collapse

* Kullanıcı bilgisi

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

* Son İletiler/Konular

TEKKEN 7 Karakter Hikâyeleri Gönderen: Mr.X
[Bugün, 04:05:13 ÖS]

TekkenTR Köklü Yenilenme Süreci Gönderen: Mr.X
[Bugün, 03:36:13 ÖS]

Tekken 7 Son Haberler Gönderen: Mr.X
[Bugün, 03:12:41 ÖS]

ArcSystem oyunları Gönderen: Mr.X
[Aralık 08, 2019, 01:56:43 ÖS]

Genel Haberler Gönderen: Mr.X
[Aralık 03, 2019, 10:18:11 ÖÖ]

KOF XIV Yeni Başlayanlar Gönderen: Mr.X
[Aralık 03, 2019, 10:10:57 ÖÖ]

Street Fighter Haberleri Gönderen: Mr.X
[Aralık 01, 2019, 11:45:49 ÖÖ]

Bandai Namco Studios'taki Japon Oyun Programcısının Hayatındaki Bir Gün Gönderen: Mr.X
[Aralık 01, 2019, 11:44:20 ÖÖ]

Soul Calibur 6 Gönderen: Mr.X
[Kasım 26, 2019, 02:01:57 ÖS]

Mortal Kombat 11 Gönderen: Mr.X
[Kasım 16, 2019, 03:42:00 ÖS]

[ SAMURAI SHODOWN / SAMURAI SPIRITS ] Gönderen: Mr.X
[Kasım 14, 2019, 04:11:20 ÖS]

Tekken ile ilgili tüm çizgi romanlara burdan ulaşabilirsiniz Gönderen: Mr.X
[Kasım 12, 2019, 04:47:15 ÖS]

Hadi Tanışalım Gönderen: jinemre
[Kasım 09, 2019, 07:19:40 ÖÖ]

EVO 2017 | Tekken 7 Dünya Turnuvası 14-16 Temmuz'da! Gönderen: Mr.X
[Kasım 07, 2019, 05:45:05 ÖS]

Tekken 7 Türkçeştirme üzerine Gönderen: INDIE
[Eylül 26, 2019, 09:33:16 ÖÖ]

Dead Or Alive 6 Gönderen: Mr.X
[Eylül 21, 2019, 06:26:43 ÖS]

Street Fighter V Oynayanlar var mı ? Gönderen: INDIE
[Eylül 21, 2019, 09:46:01 ÖÖ]

Karakterlerinizi Neye Göre Seçmiştiniz? Gönderen: INDIE
[Eylül 21, 2019, 09:13:34 ÖÖ]

Fighting EX Layer Gönderen: INDIE
[Eylül 21, 2019, 08:23:33 ÖÖ]

selamun aleyküm Gönderen: game67boss
[Eylül 08, 2019, 08:17:11 ÖS]

Gönderen Konu: FRP oyunu?  (Okunma sayısı 7909 defa)

SİM[2003]

• Ziyaretçi
Ynt: FRP oyunu?
« Yanıtla #30 : Nisan 23, 2017, 09:54:30 ÖS »
Türüm: Gal
Elementim: Ruh
Yurdum: Beyaz bölge
  Ben de aklıma gelince birşeyler eklerim.
 Şimdilik şöylecbi fikrim var: Her elementin dirençli ve zayıf olduğu elementler olabilir .
 Mesela toprak ateşe dirençli, suya karşı zayıf :)

Çevrimiçi Mr.X

« Yanıtla #31 : Nisan 23, 2017, 09:58:27 ÖS »
SiM[2003]: Tabii ki. Ayrıca hem elementler arası direnç faktörü söz konusu olur, hem de ırkların elementleri lehlerine göre kullanabilmesi (örneğin; Gal ırkı suya dayanıksız, ama rüzgârı yanına aldığı zaman sudan etkilenmiyor, gibi). Bu arada, Beyaz Bölge'yi seçemiyoruz, o en son seviye mekân ve orası için seçilmemiz gerek.

