collapse

* Kullanıcı bilgisi

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

* Son İletiler/Konular

Street Fighter Haberleri Gönderen: Mr.X
[Ocak 24, 2021, 11:45:14 ÖÖ]

ArcSystem oyunları Gönderen: Mr.X
[Ocak 24, 2021, 11:37:15 ÖÖ]

KOF Genel Haberler Gönderen: Mr.X
[Ocak 21, 2021, 02:35:55 ÖS]

Round alma süreniz en düşük ? Gönderen: RLPYR
[Ocak 20, 2021, 01:38:40 ÖS]

Soul Calibur 6 Gönderen: RLPYR
[Ocak 20, 2021, 01:19:25 ÖS]

Tekken 7 Treasure Mod Gönderen: RLPYR
[Ocak 20, 2021, 01:16:21 ÖS]

Tekken 7 Son Haberler Gönderen: RLPYR
[Ocak 19, 2021, 08:36:22 ÖS]

Acı-Tatlı Dövüş Oyunu Anıları Gönderen: RLPYR
[Ocak 19, 2021, 08:21:28 ÖS]

TEKKEN Kitapçığı Gönderen: RLPYR
[Ocak 19, 2021, 08:10:08 ÖS]

Tekken 5 müzikleri Gönderen: RLPYR
[Ocak 19, 2021, 07:19:04 ÖS]

Karakterlerinizi Neye Göre Seçmiştiniz? Gönderen: RLPYR
[Ocak 19, 2021, 07:05:29 ÖS]

Hangi Tekken karakterisin testi Gönderen: RLPYR
[Ocak 19, 2021, 04:32:19 ÖÖ]

Asuka Hakkında Gönderen: RLPYR
[Ocak 19, 2021, 04:27:20 ÖÖ]

Selam Arkadaşlar Gönderen: RLPYR
[Ocak 19, 2021, 03:29:28 ÖÖ]

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge Gönderen: Mr.X
[Ocak 16, 2021, 10:49:39 ÖÖ]

TEKKEN 7: FATED RETRIBUTION "ROUND 2 Gönderen: jinemre
[Ocak 13, 2021, 12:44:12 ÖS]

[ Tekken TR - Görsel Öğe Galerisi ] Gönderen: Mr.X
[Aralık 25, 2020, 03:40:28 ÖS]

Mortal Kombat 11 Gönderen: Devil.gene
[Aralık 16, 2020, 09:20:56 ÖS]

TURKOMEGA ONLİNE LİG #1 Gönderen: bigmania
[Kasım 20, 2020, 09:08:46 ÖS]

Tekken 7 4. Sezon Çıkış Tarihi ve türkçe altyazılı yeni fragmanı Gönderen: jinemre
[Kasım 09, 2020, 06:46:35 ÖÖ]

Gönderen Konu: TEKKEN Kitapçığı  (Okunma sayısı 1621 defa)

Çevrimdışı Mr.X

TEKKEN Kitapçığı
« : Kasım 19, 2020, 11:20:19 ÖÖ »

Bir süredir jinemre ile birlikte üzerinde çalıştığımız TEKKEN Kitapçığı projesi tamamlandı ve sizlerle buluşturuluyor!

İçeriğinde TEKKEN oyunları ve karakterleri hakkında bilgiler bulunan işbu eser Türkçe içerikli bir TEKKEN bilgi bankası olarak tasarlanmış olup, tek amacı TEKKEN'e dair kalıcı bir görsel hazine bırakmaktır.

Şu an için ilk versiyonu indirilebilir olan TEKKEN Kitapçığı ile ilgili görüşlerinizi buraya yazabilirsiniz.

[ TEKKEN Kitapçığı - İndir ]
« Son Düzenleme: Kasım 23, 2020, 08:48:56 ÖS Gönderen: bigmania »

Çevrimdışı Devil.gene

• Beginner
  • *
  • Total likes: 1
  • Üye Puanı: 0
  • devil.gene
      • Profili Görüntüle
    • Başladığı Oyun: Tekken 3 ( Harici: street fighter2, double dragon,art of fighting,the king of fighters98
    • Favori Karakter: King,kazuya,jin,devil jin
    • Steam ID: Devil.gene
Ynt: TEKKEN Kitapçığı
« Yanıtla #1 : Kasım 21, 2020, 07:48:54 ÖS »
The dark history of mishima - romanını türkçe olarak çevirmeyi düşünüyorum. Ebook yada matbaadan roman şeklinde. Talep olur mu acaba????

