collapse

* Kullanıcı bilgisi

 
 
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

* Son İletiler/Konular

Soul Calibur 6 Gönderen: RLPYR
[Bugün, 08:45:23 ÖS]


Tekken 7 Son Haberler Gönderen: RLPYR
[Bugün, 08:36:22 ÖS]


Acı-Tatlı Dövüş Oyunu Anıları Gönderen: RLPYR
[Bugün, 08:21:28 ÖS]


TEKKEN Kitapçığı Gönderen: RLPYR
[Bugün, 08:10:08 ÖS]


ArcSystem oyunları Gönderen: RLPYR
[Bugün, 07:51:46 ÖS]


Tekken 5 müzikleri Gönderen: RLPYR
[Bugün, 07:19:04 ÖS]


Karakterlerinizi Neye Göre Seçmiştiniz? Gönderen: RLPYR
[Bugün, 07:05:29 ÖS]


Tekken 7 Treasure Mod Gönderen: RLPYR
[Bugün, 04:37:03 ÖÖ]


Hangi Tekken karakterisin testi Gönderen: RLPYR
[Bugün, 04:32:19 ÖÖ]


Asuka Hakkında Gönderen: RLPYR
[Bugün, 04:27:20 ÖÖ]


Selam Arkadaşlar Gönderen: RLPYR
[Bugün, 03:29:28 ÖÖ]


Street Fighter Haberleri Gönderen: Mr.X
[Ocak 16, 2021, 06:10:15 ÖS]


Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge Gönderen: Mr.X
[Ocak 16, 2021, 10:49:39 ÖÖ]


KOF Genel Haberler Gönderen: Mr.X
[Ocak 14, 2021, 10:14:37 ÖÖ]


TEKKEN 7: FATED RETRIBUTION "ROUND 2 Gönderen: jinemre
[Ocak 13, 2021, 12:44:12 ÖS]


[ Tekken TR - Görsel Öğe Galerisi ] Gönderen: Mr.X
[Aralık 25, 2020, 03:40:28 ÖS]


Mortal Kombat 11 Gönderen: Devil.gene
[Aralık 16, 2020, 09:20:56 ÖS]


TURKOMEGA ONLİNE LİG #1 Gönderen: bigmania
[Kasım 20, 2020, 09:08:46 ÖS]


Tekken 7 4. Sezon Çıkış Tarihi ve türkçe altyazılı yeni fragmanı Gönderen: jinemre
[Kasım 09, 2020, 06:46:35 ÖÖ]


Armor King ve King le Oynayınca Ben Gönderen: dawn_fgc
[Kasım 04, 2020, 07:02:46 ÖÖ]

Gönderen Konu: FRP oyunu?  (Okunma sayısı 10520 defa)

Çevrimdışı Gufi

 • Master
 • *
 • İleti: 509
 • Total likes: 13
 • Thanked: 7 times
 • Üye Puanı: 18
 • Cinsiyet: Bay
 • I'm still dreaming ...
   • Profili Görüntüle
  • PSN: KahunaGufi
  • XMB: KahunaGufi91
  • Başladığı Oyun: Tekken 3
  • Favori Karakter: 1. Lili 2. Alisa 3. Lucky Chloe
Ynt: FRP oyunu?
« Yanıtla #45 : Nisan 29, 2017, 02:27:07 ÖS »
Merhaba katılımcılar,
İlk olarak herkesten kendi ırkını ve vatanını belirleyip paylaşsın.. Ek olarak bana ve Mr.X'e de göndersin.. Bunları hazırlığımızın temeli olarak baz alıcaz.. Ardından ek olarak farklı ülke ve ırklar ekleyerek dostluk, düşmanlık, müttefik vb. kavramlar için imkan tanımış olucaz.. Bunlar üzerinden harita oluşturup, evrendeki vatanlar arası genel ilişki kurallarını da ekleyeceğiz.. Ek olarak, Mr. X'in başta bahsetmiş olduğu bölgeler de yer alır ki buralara keşif ve benzeri sebeplerle yolculuk edebiliriz..
Şimdilik bu kadar..?  :icon_rolleyes:
@KEREM[2003] sen Gal mi olacaksın..? Eğer öyleyse son yazdığında eklemek veya çıkarmak istediklerinle birlikte bana gönderebilir misin..?  ::)
 

SİM[2003]

