderen Konu: Tekken 4 "Oyun künyesi ve hikayeler"  (Okunma sayısı 3455 defa)

SİM[2003]

 • Ziyaretçi
Tekken 4 "Oyun künyesi ve hikayeler"
« : Mart 08, 2017, 04:23:17 ÖÖ »
Künye:
Orijinal Ad:
Tekken 4
The King Of Iron Fist Tournament 4

Firma:
Namco

Platform:
Arcade
PlayStation 2

Tür:
1'e 1 Karşılıklı Dövüş

Mod Seçenekleri:
Tek Oyunculu Sistem
Çok Oyunculu Sistem

Arcade Sistem:
Namco System 246
Çıkış Tarihleri:
Arcade:
Ağustos 2001

PlayStation 2:
26 Mart 2002 (Japonya)
23 Eylül 2002 (Amerika)
13 Eylül 2002 (Avrupa)

Hikaye:
Vazgeçmeyi istemeyen Heihachi, adli araştırmacılara Ogre'den (veya gerçek tezahürü ile True Ogre olarak da bilinir) geriye kalan kan örneklerini, cilt dokusunu ve toynak parçalarını toplayıp genetik deneyler yapılmasını emretti. Heihachi'nin hedefi kendisi ile Ogre'nin genomunu yapıştırarak yeni bir yaşam formu yaratmaktı. Ancak, araştırmalar başarısız oldu.
Geniş kapsamlı deneylerin sonucunda Heihachi'nin biyomühendisleri ek bir gen olduğu sonucuna vardı - Şeytan Geni - Ogre'nin genetik kodu başka bir canlı organizmaya başarılı bir şekilde yapıştırılacaktı. Heihachi kendi genomunun Şeytan Geni'nden yoksun olduğunu öğrendi, ama onun bildiği başka birisi vardı... Jin Kazama.
The King Of Iron Fist Tournament 3 turnuvasında Ogre'yi mağlup eden Jin, Heihachi tarafından vuruldu ve ağır yaralandı. Hayatı kaybolurken Jin, bir şeytana dönüştü. Onun dönüşümünün üzerine, o Heihachi'yi dibe vurdu ve uçarak uzaklaştı. Jin'in turnuvadan sonra nerede olduğu bilinmiyordu.
Heihachi Jin'i boşuna aramıştı. Ancak Heihachi, meraklıca karıştırdığı soruşturma esnasında bir fotoğraf keşfetti. 20 yaşındaki bu fotoğraf lazer yaraları ile kaplı yanmış bir cesedi görüntülüyordu. Heihachi özellikle cesedin sırtına, deforme olan yerin neye benzediğine dikkat etti, kanat gibi çıkıntılı uzuvlardı.
Resimdekinin Kazuya olduğuna inanmak istedi, kendi oğlunu 20 yıl önce bir yanardağa atmış olan Heihachi, vücut için yapılacak olan arama için bütün kaynaklarını yönlendirdi. Bu arama sonunda Heihachi G Corporation'ı, biyogenetik araştırma alanında görülmemiş ilerlemeler sağlayacak öncü bir biyoteknoloji firmasını açtı.
Heihachi G Corporation'un cesedi bulduğunu ve ayıklanarak genetik verilerinin analiz edildiğini keşfetti. Aslında Heihachi, şirketteki verileri kullanarak yeni bir yaşam formu yaratmanın ortasında olduğunu öğrendi. Heihachi de Kazuya'nın kalıntılarının ve araştırma verilerinin sırası ile G Corporation Nebraska ve Nepal laboratuarlarında güvende olduğunu kesinlikle saptadı.
25 Aralık Cuma. Tekken Force kuvvetleri G Corporation'un Nepal'de bulunan maksimum güvenlikli araştırma laboratuarına baskın düzenledi. Binanın alt katları yok edildi ve dosya sunucularının içinde kaldığı veri depolama tesisleri bir grup ağır helikopter ile taşındı.
Aynı zamanda, Heihachi tarafından yönetilen ayrı bir birim Kazuya'nın kalıntılarının korunduğu Nebraska'daki araştırma tesisine sızmıştı. Heihachi helikopterden gözlemliyordu, o kısa sürede Nepal tesisinin aksine, Nebraska operasyonlarının plana göre hareket etmediğini anladı. Taktik durum monitör ekranları Kazuya'nın kalıntılarının sözde tutulduğu depolama odasından dışarı savrulan Tekken Forces kuvvet birliklerinin ilk dalgasını gösterdi.
Genişçe bir siluet figürü yavaşça odadan dışarı çıktı... Heihachi yeterince açık görebiliyordu, o anda bu geniş figürün Kazuya olduğunun farkına vardı.
Kazuya G Corporation adlı araştırma tesisinde dirildi. Dirilişinden sonra Kazuya, kendi içinde ikamet eden Şeytan'ın gerçek doğasını belirlemek için vücudunu araştırma malzemesi gibi sundu. Kazuya'nın hedefi iki canını da birleştirmekti. Kazuya teori olarak Şeytan ile bedenini birleştirirse, onun gerçek yetkileriyle güçlenmenin mümkün olacağını düşündü. O bunların sonrasında nihayet Heihachi ve Mishima Zaibatsu'dan (Finansal İmparatorluk) intikamını alabilecekti.
Kazuya'nın ağır silahlı Tekken Forces güçlerini yok etmesi ve laboratuarı alevler içinde bir enkaz olarak bırakıp kaybolması, Heihachi'nin planlarını bozdu ve onu öfkelendirdi. Heihachi'yi çileden çıkaran Kazuya'nın kaçışıydı ve kaçışın bildirimi onun bahtsız astlarına öfkesini verdi.
Abel, Heihachi'nin baş bilim danışmanı, Kazuya'nın hemen yakalanması konusunda bir yol bulması için öfkelenen Heihachi tarafından çağrıldı. Öfkesi yatıştıktan sonra Heihachi, zihnini odakladı ve yeni bir plan yapmaya karar verdi. Şeytani bir gülümseme onun dudaklarının üzerinden süzülüyordu.
The King Of Iron Fist Tournament 3 turnuvasının üzerinden iki yıl geçmişti. Mishima Zaibatsu The King Of Iron Fist Tournament 4 turnuvasını duyurdu ve en yüksek ödülü büyük mali imparatorluk olarak yerleştirdi. Şampiyon turnuvanın sonunda Heihachi'yi yenmek için uğraşacaktı ve kazanırsa Mishima Zaibatsu'yu devralacaktı.
Turnuvanın sadece onu cezbetmek için hazırlanmış bir tuzak olduğunu bilmesine rağmen Kazuya, turnuvaya yine de girecekti - çünkü bu onun Heihachi'yi yenmek için tek şansıydı.