SİM[2003]

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Nisan 23, 2017, 10:02:49 ÖS »
Hııı tamam o zaman bölgem kırmızı olsun :)

Çevrimiçi Mr.X

« Yanıtla #33 : Nisan 23, 2017, 10:11:30 ÖS »
Hemen bir Pazar Yeri kuralım ve satışlara başlayalım! Tabii, ayrıca Tranx ırkında cinsiyet olmadığını ve sadece Lodom Dağı'nın eteğine inşa edilen Yeraltı Fabrikası'nda üretildiklerini yazalım.

» Pazar Yeri Tezgâh Dağılımı «

- Yiyecekler.
- İçecekler.
- Giyecekler.
- Parçalar.
- Takas.

Çevrimdışı Gufi

• Master
  • *
  • Total likes: 12
  • Üye Puanı: 18
  • I'm still dreaming ...
      • Profili Görüntüle
    • PSN: KahunaGufi
    • XMB: KahunaGufi91
    • Başladığı Oyun: Tekken 3
    • Favori Karakter: 1. Lili 2. Alisa 3. Lucky Chloe
« Yanıtla #34 : Nisan 23, 2017, 10:24:19 ÖS »
Irkları beğenmedim ya, başka seçenek yok mu..? Daha insan olan..? Demizleri kafamda canlandıramadım.. Daha doğrusu doğru mu canlandırdım emin değilim..   :icon_neutral: Element gücü Avatar'daki bükücülük gibi mi işleyecek..? Gökyüzünü ve ışığı filan kontrol edebileceğimiz bir şeyler olsaydı mesela..? Angel Soldier gibi bir şey olsak..   :icon_rolleyes: Seçemedim di hiçbir şey ben..  :icon_smile:

Çevrimiçi Mr.X

« Yanıtla #35 : Nisan 23, 2017, 10:33:25 ÖS »
Irkları beğenmedim ya, başka seçenek yok mu..? Daha insan olan..? Demizleri kafamda canlandıramadım.. Daha doğrusu doğru mu canlandırdım emin değilim..   :icon_neutral: Element gücü Avatar'daki bükücülük gibi mi işleyecek..? Gökyüzünü ve ışığı filan kontrol edebileceğimiz bir şeyler olsaydı mesela..? Angel Soldier gibi bir şey olsak..   :icon_rolleyes: Seçemedim di hiçbir şey ben..  :icon_smile:

Bunlar şimdilik eklenenler, yani illâ bunlardan birini seçeceğiz diye bir şey yok. Sen kendi ırkını ekle, özelliklerini betimle mesela. Belki onlardan biri seçilir. Gökyüzünü değilse bile, hava şartlarını kontrol edebiliriz. Herkes bir şeyler eklesin, çeşitlilik olsun. Ki ben oyunu başlatabilelim diye aklıma ilk gelenleri yazdım buraya. Ne kadar çok fikir, o kadar çok zenginlik ve keyif.

Çevrimdışı Gufi

• Master
  • *
  • I'm still dreaming ...
      • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : Nisan 23, 2017, 10:38:42 ÖS »
Bunlar şimdilik eklenenler, yani illâ bunlardan birini seçeceğiz diye bir şey yok. Sen kendi ırkını ekle, özelliklerini betimle mesela. Belki onlardan biri seçilir. Gökyüzünü değilse bile, hava şartlarını kontrol edebiliriz. Herkes bir şeyler eklesin, çeşitlilik olsun. Ki ben oyunu başlatabilelim diye aklıma ilk gelenleri yazdım buraya. Ne kadar çok fikir, o kadar çok zenginlik ve keyif.
Gökyüzünden kastım o idi aslında..  :merci: O zaman hemen kendi ırkımı tasarlayayım.. Aşırıya kaçarsam dizginleyin beni sevgili arkadaşlarım..  :icon_smile:

Çevrimdışı KEREM[2003]