Çevrimdışı bigmania

• Site Yöneticisi
  • *
  • Total likes: 8
  • Üye Puanı: 14
      • Profili Görüntüle
      • http://www.tekkentr.com
    • Başladığı Oyun: Tekken 2
    • Favori Karakter: MOKUJIN
    • Steam ID: 50763662
« Yanıtla #2 : Kasım 23, 2020, 08:50:02 ÖS »
The dark history of mishima - romanını türkçe olarak çevirmeyi düşünüyorum. Ebook yada matbaadan roman şeklinde. Talep olur mu acaba????

talep derken ?

Çevrimdışı Devil.gene

• Beginner
  • *
  • devil.gene
      • Profili Görüntüle
    • Başladığı Oyun: Tekken 3 ( Harici: street fighter2, double dragon,art of fighting,the king of fighters98
« Yanıtla #3 : Kasım 23, 2020, 09:09:02 ÖS »
İlgi görür mü? tutar mı? anlamında!

Çevrimdışı INDIE

« Yanıtla #4 : Kasım 26, 2020, 11:24:48 ÖÖ »

Basım ve yayım hakları sizde olmayan bir eserin çevirisini yapıp dağıtırsanız başınız belaya girebilir hocam.
Birde bundan gelir sağlasanız, başınız ciddi belaya girer.

@Mr.X
İçerik olarak beğendim hocam. Sadece ön ve arka kapak fotoğraflarının aspect ratiolarının bozuk olması gözüme battı.
Birde, oyunları tanıttığınız künye kısmında, oyunların kapak fotoğraflarını çerçeve içine alıp köşelerini yumuşatırsanız göze daha hoş gelecektir. Güzel çalışma :thumbsup:
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2020, 11:30:07 ÖÖ Gönderen: INDIE »

The following users thanked this post: Mr.X

Çevrimdışı Devil.gene

• Beginner
  • *
  • devil.gene
      • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Kasım 27, 2020, 05:54:27 ÖÖ »
.Gizli saklı olacağını kim söyledi? Bu tarz bakışlardan kurtulmak lazım..Bir iş yapıldığında profesyonelce olucak elbette takashi yano ve harada ile mailleşmek zor değil yıl 2020

Çevrimdışı jinemre

• Site Yöneticisi
  • *
  • Total likes: 84
  • Üye Puanı: 58
  • Never back down!
      • Profili Görüntüle
    • PSN: jinemre_trm_
    • Favori Karakter: Jin
    • Steam ID: jinemre_trm
« Yanıtla #6 : Kasım 27, 2020, 07:57:59 ÖÖ »
.Gizli saklı olacağını kim söyledi? Bu tarz bakışlardan kurtulmak lazım..Bir iş yapıldığında profesyonelce olucak elbette takashi yano ve harada ile mailleşmek zor değil yıl 2020

Mailleşip projeni hayata geçirebilirsin tabi, INDIE sadece görüşünü bildirmiş, bizim yapmış olduğumuz çalışma da hiç bir kar amacı gütmeyen sadece hayran kitlesine sunmuş olduğumuz bir çalışma.

Çevrimdışı Refleton

« Yanıtla #7 : Kasım 29, 2020, 11:25:27 ÖÖ »
Böyle güzel bir çalışma için yapacağımız en güzel ve en büyük teşekkür bile yetersiz kalır gerçekten nasıl teşekkür edeceğimi bilemedim elinize emeğinize sağlık. Gerçekten hayran kaldım böyle güzel bir çalışmada benimde bir katkım olasını isterdim açıkçası.
Birini tanımak istiyorsan onunla dövüşeceksin.