 • Ziyaretçi
Ynt: FRP oyunu?
« Yanıtla #46 : Nisan 29, 2017, 02:33:57 ÖS »
 Kerem ve ben Gal ırkındanız ama onun yazdığı gibi Su Gallerinden Ben ateş galleri.
 Kendi ırkımla ilgili detayları önceki iletilerde belirtmiştim, eklemek ya da çıkarmak istediğim birşey yok, oyuna hazırım, heralde Kerem de bişi eklemez o kadar yazmış
 

Çevrimdışı KEREM[2003]

 • 2. Dan
 • *
 • İleti: 191
 • Total likes: 10
 • Thanked: 5 times
 • Üye Puanı: 15
 • Cinsiyet: Bay
   • Profili Görüntüle
  • Başladığı Oyun: tekken 5
  • Favori Karakter: Hwoarang- Paul Phoneix- Lili- Julia Chang
Ynt: FRP oyunu?
« Yanıtla #47 : Nisan 29, 2017, 02:35:24 ÖS »
Benim eklemek ve ya çıkarmak istediğim bişi yok, yeterlidir :)
Tutku= Tekken
 

Çevrimdışı Mr.X

Ynt: FRP oyunu?
« Yanıtla #48 : Nisan 29, 2017, 02:38:15 ÖS »
Şimdi genel bir toparlama yapalım:

Ana hikâyenin geçtiği yer, "Galactica" adında bir gezegen. Burası, asırlar öncesinde Dünya'dan koparak Uzay boşluğunda savrulmuş ve Kayıp Gezegenler'den birine evrilmiştir. Dünya'dan koptuğu için, içerisinde yaşam alanları da mevcuttur ve hatta farklı galaksilerden ziyarete gelen birçok farklı türe de ev sahipliği yapmaktadır. Sallamasyon bir tarih olan VXIXV çağında geçen kurgu, içerisindeki farklı yaşam alanları, karakter türleri, geçim kaynakları gibi daha birçok maddeyle bütündür.

Galactica'nın bilinen en kuvvetli özelliği, herkese ayrı bir Üstünlük Formu tanımasıdır. Bununla beraber, bu yaşam alanında Kral, Kraliçe, Dük, Düşes, Şövalye, Şansölye, gibi tek yönetici tipi yoktur. Bu, sadece bazı ırklarda Sahip, bazılarında ise Lider ya da Komutan şeklinde bir yön verici babında görülür. Zaten belli ırklar kendi aralarında uyum içerisinde yaşadığı için, diğer kötü ve saldırgan ırklara karşı güç birliği yapıyor ve geçinip, gidiyorlardır.

Galactica dâhilinde pek çok element vardır ve bu elementlerin bazıları, gezegenin akıbetinde önemli rol oynar. Mesela; Su, Ateş, Toprak ve Rüzgâr elementleri belli şeylerde aktif rol oynarken, Elektrik ve Ruh elementleri savunma mekanizmasını beslemede kullanılır. Bunlara ek olarak, sadece "Özel Seçilmişler Klanı"nda yer alanların kullanabildiği "Zaman-Mekân-Diriliş" üçlemesi vardır ki, bu ancak dış dünyalardan gönderilen apansız saldırıları önlemede, Büyücüler tarafından kullanılabilir (yalnızca yetkisi olanlar).

Galactica, birbirinden farklı birçok ırk türüne ev sahipliği yaptığı için, çok zengin bir mekândır: Yeşil, Mavi, Kırmızı ve Beyaz bölgelerden oluşur. Bunlara girenlerin çıkamadığı ve iskelet diyarı olarak da adlandırılan Siyah Bölge ile gökyüzündekileri kapsayan Türkuaz Bölge de eklenebilir. Bölgelerden ve detaylarından az biraz bahsedecek olursak:

» Yeşil Bölge: Burası tamamen ormanlıktan oluşan bir bölgedir. İçerisinde çoğunlukla insan ve türevi canlılar yaşar. Bunlara dâhil edilen hayvanlar ise doğanın dengesini korumakla mükelleftir. İnsanların ormanları ve hayvanları korumaları şarttır. Aksi hâlde, ya zamanla ölen, ya da dış saldırılardan etkilenen orman çürüyecek ve burası yaşanmaz bir hâl alacaktır. Ormanlar hemen her ağaç türüne ev sahipliği yapar ve meyve ağaçlarından toplananlar, Pazar Yeri'nde satışa çıkartılır. Bu bölgede yaşayanların en büyük gelir kapısı tarım ve hayvancılıktır. İçlerinde savaşmaları için özel olarak donanan orduların yanı sıra, eğlenmek için gidilen tavernalar vardır. Savaş öncesinde kendilerine zimmetlenen silah ve hayvanların dışına taşamayan ordu muhafızları, ellerindekileri kullanmayı öğrendikten sonra savaşa girebilir. Ayrıca, savaşta ne kadar zayiat verilirse, bölge o kadar saldırıya açık hâle gelir.

» Mavi Bölge: Her yanı sularla çevrili bir kara parçasıdır. Burada yaşayanlar genellikle melez ırk türleri ile suya bağımlı yaşayan familyalardır. Bu bölgenin özelliği, klanlar hâlinde barınan ırkların kendi aralarında sergiledikleri sentezdir. Daha doğrusu, onlar birbirlerini tamamlamadan hareket edemezler ve bu, yaşam alanından kaynaklanır. Mesela; Balıkgiller olarak adlandırılan ve sadece suyun altında yaşayabilen türe saldırı düzenlenirse, o kara parçasında yaşayan başka bir türden yardım almak zorundadır, aksi hâlde savaşamaz. Mavi bölgede geçim daha çok kara parçasındaki madenlerin işlenişiyle gerçek olur. Epey kalabalık olan madenler burada çıkarılır ve tek tip olan işlenme alanlarına gönderilir. Ve bunlar, gezegenin birçok yerine satış için gönderilir. Elde edilen gelir, çoğunluğu su altında yaşayan Balıkgiller'in karargâhına akıtılır ve orada bulunan iksirlerin beslenmesi sağlanmış olur. Zaten bu bölgenin çok "sihirsel" olduğundan sıklıkla bahsedilir.

» Kırmızı Bölge: Burası gezegenin azap ve tecrit yeri olarak bilinir. Buraya sadece lanetlenmiş cezalılar konulur. Onların ya gezegenlerinin kurallarını ihlal ya da kendi ırklarına ihanet etmeleri gerekir. Orada yaşayanlar, tamamı ürkütücü canlıların ve sıcak olan bir ortamın kucağına düşerler. Buradan kaçmak imkânsıza yakındır ve kaçmayı başaranların diğer bölgelerde barınamadıklarından, Siyah Bölge'ye doğru yola çıkmışlıkları bulunur. Tamamı mağaralardan ve dehlizlerden oluşan bu ürkünç yerde olanların "Af" faktörü ile eski hayatlarına "bir" seferliğine dönmeleri mevcuttur. Eğer ikinci şansını da teperse, kendisi için gayet acımasız bir sonsuz çile ömrü başlayacaktır. Bu bölgenin yaşayanları, daha çok Cin ve Şeytan denklemlerinin sonuçlarıdır. Yani, onlar durdurulamayan ve yok edilemeyen mistik varlıklardır. Kendilerinden iki türlü yardım alınabilir; geçici süreliğine kendilerine diğer bölgelerde yaşama imtiyazı verme karşılığında bir şey istemek ve gezegenin Galaksi'den gelen meçhul saldırılarına karşı ittifak kurmak.

» Beyaz Bölge: Burası, Galactica'nın Cennet temalı yerleşkesidir. Buraya girmek kolay değildir, zaten burası Son Seviye Seçilmişler için uygundur. Bunlar; ununu eleyip eleğini asmış büyücülerin, en az 100 savaştan galip gelmeyi başarmış komutanların, Kırmızı ve Siyah bölgelerden ömrü boyunca uzak durmayı başarmışların ve bunlar gibi "özel" varlıkların bulunduğu bir sahadır. Beyaz Bölge, birbirinden farklı şekil ve özelliklere sahip merdiven basamaklarından oluşmaktadır. Bunların her biri, farklı sebeplerden ötürü buraya gelenlerin yaşam alanlarıdır ve her basamağın farklı bir meziyeti vardır. Mesela; en alt basamak yeni gelenlere aittir ve kendilerini korumanın dışında bir özellikleri yoktur. Basamakları pamuksudur ve yatay dikdörtgene benzer (diğer basamakların listesi daha sonra hazırlanacaktır). Burada büyü, kin, kibir, savaş ve benzeri şeyler yer almaz. Ayrıca, burada yaşayan seçilmişlerin en yaşlı olanlarına İhtiyar Heyeti denir ve onlar gezegenin yönetiminde önemli rol oynar.