Stageler hakkında bilgiler:

Airport:
Arka Plan Müziği: Touch And Go
Duvarlar: Evet
Çoklu Katman: Hayır
Kat: Hayır
Tekken 4 oyununda yer alan bir bölümdür.

Arena:
Arka Plan Müziği: The Strongest Iron Arena
Duvarlar: Evet
Çoklu Katman: Hayır
Kat: Evet
Tekken 4 oyununda yer alan bir bölümdür.

Beach:
Arka Plan Müziği: Kitsch
Duvarlar: Evet
Çoklu Katman: Hayır
Kat: Hayır
Tekken 4 oyununda yer alan bir bölümdür.

Building:
Arka Plan Müziği: Authentic Sky
Duvarlar: Evet
Çoklu Katman: Hayır
Kat: Hayır
Tekken 4 oyununda yer alan bir bölümdür.

Hon-Maru:
Arka Plan Müziği: The Inner Shrine
Duvarlar: Evet
Çoklu Katman: Hayır
Kat: Evet
Tekken 4 oyununda yer alan bir bölümdür.

Jungle:
Arka Plan Müziği: Didgerhythm
Duvarlar: Evet
Çoklu Katman: Hayır
Kat: Hayır
Tekken 4 oyununda yer alan bir bölümdür.

Laboratory:
Arka Plan Müziği: Fear
Duvarlar: Evet
Çoklu Katman: Hayır
Kat: Hayır
Tekken 4 oyununda yer alan bir bölümdür.

Mall:
Arka Plan Müziği: Uninhabited
Duvarlar: Evet
Çoklu Katman: Hayır
Kat: Hayır
Tekken 4 oyununda yer alan bir bölümdür.

Parking Area:
Arka Plan Müziği: Gym
Duvarlar: Evet
Çoklu Katman: Hayır
Kat: Evet
Tekken 4 oyununda yer alan bir bölümdür.

Shinjuku:
Arka Plan Müziği: Bit Crusher
Duvarlar: Evet
Çoklu Katman: Hayır
Kat: Hayır
Tekken 4 oyununda yer alan bir bölümdür.

Statue:
Arka Plan Müziği: Tekken 1 Ve Tekken 2 İçinde Yer Alan Müzikler
Duvarlar: Evet
Çoklu Katman: Hayır
Kat: Hayır
Tekken 4 oyununda yer alan bir bölümdür.

Underground:
Arka Plan Müziği: Mob
Duvarlar: Evet
Çoklu Katman: Hayır
Kat: Hayır
Tekken 4 oyununda yer alan bir bölümdür.

Karakter hikayeleri:

Hwoarang:
Hwoarang ülkesi Kore'de orduya geri alındı ve özel operasyonlar bölümüne atandı. Onun çeşitli misyonlardaki son derece başarılı oluşu cesareti ile Tae Kwon Do ve mücadele teknikleri beraberinde kabul ediliyor olmasına rağmen, tutkularından dolayı kural ve emirlere uymadığı için ondan daha üst düzeyde olan subaylar ona biraz baş ağrısı verdi.
Hwoarang askeri hayatın içerisindeydi ve içinde garip bir boşluk hissediyordu. O özlemle para için yapılan dişli sokak dövüşlerini hatırladı ve göğüs göğse çarpışmaları yaşamak için acele etti. Sık sık hatırladığı özellikli bir kavga vardı... Jin Kazama ile tekrar mücadele etmeyi düşündü. Bu özlemler ordu tarafından bastırıldığından gerçekleşemedi.
Bir gün Hwoarang, bir sonraki turnuvanın duyurusunu öğrendi. Hwoarang'ın kanı karıştı. O, Jin'i, Heihachi Mishima'yı ve Mishima Zaibatsu bünyesinde olduğunu iddia eden herkesi yenilgiye uğratmak için meydan okumaya cüret etti.
Heyecanlı şeyler hissedemediği yılların sonrasında Hwoarang, askeri üsten dışarı süzüldü ve turnuvaya girmeye koyuldu.

Yoshimitsu:
Manji Clan'in lideri olarak Yoshimitsu, Dünya'daki siyasi mültecilerin giderek artan sayıdaki gıda, maddi yardım ve barınma olaylarını sağlamaya kendisini adamıştı. Ne yazık ki, gerekli finansman ve insan gücünün sürekli eksikliği yüzünden Yoshimitsu, örgütünün geleceğinden emin değildi.
Yoshimitsu The King Of Iron Fist Tournament 4 turnuvasını duyunca, Manji Clan ve Mishima Zaibatsu arasında bir birlik olabileceğini öngördü. Aklındaki bu rüya ile Yoshimitsu, hemen turnuvaya girmeye karar verdi. O ne pahasına olursa olsun Heihachi Mishima'yı yenmek zorunda olduğunu da biliyordu.

Ling Xiaoyu:
Ling Mishima Lisesi'nde okuyan bir gençti. Halen daha yaşamakta idi, Mishima Zaibatsu'nun koğuş gibi ortamında okudu ve eğitildi. Ancak eksik olan bazı özel hedeflerinden dolayı Ling, günlük rutininden dolayı yorgun büyüdü.
Nasılsa, bir gün Ling, Heihachi'nin kötü niyetleri ve tehlikede olan hayatı ile ilgili onu uyaran isimsiz bir e-posta aldı. Ling bu e-postaya cevap verdi, ama bu anonim bireyden herhangi başka bir mesaj da almadı.
Ling'in sezgileri, son turnuvadan beri kayıp olan Jin'in bu mesajı göndermiş olabileceğini söylüyordu. O mesaja inandı ve Heihachi ile Mishima Zaibatsu'dan şüphelenmeye başladı.
Sonraki turnuvanın anonsunu duyması üzerine Ling, Jin'e kavuşmak umuduyla ve Heihachi ile Mishima Zaibatsu'nun arkasındaki gerçeği açıklama kararıyla turnuvaya katılmaya karar verdi.

