collapse

* Kullanıcı bilgisi

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

* Son İletiler/Konular

ArcSystem oyunları Gönderen: Mr.X
[Bugün, 02:16:44 ÖS]

Tekken ile ilgili tüm çizgi romanlara burdan ulaşabilirsiniz Gönderen: Mr.X
[Kasım 12, 2019, 04:47:15 ÖS]

KOF XIV Yeni Başlayanlar Gönderen: Mr.X
[Kasım 12, 2019, 04:41:22 ÖS]

Tekken 7 Son Haberler Gönderen: Mr.X
[Kasım 12, 2019, 04:36:28 ÖS]

Hadi Tanışalım Gönderen: jinemre
[Kasım 09, 2019, 07:19:40 ÖÖ]

Soul Calibur 6 Gönderen: Mr.X
[Kasım 07, 2019, 05:46:43 ÖS]

EVO 2017 | Tekken 7 Dünya Turnuvası 14-16 Temmuz'da! Gönderen: Mr.X
[Kasım 07, 2019, 05:45:05 ÖS]

Mortal Kombat 11 Gönderen: Mr.X
[Ekim 01, 2019, 06:03:11 ÖS]

Street Fighter Haberleri Gönderen: Mr.X
[Eylül 26, 2019, 11:29:03 ÖÖ]

Tekken 7 Türkçeştirme üzerine Gönderen: INDIE
[Eylül 26, 2019, 09:33:16 ÖÖ]

Dead Or Alive 6 Gönderen: Mr.X
[Eylül 21, 2019, 06:26:43 ÖS]

Street Fighter V Oynayanlar var mı ? Gönderen: INDIE
[Eylül 21, 2019, 09:46:01 ÖÖ]

Karakterlerinizi Neye Göre Seçmiştiniz? Gönderen: INDIE
[Eylül 21, 2019, 09:13:34 ÖÖ]

Fighting EX Layer Gönderen: INDIE
[Eylül 21, 2019, 08:23:33 ÖÖ]

[ SAMURAI SHODOWN / SAMURAI SPIRITS ] Gönderen: Mr.X
[Eylül 11, 2019, 03:30:17 ÖS]

selamun aleyküm Gönderen: game67boss
[Eylül 08, 2019, 08:17:11 ÖS]

Selamun Aleyküm, Tekken 7 Team :) Gönderen: CagePaul561
[Ağustos 14, 2019, 12:41:07 ÖÖ]

Selamlar Gönderen: Kindablu3
[Temmuz 24, 2019, 03:19:07 ÖS]

Turnuva Videoları Gönderen: Mr.X
[Haziran 05, 2019, 05:32:52 ÖS]

TEKKEN MOBİL KAPATILDIMI Gönderen: sinasi
[Haziran 03, 2019, 02:17:58 ÖÖ]

Gönderen Konu: Tekken 7 Tüm Karakterin Kıyafetleri  (Okunma sayısı 7382 defa)

Çevrimdışı MagneticFrost

• Brawler
  • *
  • Total likes: 4
  • Üye Puanı: 27
  • A man chooses, a slave obeys.
      • Profili Görüntüle
    • PSN: MagneticFrost_TR
    • Başladığı Oyun: Tekken 3
    • Favori Karakter: Anna, Lili, Jun, Dragunov, Lars, Bryan
Ynt: Tekken 7 Tüm Karakterin Kıyafetleri
« Yanıtla #15 : Haziran 01, 2017, 07:24:26 ÖS »
@szrkazuya

T6 online'da da vardı buna benzer şeyler. Tabii zamanla alışıyorsun bir yere kadar ama görüntüden hiçbir zaman hazzetmiyorsun nihayetinde. :(
We Are TEKKEN!

Çevrimdışı 1murat1

« Yanıtla #16 : Haziran 01, 2017, 07:49:57 ÖS »
@Aora Leo'yu(veya herhangi bir karakteri) toplumun belirlediği cinsiyetçi kalıplara göre değerlendirmek mantıksız. Yapımcılar normalde gender-neutral(genderfree) olarak çıkarmışlardı. Sonra cinsiyetinin dişi olduğu açıkladılar. Fakat hiçbir zaman seksist bir şekilde öne çıkarılan bir karakter olmadı.

"Aaa bak bunun cinsiyeti dişi, hemen feminen giysiler giydirmeliyim." diyenleri tenzih ederek söylüyorum, onları aşabilir :D

Çevrimdışı MagneticFrost

• Brawler
  • *
      • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : Haziran 01, 2017, 08:04:38 ÖS »
"Aaa bak bunun cinsiyeti dişi, hemen feminen giysiler giydirmeliyim." diyenleri tenzih ederek söylüyorum, onları aşabilir :D

Ne kadar oyunlarla içli dışlısın bilmiyorum ama sana birkaç örnek vereceğim.