• 2. Dan
  • *
  • Total likes: 10
  • Üye Puanı: 15
      • Profili Görüntüle
    • Başladığı Oyun: tekken 5
    • Favori Karakter: Hwoarang- Paul Phoneix- Lili- Julia Chang
« Yanıtla #37 : Nisan 26, 2017, 03:09:46 ÖS »
Yıl: VXIXV.
Yer: Galactica.
Irklar: Gal (Yarı İnsan & Yarı Cin), Demiz (Uçabilen Savaşçı Yunuslar), Tranx (Melez Robotlar).
Elementler: Su, Ateş, Toprak, Rüzgâr, Elektrik, Ruh.
Yurtlar: Yeşil Bölge (Ormanlık), Mavi Bölge (Her Yanı Sularla Çevrili Kara Parçası), Kırmızı Bölge (Azap Ve Tecrit Yeri), Beyaz Bölge (Son Seviye Seçilmişler İçin Hayalden Örülü Merdivenler).

Şimdilik bu kadar. Yakın zamanda el atarım yine. Katılımcılar seçimlerini yapsın, başlayalım.

Irkım: Gal
Element: Su
Yurt: Mavi Bölge
 Yiyeceklerdem bahsedecek olursak, ben pek anlamadım nelerin tüketildiğini mi yazacaz? :stupid:

Tutku= Tekken

Çevrimiçi Mr.X

« Yanıtla #38 : Nisan 26, 2017, 05:27:33 ÖS »
Her şey serbest. Ben şimdilik birkaç bir şey yazdım. Sen de aklına gelenleri ekle, oyunun omurgasını hep beraber oluşturalım.

SİM[2003]

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : Nisan 26, 2017, 05:38:20 ÖS »
Yiyecekler: Ekmek, hamur işler, ekşi şeyler, Et (halk eti kutsal görür, az bulunabildiği için değerlidir)
İçecekler: Kefir, Meşrubatlar...
Giyecekler: Giysilerde kullanılan kumaşlar genellikle sert yapıda olur özellikle savaşçı erkeklerde. Kadınlar genellikle kadife tarzı, koyu renk, sade giyinirler. Kasabada pek gösterişli giyinen yoktur çünkü herkes eşit görülür. Irkın büyükleri hariç tabii
Parçalar: (aklıma gelmedi)
Takas: Kadınlar kumaş, yün, ipek gibi şeyleri takas edebilirler, erkeklerse silah, kılıç vs savaş için olan şeyleri takas ederler. Hayvan (koyun, inek vs)  takası yasaktır. Zaten büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar az bulunur... Değerli taş takası yapılabilir
 Benim listem bu, aklıma geldikçe eklerim, bazı şeyler saçma oldu
 Herneyse yakında element özelliklerini eklerim, kafamda denkleştirmeye çalışıyorum

Çevrimiçi Mr.X

« Yanıtla #40 : Nisan 27, 2017, 02:44:44 ÖS »
SİM[2003]: Bayağı iyisin. Birkaç güne oyunu oluşturmuş oluruz gibi geliyor bana. Bu arada, Gufi'nin efsane olmaya aday katkılarını umarım yakın zamanda görürüz.

Eldeki verilere yeni bir şeyler eklemek lazım. Mesela;

- Madenler: Altın, Krom, Bakır, Taş, Kereste, Kömür, Mermer, gibi.
- Araştırma Sahaları: Cam, İp, Fayans, gibi.
- Politikalar: Özgür Rejim, Üstün Rejim, Sömürücü Rejim, Keskin Rejim, gibi.
- Kazanım Alanları: Kumar, Ticaret, Bağış, gibi.