Craig Marduk:
Profesyonel ligde dört yıl boyunca hiç yenilemeyen Craig Marduk, saygı duyulan ve Vale Tudo savaşçılarının korktuğu birisiydi. Ancak Craig, ufak bir skandal bağlantılı olay sonrasında profesyonel saflardan atıldı. Yaşıtları ve topluma karşı duyduğu acı ile Craig, gazabından dolayı ruhunu tüketti.
Bir gün Craig, Arizona'da bir barda bir kavga başlattı ve kavga sırasında birisini öldürdü. İkinci derece cinayetten mahkum olan Craig, eyalet hapishanesinde on yıl hapis cezasına çarptırıldı.
İki yıl sonra Craig, gizemli bir şekilde hapishaneden serbest bırakıldı. Bazı anonim "hayırsever"ler görünüşte Craig'in serbest bırakılması için çok sayıda yargı dışı ödeme düzenlemişti.
Serbest bırakıldıktan kısa bir süre sonra Craig'e bir zarf teslim edildi. Craig zarfı açtıktan sonra bir uçak bileti ve The King Of Iron Fist Tournament 4 turnuvası hakkında bir makale buldu.

Kazuya Mishima:
Heihachi tarafından yenilen ve bir yirmi yıl önce bir volkanın ağzına atılan Kazuya, biyogenetik araştırma alanında devrimci ilerlemeler yapan bir biyoteknoloji firması olan G Corporation tarafından hayata geri getirildi. G Corporation'ın yardımı ile Kazuya, genetik deneylere kendini tabi tutarak vücudunun içinde bulunan Şeytan Geni mekânizmasını araştırdı. Kazuya, kilitsiz ve kontrollü olarak Şeytan Geni'nin gücü ile Heihachi'yi yeneceğini ve Mishima Zaibatsu'yu imha etmek için yeterince güçlü olacağına inanıyordu.
Yirmi yıl sonra Tekken Forces güçleri, uyarı olmadan bir G Corporation tesisine saldırdı ve Mishima Zaibatsu araştırma verilerini çalmayı başardı. Kazuya da o saldırıda bir hedef olduğunu öğrendi. Heihachi'nin bir kez daha onun planlarını mahvetmesine sinirlenen Kazuya, her zamankinden daha fazla Heihachi'den intikam almaya kararlıydı.
Kazuya anında onu cezbetmek için Heihachi tarafından kurulmuş bir tuzak olan The King Of Iron Fist Tournament 4 turnuvasını tanıdı. Bu bilgiye sahip olmasına rağmen Kazuya, Heihachi'yi yenmek için eline geçen bu şanstan dolayı turnuvaya katılmaya karar verdi.

Paul Phoneix:
Paul The King Of Iron Fist Tournament 3 turnuvası genelinde yenilmezlik yoluna gitti ve Ogre'ye karşı bile galip geldi. Gururla şişinen Paul, evine döndü. Ancak Paul'ün mutlu sonu, kısa ömürlü oldu. Paul'ün tanımadığı, Ogre görünümünde olan onun ikinci formu -True Ogre- ile karşılaştı ve sonra yoluna devam etti.
Paul The King Of Iron Fist Tournament 3 turnuvasının şampiyonu olduğunu iddia etmesine rağmen, birkaç kişinin ona inanmasının ve onun yorgun tutumunun büyümesinin dışında ona bir şey vermedi. Arkadaşları ve hayranları yavaşça ortadan kayboldu ve sonunda dojosundaki öğrencilerinin eksikliği yüzünden o iş için dışarı gitti.
Bir gün Paul, The King Of Iron Fist Tournament 4 turnuvasını duyuran bir gazete ilanına rastladı. Bu turnuvayı kazanmanın ateşi ile yanan Paul, bu kez herkes için, tek gerçek şampiyon olduğunu kanıtlamak adına turnuvaya katılmaya karar verdi. Paul kazanmak için vardı!

Steve Fox:
Çalışmalarının karşılığını alarak Dünya orta sıklet şampiyonu olan genç İngiliz boksör Steve Fox, bütün oyunların başında duruyordu. Onun bir şey hariç, istediği her şeyi vardı... Geçmişi. Bebeklik döneminde benimsenen Steve, biyolojik ebeveynlerinin kökeninin ve kolundaki yara izinin kaynağının hakkında hiç bir bilgiye sahip değildi.
Bir gün Steve, düzenlenen bir mücadeleye katılması için teklif aldı ve Mafya tarafından konan yüksek bahisten dolayı maçı kaybetmesi emredildi. Steve işbirliği yapmayı reddetti ve ona yapılan tehditler her ne olursa olsun mücadeleyi kazandı.
Ne yazık ki Mafya, üzerinde iyi yapılmış olan tehditleri ile Steve'in başına ödül koydu. Mafya ile süren sıcak takipteyken Steve, belirgin bir insan hayatı sürmek için Amerika'dan İngiltere'ye kaçtı. Saklanması nasıl olursa olsun Steve, tamamen Mafya uşaklarından kurtulamıyordu.
Steve ne olursa olsun, Mafya üyelerinin sonunda onu yakalamak ve öldürmek niyetinde olduğunu anladı. Hiç kimse onun nasıl öleceğini ve de onun kendi geçmişi hakkında öğrenmek istediklerini bilemezdi. Bu gerçekleşme ile birlikte Steve, tekrar ilgi odağına kendini koymak için The King Of Iron Fist Tournament 4 turnuvasına girdi.

Christie Monteiro:
Christie hapishaneye hapsedildiği dönemde Eddy Gordo'ya Capoeira sanatını öğreten Capoeira ustasının torunuydu. Cezaevindeyken Eddy, ustasının sanatını geçeceğine ve torununa bu sanatı öğreteceğine yemin etti.
Eddy The King Of Iron Fist Tournament 3 turnuvasından döndükten kısa bir süre sonra Christie'yi arayıp buldu ve ustasına verdiği sözü tutmak için, ona Capoeira sanatını öğretti. Vesayetinde sadece iki yıl geçtikten sonra Eddy, Christie'nin dönüşümü sonucu etkileyici bir dövüşçü hâline geldiğini gördü.
Ancak kısa bir süre sonra Eddy, Christie'nin aniden ortadan kaybolduğunu ve geride sadece şu kelimeleri bıraktığını gördü: "Babamın ölümünden sorumlu olan düşmandan intikam almak gerekir."
Onun ani ve gizemli kayboluşundan rahatsız olan Eddy, The King Of Iron Fist Tournament 4 turnuvasına sadece Christie'yi bu yolda takip etmek için peşine düştüğü için katıldı.