Overwatch oyunundan Tracer adlı karakter LGBT karakterdir. O kadar oynadım, hatta oyunu alma sebebimdi. Sonra bir comicbook çıktı piyasaya şaşırdım. Ancak anlattıklarım gibi göz seyrini bozan (başka ifade şekli aklıma gelmedi), başkalarının midesini kaldırmayan, hoş görülebilecek, masumane bir detayla idi ki hiç umurumda olmadı. Sonuna kadar severek main karakter olarak kullandım. 

The Last of Us oyunundan Ellie adlı karakter LGBT karakterdir. Önceki anlattıklarım gibi göz seyrini bozan, başkalarının midesini kaldırmayan, hoş görülebilecek, masumane bir detayla yine hiç umurumda olmadı. Karakteri sevmemi etkilemesini geçtim, daha samimi gördüm.

Bu iki örneğin yeterli olduğunu düşünerek sana bir soru. Sence hangisi normal? Bunlar mı, yoksa diğer örnekler mi?

Ayrıca bir tek oyunlarla içli dışlı olmak önemli değildir tabii bu konularda, insanları aştığını düşünüyorsan git yeni dünya düzencilerini filan araştır. İnsanların zihinlerini nasıl bulandırdıklarına ve lgbt'nin dahi onlar için nasıl bir maşa olduğuna bak. Ondan sonra de ki kendine, gizli saklıdan iş yapıp karaktere kız diyip bıyık ekleme mi normaldir, yoksa açık açık söylemek mi? Hangisi tehlikelidir gibi.. 
We Are TEKKEN!

SİM[2003]

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Haziran 01, 2017, 08:10:02 ÖS »
 Leo'nun gerçek ismi "Elanoor" gibi bu bir "KIZ" ismi ve Namco ilk açıklamada Leo kız dedi, T7 nin resmi sitesinde erkek gözüküyor anlamadım ben?

http://tk7.tekken.com/fighters

Çevrimdışı Aora

« Yanıtla #19 : Haziran 01, 2017, 08:17:28 ÖS »
Leo'nun dişi olduğunu TTT2'de söylememişler miydi? O oyunun hikayede yeri yok ki(non-canon), eğer ana seri oyun Tekken 7 erkek diyorsa erkektir. Ama ben şaşırdım yani ilk gördüğümden beri genç kız sanıyordum kendisini

Çevrimdışı SZR Kazuya

« Yanıtla #20 : Haziran 01, 2017, 08:21:37 ÖS »
Bende Leo yu ilk gördüğümde bu gay heralde dedim  :icon_lol: sonra foruma girince burda öğrendim kız olduğunu. Bende kız olduğunu görünce şaşırmıştım açıkçası ki değilmiş zaten

Çevrimdışı MagneticFrost

• Brawler
  • *
      • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : Haziran 01, 2017, 08:28:47 ÖS »
@aora

Leo resmi açıklama ile kadın bir karakter, zaten tam ismi Eleonor da kadın ismidir. Ayrıca Tag 2'de bazı karakter endingleri "reveal" niteliğini taşıyor. Mesela;

(=TAG 2 SPOILER=)

Steve'in, Mishima Zaibatsu'da bir denek olduğunu öğreniyoruz. Steve'i himayesine alan doktorun ismi de Emma, kendisi Leo'nun annesi olur. Mishiba Zaibatsu, Steve'e devil geni ile bir şeyler yaptı ama ne olduğu belli değil daha.

Leo'nun trenli endingi de Steve ile bağlantılı. Emma'nın ölümünden Mishiba Zaibatsu'dan şüphelenen Leo trene sızıp bilgi sızdırıyor. Steve ile ilgili devil geni deneyini öğreniyor.
We Are TEKKEN!

Çevrimdışı 1murat1

« Yanıtla #22 : Haziran 01, 2017, 08:38:02 ÖS »
@headshot
Verdiğin örneklere de istinaden söylüyorum. Aşacağını söylemiştim. Cinsiyet kimliğiyle cinsel kimlik birbirinden ayrı şeylerdir. Senin düşüncen açıkca belirtilmeyen bir şeyin tehlikeli olduğu yönünde. Emin ol yeni dünya teorileri bunlar değildir. İlla Tracer veya Ellie gibi açıklamak zorunda da değiller. Ki açıklansa ne açıklanmasa ne...