» Siyah Bölge: Kırmızı Bölge'nin daha güçlü ve üstün olan ordularının yer aldığı mıntıkadır. Buradaki şahısların hemen tamamı, farklı ırklara mensup üyelerin zayıf noktalarını kullanarak kendilerine pay çıkarmaktadır. Bununla beraber, buradaki ırkların hepsinin farklı özelliklere ve kısaltma adlara sahip oldukları görülür. Mesela; TSO ırkı uçabilen cılız bir ırktır ve fısıldama özelliklerini kullanır, KAH ırkı ise irikıyım mitolojik canlıları andıran tugaylardır ve düşüncelere yön verme meziyetlerini konuşturur. Siyah Bölge'nin kapkaranlık olması ve burada yaşayanların gündüzmüş gibi görüşe sahip olması söz konusudur. Buraya girmek için "mecbur kalmak" lazımdır ve bu, ırklar arası savaşlarla ilgili bir sürecin kapsamı altındadır.

» Türkuaz Bölge: Gezegenin gökyüzü kısmındaki uçan nesneler ve onları kontrol eden azınlığın yaşam alanıdır. Onlar karaya ayak basamazlar, çünkü havadan ayrılmalarıyla nefes alışverişleri kesilir ve ölürler. Daha doğrusu, onlar öldükleri an bedenlerini toza dönüştürür ve o toz yağmur gibi gezegene düşer. Ruh ise Yaşanmışlık Kavanozu adındaki bir makineye girer. Burası, sadece burada üretilen melez robotların üretiminde kullanılır. Bu bölgede, figürsel yerleşim alanları vardır. Bu alanların en bilineni, sivri uçlu minyatür dağlardır. Her dağın ayrı bir özelliği ve donattığı ırkları vardır.

Bu yurtların kapsamında yer alan varlıklar epey geniş bir yelpazede yer aldıkları için, kendileri hakkında daha sonra bir izahat yazısı yazmak doğru olacaktır (birini yazıp, diğerini unutmak olmasın diye). Bu yüzden, genel anlamda önde gelen birkaç tanesini yazalım ve tipik özelliklerini not edelim:

» Gal: Yarı insan, yarı cin formundadırlar. Kendileri su ve ateş olarak iki kısımda incelenir.
» Demiz: Uçabilen savaşçı yunus formundadırlar.
» Tranx: Melez robot formundadırlar.
» Kyuban: Orijinal isimleri farklı olan, evrimsel süreç sahibi, dokuz kuyruklu gümüş kurt ya da tilki formundadırlar.
» Anteh: Yalnızca dişilerden oluşan, amazon formundadırlar.

Bunlarla beraber, Galactica'daki zaman algısı sebebiyle Dünya saatinden iki gün kadar geride olması, sekizer günden oluşan haftaların ve 32 saatlik günlerin yaşanmasına neden olur. Haftanın her başlangıç gününde, ırklar Pazar Yeri'ne gelir ve burada, ellerinde bulunan ürünleri satışa çıkarmaya başlar. Bu ürünler, epey genişçe olan Pazar Yeri'nde tüm ırklara eşit olarak pay edilmiştir ve hemen her şey mevcuttur. Tezgâh dağılımına göz gezdirecek olursak:

» Yiyecekler: Yiyecek sınıfına giren her şeydir (ekmek ve hamur işi çeşitleri, ekşi ve tatlı şeyler, bazı ırklarda çok kutsal olan ve zor bulunan, bazı ırklarda ise nefret edilen et, yeşillik, sebze, ...).
» İçecekler: İçecek sınıfına giren her şeydir (süt, kefir, meşrubat, meyveli içecekler, karışımlar, ...).
» Giyecekler: Giyecek sınıfına giren her şeydir (sert kumaştan imal edilen erkek kıyafetleri, kadife tarzı kumaşlardan imal edilen kadın kıyafetleri, yapraktan ya da ağır metalden yapılan zırhlar, ...).
» Parçalar: Bazı yiyecek, içecek ve giyeceklerin oluşturulmasını sağlayan parçaların bölümüdür (özel kumaşlar, özel tohumlar, özel ilaçlar, özel takılar, özel iksirler, ...).
» Takas: Takas sınıfına giren öğelerin bölümüdür (bazı ırk kadınlarının kumaş, yün ve ipek gibi ürünleriyle erkeklerinin silah ve kılıç gibi şeyleri, azınlıkta kalan bazı ırklarda yasak olan çeşitli hayvanlar, ...).