King:
Armor King, King'in akıl hocası ve büyütücü babası, ölmüştü. King hocasının ölümünden dolayı duyarlı bir adam olarak intikam alacağına Armor King'in mezarı üzerine söz verdi.
O adam şu anda Arizona'daki bir hapishanede zaman geçirmekte idi. Profesyonel güreş turnuvalarından kazanılan paralarla King, katilin cezaevinden serbest bırakılması için gereken düzenlemeleri yaptı ve ona bir uçak bileti gönderdi.
Kendi planları ile birlikte hareket eden King, yeminli düşmanı olan Vale Tudo dövüşçüsünü beklemek üzere turnuvaya doğru yöneldi.

Marshall Law:
Marshall Law başarılı bir iş adamıydı - o yeni bir dojoyu kurmayı başarmıştı ve hatta Marshall Çin adında bir Çin ülkesi fast-food zinciri sahibiydi. Ne yazık ki, o bir rakibine karşı verdiği imtiyaz savaşını kaybetti ve bir yıl sonra iflasını ilan etmek zorunda kaldı.
Hatası ile başa çıkamayan Marshall, depresyona girdi ve puslu bir sarhoş olarak evinde günler geçirdi. Sonra bir gün, turnuvayla ilgili olarak yapılan bir duyuru kapısının önüne kadar geldi. Marshall'ın gözleri yenilenen bir gayret ile parladı. Bir ay süren yoğun bir eğitimden sonra Marshall, kendi fiziksel formunu tekrar üstlere taşımayı başardı.
Bazı şeyler Marshall'ın içinde bir şeyleri ateşledi. Kendi kendine "İşte bu!", "Ben bu turnuva için satırlara her şeyi yerleştiririm ve kazanırım!" dedi. İçindeki ateş her zamankinden daha sıcak olarak şiddetlendi.

Kuma:
İlk Kuma Heihachi ile seyahatleri sırasında yaşlılıktan öldü. Ayrıca, onun adı Kuma olan çocuğu, Heihachi'nin ikinci hayvanı oldu.
Bu Kuma babasından daha akıllıydı ve Heihachi için bir korumadan daha fazlasıydı. Bir gün o, dikkatlice TV seyrederken aniden kızıl go-gi dövüş sanatçısını görüp vahşileşti. Gördüğü Paul Phoenix idi!
Kuma savaşta Paul'ü yenmek için o günden beri eğitim almakta idi. O Dövüşçülerin Tanrısı ile ilgili hiçbir şeyi düşünmüyordu, tek düşündüğü sadece Paul'ü yenmekti.
Bu arada Kuma, Xiaoyu'nun Panda'sına gizliden âşıktı.

Panda:
Son turnuvadan sonra Panda, Mishima Lisesi'ne kadar Xiaoyu'ya eşlik etmişti. O zamandan bu yana Panda, Ling ile eğitim geçirdi. Bazı günler Panda, turnuvadan sonra kaybolan Kuma'nın nerede olduğuna dair (sadece biraz) merak ediyordu.
Bir gün, son turnuvadan iki yıl kadar sonra, Xiaoyu, düşüncelerine dalmışken, Panda ona The King Of Iron Fist Tournament 4 turnuvasının duyurusunu söyledi. Xiaoyu'nun turnuva ve Mishima Zaibatsu hakkındaki endişelerini dinledikten sonra Panda, tekrar Xiaoyu'nun koruması olmaya karar verdi.

Julia Chang:
Julia arkeoloji bölümünde okuyan bir öğrenci idi. Bir gün Julia, yerel vatanının zarar verilerek çölleştirme tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu keşfetti; bu durum bugün hızla değişen küresel ekosistem tarafından bu hâle getirilmişti. Julia orayı bu durumdan kurtarmak istedi ve evinde restorasyon çalışmalarına başladı.
Julia biyolojik ağaçlandırma mekânizmasını inceleyip Profesör T liderliğindeki gelişmiş bir genetik araştırma grubuna katıldı. Profesör T'nin araştırma bursu neredeyse G Corporation tarafından geliyordu. Aslında, onların yüksek güvenlikli araştırma merkezinde G Corporation'a ait olan yoğun biyogenetik analizleri ve ekosistem modellemesi kullanan süper bilgisayarlar bulunuyordu. Tüm bunların proje verilerinin bir kısmı G Corporation'un dosya sunucularında depolanmakta idi.
Julia günlük araştırmalara dikkat ediyordu, ekosistem restorasyon işinin tam olarak tamamlanacağı zamanı bekliyordu. Onun projesi tamamlandığında, evinden kurtaracaktı.
Bir gün Julia, projenin süresiz olarak askıya alındığını Profesör T'den öğrendi. Mishima Zaibatsu G Corporation'un yüksek güvenlikli araştırma merkezine saldırıp tüm proje verilerini çalmıştı. Julia G Corporation'un gizli araştırma projeleri hakkında bir şey bilmiyordu ve de onlar hakkında şeyleri umursamıyordu. Oysa o, birkaç yıl içinde bir çöl haline gelecek olan evini kurtarmak için Mishima Zaibatsu'dan ona ait olan verileri almak zorunda olduğunu biliyordu.
Julia Mishima Zaibatsu ile ilgili bilgi toplamak için nette arama yaptı. Julia The King Of Iron Fist Tournament 4 turnuvasını duyuran bir web sitesi gördü ve gözleri parladı.

Lee Choalan:
Heihachi'nin The King Of Iron Fist Tournament 2 turnuvasında uğradığı ihanette Kazuya'nın safında olmasından sonra Lee, Mishima Zaibatsu'dan atıldı.
Bazı zamanlarda, oldukça almak istediği intikam düşüncesi Lee'yi tüketendi. Sonunda Lee, muhtemelen en iyi şeyin hayatından geriye sadece birkaç yılı kalan bir adamı öldürmenin anlamsız olduğunu fark etti. Bu gerçekleşme ile Lee, mücadelelerden uzaklaşmak ve yalnız bir hayat sürmek için Bahamalar'da bir malikaneye taşındı.
Bir gün Lee, G Corporation'un büyük bir hisse senedini online olarak sattığını keşfetti. Lee'nin sezgileri bir şeylerin şirket içinde gerçekleştiğini söylüyordu. Onun sezgileri doğru idi. Onların bilgisayar ağlarına gizlice girdi ve iç kurumsal iletişime erişti. Lee Mishima Zaibatsu'nun G Corporation'a saldırdığını ve araştırma tesislerinde önemli hasarlara neden olduğunu da öğrendi.
Ayrıca Mishima Zaibatsu tarafından geliştirilmekte olan yeni bir yaşam formunun gelecek yıla tamamlanacağına dair bilgilere rastladı. Ancak yaşam formunu tamamlamak için, onların kritik bir bileşenlerinin eksik olduğu da ortaya çıktı...
İşin tuhafı, aynı zamanda The King Of Iron Fist Tournament 4 turnuvası ile ilgili bir duyuru da yapılmıştı. Mishima klanına olan öfkesi ile - kendi mücadelesi için Lee'nin tutkuları alevlenmiş oldu.
Onun gerçek kimliğinin Mishima Zaibatsu tarafından keşfedilmesini önlemek amacı ile Lee, sahte bir isim altında turnuvaya online olarak kayıt oldu. Kimliğini maskelemek için bir ek önlem olarak, kendi pırıl pırıl gümüş saçlarını mora boyadı.