Zaten Leo'da erkekmiş(Ana hikayeyi baz alarak) Konuyu kapatabiliriz. Ama istersen Leo'yu kadınsı giydirebilirsin  :D

Çevrimdışı MagneticFrost

• Brawler
  • *
      • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : Haziran 01, 2017, 08:50:30 ÖS »
@1murat1

Onlar teori değil zaten ve amaçlarına erişmek için mevcut ahlak düzenini yıkıp kendilerininkini getirme konusunda olay sadece lgbt filandan da ibaret değil. Zaten aklı, mantığı, gözü olan hemen herkes tesadüfçü kesilmezse neredeyse her yapımda bunların imzalarını görebilir ki zaten bu konu çok derin bir mesele olduğu için detayına inmemiştim, daha da inmeyeceğim. Açıklama zorunluluğu mevzusu da çok mantıksız ben anlatacağım şeyleri anlattım zaten bu konuda.

Son olarak sana erinmeyip iki tane kaynak veriyorum. İsim, hitap, cinsiyet filan yazılardan araştır. "Bak işte erkekmiş" diyerek görüşünün arkasına alma gıyaben duyduğun bir şeyi. :icon_wink:

http://tekken.wikia.com/wiki/Leo_Kliesen
https://eng.tekkenpedia.com/wiki/Leo_Kliesen
We Are TEKKEN!

Çevrimdışı 1murat1

« Yanıtla #24 : Haziran 01, 2017, 08:56:30 ÖS »
@headshot
Konuyla alakasız düşüncelere indiğin için açmaman isabet olmuş.

Gıyaben duydum... Tekken Zaibatsu'da konuşulanlardan gıyaben duydum ya.
Oyundaki yazılarda Leo "He" hitap şekli geçiyor. Ayrıca Leo'nun sesi de maskülen bir Alman erkeği sesine benziyormuş. TTT2'de ki ise daha feminen bir sese sahipmiş.

Daha sana nasıl kaynak lazım. Tekken 7 en büyük kaynak. Viki sayfaları Harada'dan daha çok şey biliyorlardır kesin, kesin  :lachen:

Çevrimdışı MagneticFrost

• Brawler
  • *
      • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : Haziran 01, 2017, 09:06:27 ÖS »
@1murat1

Aşabilir ifadesiyle sanki karşıdaki kişiyi direk konunun dışına taşarak homofobikmiş gibi adledersen aldığın cevapları da anormal karşılamayacaksın. :icon_wink: Ayrıca yazılarından hikayeye filan çok da hakim olmadığın belli oluyor. Bilgisi olmayıp fikri olmak böyle bir şey olsa gerek.

Ama sana yine de yazıyorum. Harada zaten kendisi Leo'nun kadın karakter olduğunu twitter'da kendisi duyurmuştu, kaynaklar doğru. T6'da Leo'nun seslendirme sanatçısı Pokemon'daki Ash'i seslendiren kadın idi. Ancak yerelleştirme olarak Tag 2'den itibaren bütün karakterler kendi dillerini konuşmaya başladı, sesler değişmeye başladı. Ancak oyun içi naralar filan olduğu gibi kaldı. Tekken 7'ye kadar Leo'nun sesi kadınsılıktan daha da çıktı zaten. T7'den sonra isterse he-man olsun Leo bu kadar şeyden sonra ne demek istediğimi anlamadıysan duvara anlatayım daha iyi...
We Are TEKKEN!

Çevrimdışı 1murat1

« Yanıtla #26 : Haziran 01, 2017, 09:26:40 ÖS »
@headshot
Öyle demek istemedim. Yeterli bilgiye sahip olmayanlar fobik olsa ne olur olmasa ne olur. Önce neye fobik olduğunu bilsin sonra tartışılır. Zaten mesajı sana yönelik yazmadım. Sen istediğin gibi anlamışsın. Şahşi bir meseleye döndürmeye çalışmışsın. Kendini bu kadar ciddiye almanı önermiyorum. Senin bana ne dediğinde umurumda değil, inan. Benim oyunlar hakkında da bilgim yok veyahut herhangi bir şey hakkında. Öyle bir iddiada da bulunmadım. Ama belli ki her şeyi bir tek sen biliyorsun, karşındakiler de hiçbir şey bilmiyor...

Bence de duvara anlat. Yine kendi kendini çürütmüşsün. Ash erkek onu seslendiren kadın. Demek ki bir kadın isterse hem feminen hem maskülen ses çıkarabiliyor. Leo'nun TT2-T7'deki yeni Almanca seslendirme sanatçısını bilmiyorum. Ama duyan herkes Alman erkeği sesine benzetmiş. Yani daha maskülen.

İlk başta Leo Tekken 6'da gender-neutral olarak çıktı. Sonra Harada TTT2'de dişi olarak belirtti. Tekken 7'de de erkekti der. Bu kadar basit. Sonuçta ilk başta Leo cinsiyetçi kalıba dahil değildi. Bilmem anlayabildin mi???