Çevrimdışı Gufi

• Master
  • *
  • I'm still dreaming ...
      • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : Nisan 27, 2017, 03:21:03 ÖS »
Kendi ırkımı kendim yaparım arkadaş diyerek, Vikipedia'da yayınlanmaya layık bir makale yazdım kardeşler..  :icon_smile: Bir ara üzerinden yine geçicem..  :icon_rolleyes:

Irk adı: Arcaumin (Avrupa ve Amerika)/Ginotko (Asya)/Kyuban (Günümüz)
Tarihi: İlk tarihi kalıntılarına Orta Asya'da rastlanan, bölgede Ginotsu ismiyle anılmış, dokuz kuyruklu gümüş kurt veya tilki görünümlü kutsal canlıların insan ırkıyla birleşmesiyle ortaya çıktıkları varsayılmaktadır. Bu yaratıkların genel fiziksel özellikleri kurtgillerden olduklarını işaret etse de kuyruk ve kulak yapıları tilkiyi andırmaktaydı. Genel kanı, özellikle yaşantı ve avlanma teknikleri sebebiyle kurtların ataları olduğuna dair olsa da birçok topluluk onlara Gümüş Tilki demiştir. Bölgelerindeki insanlar tarafından kutsal ve tanrısal varlıklar olarak görülüp bazı kabilelerce tapınılmıştır. Bu canlıların insan ırkıyla birleşmesi üzerine birçok rivayet bulunmakta ancak yine, insan ve Ginotsu melezine (Ginotko) ait tarihi buluntular gümüş tilkiden 500 yıl sonrasına tekabül etmektedir.
Özellikleri: Ginotkolar zihinsel ve ruhsal olgunluğa eriştikleri takdirde istedikleri zaman biçim değiştirebilirler, bu noktaya gelmek oldukça zor ve acılıdır. Birçok kişi bu olgunlağa gelemeden hayatını kaybeder. Bu canlılardaki ginotsu kişiliği genellikle gergin ve sinirlidir, vahşi yapıları vardır ve ölümcüldür. Element bükücülüğü ginotsularda bütün elementler için geçerlidir ancak ginotkolarda 2 element ustalığı ile sınırlıdır. Her iki tür neredeyse ölümsüzdür. Kanları sıvı bronz gibidir ve anında yenileme özelliği vardır; vücutlarındaki tüm kanı çekmediğiniz sürece onları öldüremez ya da kalıcı olarak yaralayıp, sakatlayamazsınız. Ginotsu soyunun tükenmesindeki esas etmen kendi aralarında yaptıkları savaştır, bunun dışında güçlü büyülerden faydalanarak diğer ırklar tarafından da katledildiklerine dair kayıtlar bulunmaktadır. Ginotkolarda da durum farklı değildir. Ginotko ve Ginotsuların bir diğer özelliği ise istedikleri zaman baştan çıkarıcı bir koku salgılayabilmeleridir. Vücut ısıları ortam şartlarına göre değişkenlik gösterdiği için dünyanın birçok köşesinde ve evrende yaşayabilmişlerdir. Bu türler bilimsel kayıtlar anatomik olarak dişi ve erkek cinslerine ayrılmış olsa da her cinsiyetin de gebe kalma ve bırakma özelliği vardır. Buna rağmen yine de Ginotsuların soyu tükenmiştir.
Fiziksel Özellikleri:
Ginotsular;
Gümüş kürklere sahiptir. Zaman zaman bu renk beyaza yakındır.
Dokuz tilki kuyruğu vardır.
Gövdeleri insansıdır.
Ağız ve kafa yapıları kurtlarla aynıdır.
Ginotkolar;
Ginotsu formuna aşamalı olarak dönüşürler.
İlk aşama:
Köpek dişleri belirginleşir.
El pençeleri çıkar.
İkinci aşama:
İlk kuyruk çıkmıştır, iki kuyruk oluşmaya başlar.
Kulakları ve burunları form değiştirmiştir.
Kolları dört ayak üstünde rahat durabilmeleri için birkaç santim uzamıştır. Ancak hala iki ayak üzerinde durabilirler.
Üçüncü aşama:
Üç kuyruk tamamlanmıştır, üç tane daha oluşmaya başlar.
Artık sadece dört ayak üzerinde hareket edebilirler.
Mevcut kas güçleri artmıştır.
Dördüncü aşama:
6 tam kuyruğu vardır, 3 tane daha oluşmaya başlamıştır.
Kuyruk köklerinden ve pençelerden kürk çıkmaya başlamıştır.
Bu aşama tamamlandığında tamamen Ginotsu formuna girilir. Tekrar insan formuna geri dönme garantisi yoktur. Bu sebeple birçok ginotkonun intihar ettiği tarihte görülmüştür.
Her iki türde ortak olanlar;
Bacak kasları oldukça güçlü olduğu için çitadan daha hızlı koşabilir ve oldukça yükseğe/uzağa sıçrayabilirler.
Gözleri kırmızıdır.
Görsel özellikleri herkes tarafından çekici bulunur ve hoşa gider. Bazı kayıtlar bunun sebebini bilinmeyen bir büyü kullanmalarına bağlar ancak birçok ginotko böyle bir şey olmadığını  beyan ederek bunun, tanrının lütfu olduğunu söyler.