Lei Wulong:
Lei'nin hayatı olağan polis çalışmaları ile tüketildi. Maalesef Lei için, onun yatılı kız arkadaşı Lei'nin iş kolik hayatından bıkarak Lei'nin asistanı ile onu terk etti. İronik olarak, asistanı onunla iletişime geçmek istediği zaman Lei'yi bir köprü olarak kullanılmıştı. Lei bunu öğrendiği zaman, çok depresif oldu.
Aynı zaman zarfında Lei, adalet için bir suçlu Sendika'yı yakalama operasyonunu berbat etti. Lei, Sendika patronunu aşağı çekmek için etkin olan bir polis olarak Sendika'nın bir ajanını yakalama konusunda başarısız oldu. Bu başarısızlığın maliyeti polis güçleri tarafından iki yıl kadar yoğun olarak sürdürülen gizli soruşturmalar idi.
Kıskanç rakip dedektifler Lei'nin bu vaka kayıtlarının onun kariyerine verilebilecek bir zarar olduğunu gördü. Lei'nin haberi olmadan rakipleri, operasyonun Lei yüzünden berbat olduğunu onun üstlerine bildirirken "kişisel ilişkiler işini etkileyen performans sağlar" dedi. Bu ihanetin bir sonucu olarak Lei, aktif görevini bir aylığına bıraktıran bu olay üzerine ağır bir yara alır.
Görevden alınmasından kısa bir süre sonra Lei, Sendika'nın The King Of Iron Fist Tournament 4 turnuvasına katılan bir boksöre suikast planladığını bir muhbir ile öğrendi. Sendika görünüşte onu vurmak için bir katil kiraladı.
Lei Sendika'nın ilgilendiği boksör ile ilgili değerli bilgiler elde ettiğini sanıyordu. Tüm her şey planladığı gibi giderse, o da katili yakalamak ve suikastçı ile sendika arasında makul bir bağ oluşturabilirdi. Lei Sendika'yı çökertmek için harcadığı çabaların gerekçesinin kendisine yardımcı olacağını düşünüyordu.
Lei onurunu kurtarmanın umudu ile turnuvaya girdi.

Jin Kazama:
Brisbane, Avustralya... Yeni ve eski binalar ile kalabalık bir şehirdi. Bu şehrin yükselen binalarının arasına sokulan küçük bir dojo vardı. Orada eğitimli bir genç adam vardı, yüzü ceketinin kapüşonunun kapsamında idi. Bu genç adam orada sessizce eğitim yapmakta idi...
... Bu genç adam Jin idi.
Günler sonra Jin, sanatsal geleneksel karate eğitimini tamamladı. Heihachi'nin ihaneti bir yana Jin, onun hakkında her şeyden nefret ediyordu. Kendi Mishima kan bağı, kendi dövüş tarzı, kanında dolaşan Şeytan Geni ve her şeyi idi. O dojodaki ustalık eğitimine pek bir bilgisinin olmadığı Mishima-Ryu dövüş stili sayesinde geleneksel karateye hakim olmaya başladı.
Jin'in düşünceleri kötü Mishima soyunu, dedesi Heihachi Mishima'nın kan bağını ve babası Kazuya'yı yok etmenin arzusu ile yandı.
Bir gün Jin, The King Of Iron Fist Tournament 4 turnuvasının açıklandığına dair söylentileri duydu.
Bu Mishima klanını yok etmek için hayatta bir kez ele geçecek olan bir fırsattı... Tereddüt etmeden Jin, turnuvaya katılmak için sertçe kararını verdi.
Jin bilenen tekmesi ile kum torbasına vurdu. Torba şiddetten açılarak patladı ve kum torbasındaki kumlar dışarıya döküldü..

Nina Williams:
The King Of Iron Fist Tournament 2 turnuvasından sonra Mishima Zaibatsu'nun deneysel kriyojenik araştırmaları için Nina bir denek olarak kullanıldı. On beş yıl sonra Nina, Cryosleep'ten serbest bırakıldı ve üçüncü turnuvada ortaya çıktı. Nina Cryosleep'e bağlı sebeplerden ötürü hafıza kaybı yaşayıp acı çekerken turnuva boyunca savaşmaya devam etti.
O zamandan beri Nina, Mishima Zaibatsu ile ilgili ulaşabildiklerini kaybetti ve bir suikastçı olarak görevlerini yerine getiren bir sözleşme ile günlerini geçirdi. Bugün için o, Anna ve kişisel hayatının anılarına ulaşmanın yeniden mümkün olabileceğini gördü.
Anıları ve yakın ilişkileri olmayan bir kadın olarak Nina, güvenebileceği tek kişinin kendisi olduğunu biliyordu. Güvenebileceği tek gerçeklik yaptığı atışlarla yürüttüğü kazançlardı.
Bir gün Nina, bir mafya örgütü ile yeni bir sözleşme yaptı. Sözleşmenin hedefindeki isim, bir Dünya boks şampiyonu olan Steve Fox idi. Küçük bir araştırma ile Nina, onun The King Of Iron Fist Tournament 4 turnuvasına katıldığını keşfetti. Nina, yeni misyonunu tamamlamaya karar verdi ve turnuvaya gizlice katıldı.