Çevrimdışı MagneticFrost

• Brawler
  • *
      • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : Haziran 01, 2017, 09:46:23 ÖS »
@1murat1

Son cümlelerimi yazıyorum.

1- "Aşabilir" ifadesi öyle bir cümle içinde olumlu bir ifade olmayacağı gibi diyelim ki onu ifade etmesen de bu durumda bir şey değişmiyor. İlk anlaşılan şeyi söylüyorum. Madem yanlış anlaşılmak istemiyorsun, işe söyleyeceğin şeyleri düşünerek konuşmak ile başlayabilirsin.

2- "Ayrıca ilk işim Leo'yu en kadınsı haliyle iyi bir customize etmek olacak" şeklindeki yorumumdan sonra ("Aaa bak bunun cinsiyeti dişi, hemen feminen giysiler giydirmeliyim." diyenleri tenzih ederek söylüyorum, onları aşabilir) şeklindeki dolaylı alıntılarını ve iğnelerini bir çocuğa atmıyorsun, gayet net anlaşılıyor.

3- Bundan dolayıdır ki kendimi önemli birisi ve her şeyi bilen birisi yapıp yapmamamdan ziyade konu senin o yorumumu ne kadar ciddiye alıp almamanla ilgilidir. Artı oldukça ve açıkça barizdir.

4- Seslendirme sanatçılığı yeteneksel bir konudur, karşı cinsin seslendirmesini yapıp yapmaması önemli değildir. O yüzden verdiğin düz mantık örnekler elle tutulur cinsten değil. Sadece Ash değil, One Piece'de Luffy adlı erkek karakteri de bir kadın seslendiriyor mesela. Ancak erkeği kadınsı değil "çocuksu-haylaz" tipte seslendiriyor bunlar. Arada fark var. Yani seslendirmedeki erkeğin kadını ya da kadının erkeği hebele hübele seslendirmesiyle alakası yok.     

5- Nötür cinsiyet mevzusu önemli değil, demek ki sen de biliyor muşsun kadın karakter olarak duyuru yaptığını. Sonradan erkek demesi sana normal geliyodur, "ok" diyip geçiyorum buna. Zaten mevzu bu konu üzerine yoğundu.

Sana iyi geceler arkadaşım.
We Are TEKKEN!

Çevrimdışı 1murat1

« Yanıtla #28 : Haziran 01, 2017, 10:17:57 ÖS »
@headshot
Yazdığım mesaj üstüne cevap verilecek cinsten değil. Birine özel olarak cevap hakkı doğurduğumu da düşünmüyorum. Ancak biri üstüne alındıysa yapabileceğim bir şey yok. Bir şey anlatmak istesem zaten dolaylı yoldan değil doğrudan anlatmayı seçerim. Sadece düşündüğümü belirttim. Nasıl ki senin düşündüklerini özgürce belirttiğin gibi.

Vurgulamak istediğim TTT2-T7'deki seslendirmenin Leo'yu T7'de TTT2'den daha maskülen seslendirdiğiydi. Anlayacağın kadının veya erkeğin seslendirmesi önemli değil. Sesin feminen veya masküneliğini söylüyorum.

Sen ise konuyu "Normal mi bakıyorsun?"a getirmişsin. Olay neye normal bakılıp bakılmaması değil. Saptırıyorsun. Herhangi duyurulan bir şeyin sonradan değiştirilmesi kimine doğru gelebilir kimine yanlış. Mesele o değil. Olanı konuşuyoruz.

Tekken 6'da gender-neutral olarak duyurulmasını buna bağladım. Yani ucunu açık bırakmışlar demek istiyorum.

Geriye iki ihtimal düşüyor.
1. Leo sonradan erkek oldu. Duyuru yalanlanmamış oldu.
2. Leo doğduğunda erkekti. İlk yapılan TTT2 duyurusu değiştirildi veya başından beri yanlıştı.

İyi akşamlar dilerim
« Son Düzenleme: Haziran 01, 2017, 10:20:21 ÖS Gönderen: 1murat1 »

Çevrimdışı DeadlyAssassin

• Site Yöneticisi
  • *
  • Total likes: 22
  • Üye Puanı: 19
  • "This should be fun"
      • Profili Görüntüle
      • http://www.tekkentr.com
    • PSN: Tekken_Girl
    • Başladığı Oyun: Tekken3
    • Favori Karakter: Nina
    • Steam ID: XueDa
« Yanıtla #29 : Haziran 02, 2017, 07:51:51 ÖÖ »
Nasil yaa? LEO erkek miymis? TT2'de o kadar bikini falan giydirdiler......
PSN:Tekken_Girl
Team Turk Masters ☆ DeadlyAssassin_TrM ☆ T7FR Maclarim icin tiklayin www.youtube.com/KillerLady7

Yukarı Git