Çevrimdışı INDIE

« Yanıtla #8 : Aralık 02, 2020, 08:00:36 ÖÖ »
Gizli saklı olduğunu kimse söylemedi. Aynı zamanda resmi olacağınıda kimse söylemedi değil mi ? Biz senin kafanın içinden geçenleri bilemeyiz. Bilmek zorunda da değiliz. Ben insan gibi başın belaya girmesin diye bir hatırlatmada bulundum. Bir forumda, bir nickname altında bir yorum yazmışsın. Ben nereden bileyim 15 yaşında bir kardeşimiz misin? Yetişkin misin? kimsin necisin? Nereden bilebilirim. Ya derdini doğru düzgün anlat madem bir planın var. Ya da böyle gereksiz agresif olma. Söylediğim cümlede de sana ne battı onuda çözemedim. Her neyse... :jinpachi2:

Çeviri Tekken romanı tutar mı, tutmaz mı konusuna gelirsek. 10 yılı aşkın süredir Türk oyuncu ve Türk manga-anime forumlarında takılmış biri olarak tutmaz derim.
Türkiye'de her ne kadar online platformlar olsa da, aslında gerçek bir manga kitlesi yok. Senin çıkaracağın iş bir roman biliyorum ama manga olarak değerlendirelim. Çünkü senin bunu satacağın kitle manga okuyan, anime izleyen kitledir.
Türkiye'de anime-mangacaların toplandığı bir cafe  yada türevi birşey var mı? yok.
Kendilerine hitap edilen ürünleri satın aldıklar bir platform yada mağaza var mı? yok.
Bu zamana kadar düzenlenmiş büyük bir manga-anime etkinliği var mı insanların katıldığı? Yok. :paul2:

Bu demek değil ki Türkiye'de manga okuyan yok. Var ancak kitle halinde yok. Çok kişisel. Adam sadece Narutoyu okuyor. Ya da ilgisini çeken bir kaç tane var onu okuyor. Aman efendim tekken kitabıda yeni çıkmış, neymiş bu alayım bakayım diyecek bir kitle yok.
Hadi diyelim çıkardın reklamını nerede yapacaksın? TV zaten olmaz, izleyen yok.
Online desen reklamı görecek kişilerin kaçı senin müşterin olacak öngörmen çok zor çünkü belirli bir kitle yok. Herkes kişişel zevklerini takip ediyor.  Bu nedenlerle tutmaz derim.
Hevesini kırma gibi bir niyetim yok. Paran cebinde kalsın amaç. :kazuya3:

Çevrimdışı Devil.gene

• Beginner
  • *
  • devil.gene
      • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Aralık 02, 2020, 01:27:04 ÖS »
Üslup çok önemli üslup olmazsa olmaz.

Yazıma tekrar bakabilir dileyen gayet saygı içinde. Yalnız battı filan gibi cümleler sınırı aşıyor. Emre arkadaşımız sayfa yöneticilerinden biri olduğu için umarım, burada saygısız bir insanın olmasına tahaamül göstermez. Saygılarımla...

Çevrimdışı jinemre

• Site Yöneticisi
  • *
  • Total likes: 84
  • Üye Puanı: 58
  • Never back down!
      • Profili Görüntüle
    • PSN: jinemre_trm_
    • Favori Karakter: Jin
    • Steam ID: jinemre_trm
« Yanıtla #10 : Aralık 03, 2020, 02:43:36 ÖS »
Arkadaşlar şu an forumda sadece 4 kişiyiz, eğer biz de aramızda kavga edersek olmayan topluluğumuz nasıl büyüyebilir?

@Devilgene

INDIE ilk mesajında senin soruna tepki göstermedi, sadece ilerisi için oluşabilecek problemi ön görüp fikrini beyan etti. Fakat senin tepkin çok sertti, bu sebeple ona cevap hakkı doğdu. Senin sert tepkine, sert bir yanıt olarak algılayabilirsin.  :thumbsup:

Çevrimdışı RLPYR

« Yanıtla #11 : Ocak 19, 2021, 08:10:08 ÖS »
Çok güzel bir çalışma.Umarım tamamlanır.Aslında her karakterin kendine özgü hareketleri var karakterlere ayrılan sayfaların boş yerlerine hareketlerin görseli ile kısaca yazılabilir.Birde eliza gibi diğer oyunlardan katılan karakterler var tekken hikayesine dahil edilen öyküleri varmı bilmiyorum ama Eliza ile ilgili skull girls oyunundan detaylı bilgi edinebilinir.Kısaca sonradan oyuna dahil edilen diğer arcade oyun karakterlerinin ana oynundan bilgi alınarak yazılabilir.Bu sadece bir öneridir.Ama emeğiniz takdir edilecek seviyede.Teşekkürler.
« Son Düzenleme: Ocak 20, 2021, 02:48:08 ÖS Gönderen: RLPYR »

Yukarı Git