Bryan Fury:
Bryan hayatının sonuna geldiğinin farkına hızla varıyordu. İki yıl önce, Mishima Zaibatsu üst bilimsel danışman olarak Dr. Abel'i işe aldı. Bu olay olduğu zaman Abel, iyi olanın Bryan haricindeki eski cyborgların ikinci bir şans verilmeden atılması olduğunu düşündü.
Bryan hayatının uzamasını sağlayan yeteneğe sahip tek kişinin kendisini yaratan Abel olduğunu biliyordu. Bryan Heihachi Mishima'nın her ikisini de küçümsediğini, Abel'i alıp oradan götürttüren olduğunu biliyordu ve Abel kendini yüzüstü bırakılmış gibi hissediyordu.
Bir gün Bryan, The King Of Iron Fist Tournament 4 turnuvası ile ilgili haberleri duydu ve turnuvaya girmeye karar verdi. O muhtemelen bunun son mücadelesi olacağını bilerek girdi. Eğitimli olarak Bryan, ölümüne sessizce yaklaştığını hissetti.
Yaklaşan ölümüne rağmen Bryan, fiziksel gücünün azalmasına izin vermedi. Aksine, Bryan'ın daha önce hiç olmadığı kadar güçlü bir şekilde enerjisi akıyordu. Bu yeni gücü ile birlikte Bryan, kendi dış fiziksel görünümü olarak kendini gösterdi ve neredeyse kontrol edilemez bir öfke geliştirdi.
Bryan'ın her şeyini ortaya koyduğu bahis, turnuvayı kazandığı zaman Mishima Zaibatsu'nun başkanı olma umudu idi. Daha önemlisi, eğer Bryan Heihachi Mishima'yı turnuvada yenerse, Mishima Zaibatsu'nun üzerinde tam kontrol sahibi olarak tüm emirlerini yerine getirtebilecek idi.
Tüm her şey planladığı gibi giderse Bryan, ömrünü uzatmak için vücudunu değiştirmesini Abel'e buyuracaktı. Bu aynı zamanda onun vücudunu geliştirmesi için bir fırsat olacaktı.
Kendisini en güçlü varlık olmaya yükseltmek için bu onun şansı olacaktı.

Heihachi Mishima:
İki yıl önce Heihachi, Ogre'yi yakalama konusunda başarısız oldu. Heihachi'nin araştırmacıları Ogre'nin geride bıraktığı kan ve dokuları toplamak ve kendisinin genetik materyalleri ile birleştirerek yeni bir yaşam formu yaratmak için çalışmalar yapıldı. Ancak deney başarısız oldu ve Heihachi Ogre genomunun içine gerekli olan Şeytan Geni'nin entegre edilmemesinin bunun sebebi olduğunu öğrendi.
Şeytan Geni elde etmek için Heihachi, geçen turnuva sırasında şeytana dönüşen Jin'i arattı. Aramalar esnasında Heihachi, oğlu Kazuya'nın -20 yıl önce öldürüldü- vücudunun G Corporation adlı öncü bir biyoteknoloji firmasında saklı olduğunu öğrendi.
Heihachi, Kazuya'nın cesedini almak için Tekken Forces ekibine G Corporation'a baskın girişimi emrini verdi. Onlar G Corporation laboratuarlarını yok ettiler ve görünürde bu misyon başarılı idi. Onlar G Corporation tarafından canlandırılan Kazuya'ya gelen kadar misillemelerini sürdürdü, ama sonrasında misyon başarısız oldu.
Heihachi'nin yeni bir yaşam formu yaratabilmesi için kendisine Kazuya veya Jin'in vücudu gerekiyordu. Üzerinde epeyce kafa yorulduktan sonra, kötü bir gülümseme Heihachi'nin dudaklarından süzüldü.
Ertesi gün, The King Of Iron Fist Tournament 4 turnuvası, Mishima Zaibatsu'nun ödül olarak verileceğinin duyurusu yapıldı..

Combot:
Combot, Lee Chaolan'ın The King Of Iron Fist Tournament 4 turnuvasını kazanmak için yaptığı planın bir parçası olarak turnuvaya dahil ettiği genel amaçlı insansı bir robottu.
Combot güncel olarak geliştirilen diğer insansı robotlara benzemezdi. Orijinal motor küme fonksiyonlarının yanı sıra, güçlü öğrenme sağlayan Al işlevi ile kendi özel sensor dizilerinin kaydettiği tüm insan hareketlerinin taklitleri sağlanmaktaydı. Bu yeteneği, Combot'un bakım, temizlik, hizmet sektörleri ve hatta askeri görevlere kadar geniş bir uygulama yelpazesi için kullanıma uygun olduğuna işaret ediyordu.
Ancak bu Combot, göğüs göğse çarpışma için özelleştirilmiş eşsiz bir sürümdü. Aslında, turnuvaya katılmak için gereken zamanın bitmesi, onun geliştirilme sürecinin aceleye gelmesine neden olmuştu.
Lee Chaolan'ın planı, turnuvada ilerledikçe görülen tüm çeşitli mücadele stillerini ezberlemekti. Onun nihai hedefi de, Dünya'nın en güçlü göğüs göğse çarpışan silahını oluşturmak ve Mishima Zaibatsu'yu kazanmaktı.
Ne yazık ki, geliştirme ekibinin Combot'un hatalarını ayıklamak için yeterli zamanı yoktu. Sonuç olarak, turnuva başladığında birkaç hata kendi belleğinin altında kalmıştı. Bu hataları önlemek, birden fazla kişinin taklidini yapmaya çalışan Combot'un sistemi her açıldığında devreye girmekteydi.

Violet:
Violet çoğunluk hissedarı olduğu ve fiili liderlik yaptığı inansı robotlar üreten bir yerin sahibiydi.
Görünüşte o geçmişte bir savaşçıydı, ama şimdi Bahamalar'daki bir konakta sakin bir hayat yaşıyordu. Bu kaygısız yaşam tarzından sıkılan Violet, The King Of Iron Fist Tournament 4 turnuvasına katılmaya karar verdi. Onun turnuvaya katılmada daha önemli sebepleri vardı.
Violet nihai mücadele silahlarının insansı robotlar için de olabileceğine inanıyordu. O, inorganik insanımsıların insan efendilerinin iradesi ile gerçekleşecek ütopik bir Dünya'ya inanıyordu. Violet turnuva için prototip gelişimini hızlandırdı. Zaman içinde proje tamamlandığında, onun için turnuvada mükemmel bir şans sahibi olacaktı.
Violet'in zihni The King Of Iron Fist Tournament 4 turnuvasının hâkimi olduğu vizyonlarıyla doldu.