Belli noktaların olmazsa olmazı, maden türleri ve bunların işlenmek üzere hazırlanan içeriklerine bakalım:

» Madenler: Altın, Krom, Bakır, Taş, Kereste, Kömür, Mermer, gibi.
» Araştırma Sahaları: Cam, İp, Fayans, gibi.
» Politikalar: Özgür Rejim, Üstün Rejim, Sömürücü Rejim, Keskin Rejim, gibi.
» Kazanım Alanları: Kumar, Ticaret, Bağış, gibi.

Galactica'nın "Müze" adlı özel bir mülkü de vardır. Burada, dünden bugüne yaşanan her şeyin bilgisi bir zamanlar varmış. Ta ki, Hırsız Klan tarafından soyulana dek! Yıllar evveli gerçeklediği bu soygunla elde bulunan ve aşırı değerli olan şeyleri el altından en çok ödemeyi yapana sızdıran ve kazandıklarıyla gününü gün etme derdine düşmüş Hırsız Klan üyelerinin aslı bilinmemekle birlikte, bunların hemen her ırka sızma yaptığı rivayet edilir. Ayrıca, bulunan ve teslim edilen parçalar üzerinden Müze'nin yöneticilerinin her parça için özel olarak belirlenen ödülü vaat ettiği bilinir. Bu, belli zaman aralıklarında ırklar arası tatlı-sert bir rekabet ortamını yaratan en önemli icattır.

Bunlara ek olarak; "Işınlanma"nın, kimlik değiştirmenin, dirilmenin, hava olaylarına hükmetmenin ve daha birçok şeyin yapılabildiği Galactica'yla ilgili şimdilik Künye mahiyetindeki bu yazıları ekleyelim ve ilerleyen zamanlarda eldeki verilerin ışığında tekrar göz atmaya niyetlenerek gidelim.
« Son Düzenleme: Nisan 29, 2017, 04:24:11 ÖS Gönderen: Mr.X »
 

SİM[2003]

 • Ziyaretçi
Ynt: FRP oyunu?
« Yanıtla #49 : Nisan 29, 2017, 02:43:22 ÖS »
 Oyun harika olacak :) Film gibi kafamda canlandırdım herşeyi, bu arada yazı için eline sağlık Mr.X :)
 

Çevrimdışı Gufi

 • Master
 • *
 • İleti: 509
 • Total likes: 13
 • Thanked: 7 times
 • Üye Puanı: 18
 • Cinsiyet: Bay
 • I'm still dreaming ...
   • Profili Görüntüle
  • PSN: KahunaGufi
  • XMB: KahunaGufi91
  • Başladığı Oyun: Tekken 3
  • Favori Karakter: 1. Lili 2. Alisa 3. Lucky Chloe
Ynt: FRP oyunu?
« Yanıtla #50 : Nisan 29, 2017, 03:43:01 ÖS »
Yine Mr.X farkıyla karşı karşıyayız..  :applaud:
 

SİM[2003]

 • Ziyaretçi
Ynt: FRP oyunu?
« Yanıtla #51 : Nisan 29, 2017, 03:45:06 ÖS »
Yine Mr.X farkıyla karşı karşıyayız..  :applaud:

 Ee dimi  :icon_lol:

Mr.X'in yaratıcılık derecesi= +9999999999....  :icon_lol:
 

Çevrimdışı Mr.X

Ynt: FRP oyunu?
« Yanıtla #52 : Nisan 29, 2017, 04:47:41 ÖS »
Gufi & SİM[2003]: Çok teşekkür ederim, mahcup ediyorsunuz. Ayrıca; estağfurullah, burada yazılanlar hepimizin emeğiyle oluştu.