SİM[2003]

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : Nisan 27, 2017, 04:17:21 ÖS »
Gufran abi seni bıraksak roman yazacan  :lachen:
 Yalnız dokuz kuyruklu gümüş kurt, dokuz kuyruklu tilki Ahri'ye gçndermemi yapıyo  :lachen: Tamam şaka şaka :) Harikassın :applaud:

Çevrimdışı Gufi

• Master
  • *
  • I'm still dreaming ...
      • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : Nisan 27, 2017, 05:18:36 ÖS »
Gufran abi seni bıraksak roman yazacan  :lachen:
 Yalnız dokuz kuyruklu gümüş kurt, dokuz kuyruklu tilki Ahri'ye gçndermemi yapıyo  :lachen: Tamam şaka şaka :) Harikassın :applaud:
Aslında Kyubimon'dan esinlenmiştim.. Ahri'nin kim olduğunu sayende öğrenmiş oldum.. İlginç bir tesadüf olmuş..  :icon_smile:

Çevrimdışı KEREM[2003]

• 2. Dan
  • *
  • Total likes: 10
  • Üye Puanı: 15
      • Profili Görüntüle
    • Başladığı Oyun: tekken 5
    • Favori Karakter: Hwoarang- Paul Phoneix- Lili- Julia Chang
« Yanıtla #44 : Nisan 29, 2017, 09:49:40 ÖÖ »
Yiyecek: Etten nefret eden bir millet, bol yeşillik, bol sebze... Genellikle kırmızı renginden nefret ederler
İçecek: Kendilerine has meyveli içecekler. Pek çok meyve karışımı var
Parçalar: (parça derken, kılıç vs ise halk her zaman metal, demir şeylere ilgi duyar. Asla tahta, bakır kullanılmaz)
Takas: Ülkede herşey takas edilebilir
Giyecek: Bazen yapraktan yapılan giyecekler, bazense ağır metal zırhlar. Viking kıyafetine benzetilebilir

Gal ırkını 2' ye ayırmak istiyorum.
 Su galleri ve Ateş galleri olabilir. Ben su galleri tarafındayım, bu 2 taraf birbirine düşman olsun. Yani SİM [2003] ve ben düşmanız. Onun halkında kırmızı çok değerliyken benim halkımda kırmızı dan nefret eder.
 Su galleri: Suda yaşayabilirler. Cüsseleri büyüktür. Bu sebeple görünmezlik yeteneklerini pek uzun süre kullanamazlar, zaten kullanmada pek iyi değişlerdir. Biraz uyuşuk obur şeylerdir, ateşe karşı dirençsiz, toprak ve elektiriğe karşı dirençlidirler

Ateş galleri: Ateşe, toprağa karşı bağışıklıdırlar, ama suya dirençsizlerdir. Onlar Golluma benzetilebilir ama biraz daha cılız şeylerdir. Buna rağmen çok hızlı hareket ederler. Su galleri gibi obur değillerdir. Görünmezlik yeteneklerini çok iyi kullanırlar.

Bu iki tarafın düşman olması şart değil tabi :)
  Siz seçin
« Son Düzenleme: Nisan 29, 2017, 09:51:38 ÖÖ Gönderen: KEREM[2003] »
Tutku= Tekken

Yukarı Git