Miharu Hirano:
Miharu belirli bir hikâye sahibi değildir, seçilemeyen özel bir karakterdir

Eddy Gordo:
Christie hapishaneye hapsedildiği dönemde Eddy Gordo'ya Capoeira sanatını öğreten Capoeira ustasının torunuydu. Cezaevindeyken Eddy, ustasının sanatını geçeceğine ve torununa bu sanatı öğreteceğine yemin etti.
Eddy The King Of Iron Fist Tournament 3 turnuvasından döndükten kısa bir süre sonra Christie'yi arayıp buldu ve ustasına verdiği sözü tutmak için, ona Capoeira sanatını öğretti. Vesayetinde sadece iki yıl geçtikten sonra Eddy, Christie'nin dönüşümü sonucu etkileyici bir dövüşçü hâline geldiğini gördü.
Ancak kısa bir süre sonra Eddy, Christie'nin aniden ortadan kaybolduğunu ve geride sadece şu kelimeleri bıraktığını gördü: "Babamın ölümünden sorumlu olan düşmandan intikam almak gerekir."
Onun ani ve gizemli kayboluşundan rahatsız olan Eddy, The King Of Iron Fist Tournament 4 turnuvasına sadece Christie'yi bu yolda takip etmek için peşine düştüğü için katıldı.
« Son Düzenleme: Mart 08, 2017, 11:49:47 ÖÖ Gönderen: SİM[2003] »
 

Çevrimdışı Mr.X

Ynt: Tekken 4 "Oyun künyesi ve hikayeler"
« Yanıtla #1 : Mart 08, 2017, 12:09:27 ÖS »
Ellerine ve emeğine sağlık, SİM[2003]. Güzel paylaşım.
 

SİM[2003]

 • Ziyaretçi
Ynt: Tekken 4 "Oyun künyesi ve hikayeler"
« Yanıtla #2 : Mart 08, 2017, 12:12:41 ÖS »
Ellerine ve emeğine sağlık, SİM[2003]. Güzel paylaşım.
Teşekkür ederim. Bide sim2003 demene gerek yok ismim simay ama yine de sen bilirsin :)
 

Çevrimdışı SZR Kazuya

Ynt: Tekken 4 "Oyun künyesi ve hikayeler"
« Yanıtla #3 : Mart 08, 2017, 01:03:50 ÖS »
Turkanium ortağın kayboldu yerine Mr.X geldi sim  :icon_lol: Eline sağlık
 

SİM[2003]

 • Ziyaretçi
Ynt: Tekken 4 "Oyun künyesi ve hikayeler"
« Yanıtla #4 : Mart 08, 2017, 08:06:43 ÖS »
Turkanium ortağın kayboldu yerine Mr.X geldi sim  :icon_lol: Eline sağlık
o da gelir ya umudum var  :icon_lol:
 

Çevrimdışı Mr.X

Ynt: Tekken 4 "Oyun künyesi ve hikayeler"
« Yanıtla #5 : Nisan 26, 2017, 05:25:02 ÖS »
Bunlara birde şunları ekleyelim:

GENEL BİLGİLER:

Tekken 4, Tekken dizisinin beşinci oyunudur. Tekken 4 serinin en çok eleştirilen oyunlarından biridir, esas olarak biraz kusurlu bir oyundur (örneğin; çarpışma algılama kusurları, tamamen kaçınılmaz olan masif kombinasyonlara izin veren çok sayıda işletilebilir pürüz oluşturması), artı, Tekken Tag Tournament turnuvasından yarıya yakın birçok karakterin ve dövüş tarzı Mishima Stili Dövüşülen Karate'den standart Karate'ye çarpıcı bir biçimde değiştirilen Jin Kazama'nın ve kilidi açılabiliyor olanların etrafında gelişip, serinin önceki oyunlarından bazı hayranlarını uzaklaştırır, ancak hikâyeye daha fazla dâhil olan Tekken 5'i şekillendirir (bir karakterin öyküsünün açıklanmaya başlaması ile) ve çevresel hasarı (duvarlarda ve bir veya iki etapta, tavanda) ortaya çıkarır.

Oyun sıralamalarında ortalama %82 oy alan Tekken 4, Tekken serisinin en kritik derecede başarılı oyunudur. Edge Haziran 2004 sayısında Tekken 4'ü inceleyerek on üzerinden altı ile ödüllendirir. İnceleme Tekken 4'ün deneysel ve güzel doğasını vurgular ve genel olarak öncekinden daha sağlam ve düşünceli olduğu önermesinde bulunur, ancak oyunun "aşırı tanıdık ve ilginç biçimde yavan" hissine kapıldığı sonucuna varır.

Oyun iki ödül alır: E3 2002 Oyun Eleştirmenleri Ödülleri: En İyi Dövüş Oyunu ve GameSpot'ta 2002'nin En İyi Dövüş Oyunu Olma Adaylığı.

OYNANIŞ:

Tekken 4 serideki önceki oyunlardan önemli yeni oyun değişiklikleri sunar. İlk defa, oyuncuların duvarlarla etkileşim içindeki bir arenanın etrafında manevra yapmasına ve ekstra hasar için diğer engellerin entegrasyonuna izin verir. Bu "çevresel tehlikeler", oyuncuların birbirini izleyen kombinasyonlar için rakiplerini savuşturmasına ve tasarımcıların oyuncuların viraj almadan kurtulup, gelgitlerini lehlerine almasına izin veren bir "anahtar manevrası" gerçekleştirmesine izin verir. Ayrıca, oyun motoru ortamlara daha fazla odaklanarak karakterlerin Tekken Tag Tournament turnuvasında olduğundan daha yavaş ve akıcı bir şekilde hareket etmesine neden olacak şekilde ayarlanır. Sonunda, oyunda artan aydınlatma, dinamik fizik ve daha pürüzsüz yüzeyler sunan yepyeni bir grafik sistemi ortaya çıkar.

Yüksek seviyeli turnuva oyununda, motor değişikliklerinin oyundaki hızlı püskürtme ve yumrukların iltimas geçmeye neden olması, daha karmaşık hareket ve stratejilerin yararlılığının azalması sebebiyle bazı hayranların rahatsız olduğu ortaya çıkar. Özellikle Jin Kazama aşırı güçlüdür ve turnuva kayıtlarına bakılacak olursa, neredeyse her üst oyuncu tarafından kullanılmıştır.

Tekken 4 Tekken Force denilen başlangıcı mevcut ilerlemeli mini oyunu içermektedir. Tekken 3 dâhilinde bulunan önceki oyuna benzer şekilde, oyuncuya bir omuz üstü perspektifle Heihachi'nin baştan sona dört aşamadan oluşan Tekken Force dalgası ile savaşıp, en sonunda Heihachi ile yüz yüze karşılaşmayı sunmaktadır. Oyuncu düşman dalgaları ile savaşırken sağlık ve güç yükselticileri alabilmektedir. Oyunda Tekken Forces güçlerinin farklı miktardaki dayanıklılık, güç ve beceri ile belirgin olduğu organizasyonda farklı sıralamalara sahip olduğu keşfedilmiştir.