- Gelelim, yukarıdaki karakterlerle ilgili birtakım "güncellemeler" yapmaya:

Mesela; Gal ırkının Demiz ırkına üstünlük sağladığı, ancak Tranx ırkına karşı çaresiz kaldığı, aynı şekilde İnsan ırkının yanındaki hayvanlara göre Kyuban ırkına karşı dayanıklı, ancak Anteh ırkına karşı savunmasız kaldığı söylenmekte.

Sanırım bunların yanında, bir süre mola vereceğim. Birden yüklenince, sistem bayağı zarar görüyor ve error ile mücadeleye başlıyor.
« Son Düzenleme: Nisan 29, 2017, 04:50:37 ÖS Gönderen: Mr.X »
 

SİM[2003]

 • Ziyaretçi
Ynt: FRP oyunu?
« Yanıtla #53 : Nisan 29, 2017, 04:49:02 ÖS »
Senin yazdığın yeterli bu kadar,  bana ilham gelince hemen bişiler eklerim :)

 Eyvahhh Tranx abiler geliyo kaçın Gal gardaşlar kaççııın  :icon_lol:
 

Çevrimdışı Gufi

 • Master
 • *
 • İleti: 509
 • Total likes: 13
 • Thanked: 7 times
 • Üye Puanı: 18
 • Cinsiyet: Bay
 • I'm still dreaming ...
   • Profili Görüntüle
  • PSN: KahunaGufi
  • XMB: KahunaGufi91
  • Başladığı Oyun: Tekken 3
  • Favori Karakter: 1. Lili 2. Alisa 3. Lucky Chloe
Ynt: FRP oyunu?
« Yanıtla #54 : Nisan 29, 2017, 04:58:52 ÖS »
Sanırım bunların yanında, bir süre mola vereceğim. Birden yüklenince, sistem bayağı zarar görüyor ve error ile mücadeleye başlıyor.
Tranx olduğunu düşünmeye başlayacağım..?  :icon_biggrin:
 

SİM[2003]

 • Ziyaretçi
Ynt: FRP oyunu?
« Yanıtla #55 : Nisan 30, 2017, 08:54:21 ÖÖ »
 Birilerinin Kafası ERROR 404 olmadan, ben ekleyeyim bişiler  :icon_lol:

Demiz ırkı Gal ve Tranx ırkına dirençsiz kyuban ırkına karşı dirençsiz,  Antehlere karşı dayanıklı olduğu söylenir...

 Uygun mudur?  :icon_biggrin:
 Bi ara Demizleri Tranx'lardan güçlü yapacaktım, Eee tabi öyle olsa Gallerden de güçlü olur  :stupid:
 Şimdilik bu kadar, bugün yine birşeyler eklerim :)
« Son Düzenleme: Nisan 30, 2017, 10:12:23 ÖÖ Gönderen: SİM[2003] »
 

Çevrimdışı Mr.X

Ynt: FRP oyunu?
« Yanıtla #56 : Eylül 11, 2017, 10:31:10 ÖÖ »
Bir süredir ilgilenemediğimiz bu projemizi tekrar aktif hâle getirelim ve varsa yeni katılımcıları aramızda görelim. Mümkün olan en kısa sürede ana taslak oluşturulacak, kurallar belirlenecek, klanlar kurulacak ve minyatür yaşam alanımız kurgulanacak. Bu arada, eklemek istediği olanlar lütfen çekinmesinler.
 

SİM[2003]

 • Ziyaretçi
Ynt: FRP oyunu?
« Yanıtla #57 : Eylül 11, 2017, 10:48:12 ÖÖ »
Benim ülke ırk hazır :) Kerem kayboldu heralde onu bilemiyorum
 Değiştireceğim birşey yok  :lili2:
 Diğerlerini beklemek kalır bana  OK
 

Çevrimdışı Mr.X

Ynt: FRP oyunu?
« Yanıtla #58 : Eylül 14, 2017, 09:45:55 ÖÖ »
Tamam. O zaman nasıl bir işleyişimiz olacağını bulalım. Yani hikâye anlatır ya da kitap yazar gibi mi, yoksa başka bir şekilde mi oynayalım oyunu?
 

SİM[2003]

 • Ziyaretçi
Ynt: FRP oyunu?
« Yanıtla #59 : Eylül 14, 2017, 09:54:00 ÖÖ »
 Ben kitap yazar gibi derim hem alışkanlığım  zorlanmam :)
 Diğerleri ne der  tabisi bilemiyorum  :lili2:
 

 

Yukarı Git