TRAILER:DİĞER BİLGİLER:

PlayStation açılışları tam Arcade filmine benziyor, ancak yeni karakterlerle (Steve Fox, Craig Marduk ve Christie Monteiro) ilgili birkaç kısa videoyu içeriyordur.

Heihachi'nin Tekken 2 oyun sonunda, Kazuya mor renkli smokini giyiyordur. Ancak Tekken 4 açılış videosunda, Kazuya beyaz karate pantolonunu giyiyordur.

"Theater Mode" oyun bir kez bitirildikten sonra mevcut olur.

Christie'nin oyun sonunda insanlar arasında gösterilen siyah bir mayo giyen kısa saçlı bir kız vardır ve onun Law'ın oyun sonunda yemek yediği görülür. Ayrıca, Christie Eddy'ye koşarken, Marshall Law'ın yemek pişirmesini söylediği adam görülebilir. Law'ın oyun sonunda Afro-Amerikan müşteri Steve'in oyun sonunda da görülüyordur.

"Pozisyon Değiştirme" özelliğine sahip olan ve kavga öncesinde harekete izin verip, düz yerine alçaltılmış veya yükseltilmiş parçaları içeren tek Tekken oyunudur (bu, tüm etaplar için geçerli değildir).

Bu, tek bir Jack robotunun (turnuvanın dışında var olmalarına rağmen) ve Anna Williams'ın katılmadığı hiçbir özelliği olmayan tek Tekken oyunudur. Onların yokluğu açıklanamıyordur.

Marduk'un oyun sonunun başka bir versiyonu vardır, bu da onun farklı bir sesle geldiğini gösterir. "Rahatsız etmeyin!" adlı baş konuşmalarından sonra Jeff Slater'ın orijinali kadar derin olmadığını söyler.

"Replay" sözcüğü şimdi alt kısımda ve kaybedenin tarafında yanıp sönüyordur. Eğer bir çift KO olursa, bu kelime sol tarafta yanıp söner.

VS ekranında, "Get Ready For The Next Battle!" ifadesi artık gösterilir.

Karakter konuşurken kavga öncesi ve sonrası altyazıları görüntülenmez. Dövüş ekranı kavga ettikten sonra atlanır.

Her turdan sonra, karakter kazanma pozu artık yürürlülükte değil, sadece maçtan sonradır. Artık nakavttan yükselen karakter geçerlidir ve "You Win", "You Lose" gibi kelimeler alt kısım yerine ekranın ortasındadır.

"Perfect" kelimesi artık ünlem işareti içermiyor, diğer bir deyişle şimdi "Fight!" kelimesinde gösteriliyordur ve savaşçı sağlığının en az %5'i ile bir tur kazanırsa, "Great" sözcüğü gösteriliyordur.

İleri atlaması hâlâ kalmasına rağmen geriye doğru ve dikey atlamalarda eksiği olan tek Tekken oyunudur.

Kazuya Mishima Hon-Maru'nun içinde turnuvanın gerekçesiyle kapalı olarak Jin Kazama ve Heihachi Mishima ile savaşır, bu nedenle turnuvanın galibi büyük olasılıkla Jin olarak ilân edilir veya karara bağlanmaz.

Oyuncu veya rakibi KO olur ve aşağı bakacak şekilde düşerse, onların kendi gövdelerini kendi geçitlerinde tuttuğunun ve aşağı bakacak şekilde geri dönerek yükseldiğinin ilk kez görüldüğü Tekken oyunudur.

Bu, şimdiye kadar bir sahnenin yükseldiği son Tekken oyunudur. Tekken 6 dâhilinde, bazı aşamalar iki katlıdır.

Bu, Christie'nin saçının çözüldüğü ilk ve tek zamandır.

Bu, tekrarları kaydetme yeteneğine sahip ilk Tekken oyunudur (yeniden oynatma bu oyunda sonsuz zamanda kaydedilemez).

Tekken 4, bu serideki daha "gerçekçi" oyunlardan biridir. Daha basit kıyafetlerden, turnuvadaki az miktar doğaüstülüğe.

Patron savaşının sonsuz bir aşamada gerçekleşmediği, daha doğrusu duvarlı bir aşamada gerçekleştiği tek Tekken oyunudur.

[ » ALINTI: http://escofficial.lima-city.de/tekkentnt/oyunlar/tekken4.html ]
 

SİM[2003]

 • Ziyaretçi
Ynt: Tekken 4 "Oyun künyesi ve hikayeler"
« Yanıtla #6 : Nisan 26, 2017, 05:45:34 ÖS »
Eline sağlık Mr.X
 Sanırım tekken oyunlarıyla ilgili birrrsürü bilgi oldu forumda  :dance:
 

Çevrimdışı DeadlyAssassin

 • Avenger
 • *
 • İleti: 1.505
 • Total likes: 22
 • Thanked: 7 times
 • Üye Puanı: 19
 • Cinsiyet: Bayan
 • "This should be fun"
   • Profili Görüntüle
   • http://www.tekkentr.com
  • PSN: Tekken_Girl
  • Başladığı Oyun: Tekken3
  • Favori Karakter: Nina
  • Steam ID: XueDa
Ynt: Tekken 4 "Oyun künyesi ve hikayeler"
« Yanıtla #7 : Nisan 27, 2017, 02:55:11 ÖÖ »
@Simay, Mr.X
Yine harika bilgiler, tesekkur ederiz.

Tekken4 oyun olarak cok sevilmese de hikaye olarak en iyi senaryoya sahip oyun oldugunu dusunuyorum, Tekken5'de senaryo T4'e bagli kalmadan ilerlemesi beni cok buyuk hayal kirikligina ugratmisti, sacma sapan alakasiz 1dk'lik ending videolarini izlerken yasadigim uzuntuyu hala hatirliyorum. T4 uzerinden 15yil gecti, 15 yildir Nina ile Steve arasinda tek bir diyalog ve ya bir hareket goremedik, cok uzucu gercekten... :'(
PSN:Tekken_Girl
Team Turk Masters ☆ DeadlyAssassin_TrM ☆ T7FR Maclarim icin tiklayin www.youtube.com/KillerLady7
 

 

Yukarı Git