collapse

* Kullanıcı bilgisi

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

* Son İletiler/Konular

Tekken 7 Son Haberler Gönderen: jinemre
[Temmuz 14, 2020, 01:26:04 ÖS]

Selamun aleyum Gönderen: jinemre
[Temmuz 04, 2020, 12:06:10 ÖS]

Street Fighter Haberleri Gönderen: Mr.X
[Temmuz 04, 2020, 09:11:21 ÖÖ]

EVO 2017 | Tekken 7 Dünya Turnuvası 14-16 Temmuz'da! Gönderen: Mr.X
[Temmuz 03, 2020, 08:51:26 ÖÖ]

Soul Calibur 6 Gönderen: Mr.X
[Haziran 30, 2020, 09:34:16 ÖÖ]

ArcSystem oyunları Gönderen: Mr.X
[Haziran 24, 2020, 09:07:12 ÖÖ]

[ SAMURAI SHODOWN / SAMURAI SPIRITS ] Gönderen: Mr.X
[Haziran 23, 2020, 06:15:25 ÖS]

Genel Haberler Gönderen: Mr.X
[Haziran 11, 2020, 12:44:47 ÖS]

Favori Arka Plan Müziğiniz Hangisi? Gönderen: Mr.X
[Haziran 03, 2020, 06:34:43 ÖS]

TEKKEN 7: FATED RETRIBUTION "ROUND 2 Gönderen: Mr.X
[Haziran 03, 2020, 02:11:12 ÖS]

FightCade KOF 98 Gönderen: Forest Law
[Mayıs 26, 2020, 02:12:52 ÖS]

Mortal Kombat 11 Gönderen: jinemre
[Mayıs 22, 2020, 12:56:02 ÖS]

Tekken 3 Customize Ekleme Gönderen: jinemre
[Mayıs 07, 2020, 08:58:59 ÖÖ]

Merhabalar ???? Gönderen: Mr.X
[Nisan 29, 2020, 04:40:52 ÖS]

Tekken Generations Gönderen: jinemre
[Nisan 27, 2020, 07:25:06 ÖÖ]

Famitsu'nun Katsuhiro Harada Röportajı Gönderen: Mr.X
[Nisan 10, 2020, 05:19:36 ÖS]

Dead Or Alive 6 Gönderen: Mr.X
[Nisan 02, 2020, 07:34:16 ÖÖ]

ÖZÜR DİLERİM Gönderen: DeathSouL
[Mart 30, 2020, 10:21:36 ÖS]

PS4 Oyuncuları Buraya Gönderen: jinemre
[Mart 28, 2020, 09:07:47 ÖÖ]

Tekken7 PC season pass 3 sorunu Gönderen: burakilson
[Mart 23, 2020, 11:16:27 ÖÖ]

Gönderen Konu: Tekken Movie  (Okunma sayısı 70747 defa)

sasukejinnoctis

• Ziyaretçi
Re: Tekken Movie
« Yanıtla #270 : Temmuz 03, 2011, 09:29:46 ÖS »
film biraz güzeldi ama hikaye ile alakası yoktu berbattı :(  :aptal:
« Son Düzenleme: Ocak 01, 1970, 12:00:00 ÖÖ Gönderen: Guest »

Çevrimdışı chocolategirl

« Yanıtla #271 : Mart 30, 2014, 06:11:44 ÖS »
Zamanın çoook ötesinden gelen mesaj

Merhaba Tekkenci arkadaşlarım, bu hafta çok güzel bir tespit yaptım, size ondan bahsetmek istiyorum.

Bu sene okulda seçmeli film dersleri başladı, ben de kaydoldum. Derste film yapımcılığı, analizi, film tarihi ve çıkan teorileri işliyoruz. Haftaya sunumlarımız var ve benim konum distopik bilim kurgu filmleri (ilerlerseniz ne olduğuna da geleceğim). Konuları seçtiğimiz iki veya üç film üzerinden anlatıyoruz ve benim ilk düşündüğüm Tekken'in filmi oldu, ancak sonra daha klasik ve herkes tarafından bilinen iki film seçmeye karar verdim. (Ölüm Takibi ve Otomatik Portakal ve ikisini de tavsiye ederim)

Hemen size distopik bilim kurguyu da anlatayım. "Dystopia" kelimesi "utopia" teriminin zıddı demek oluyor. Utopia ideal dünya düzeni demek. Yani dystopia da ideal düzenin tam zıddı olan düzen anlamına gelmektedir. Yani insanların pislik ve düzensizlik içerisinde yaşadığı, "düşünce özgürlüğü" denilen kavramın yok olduğu, halk ve güç sahibi insanların arasındaki hayat standartlarının fazlasıyla keskin olduğu dünyaya dystopia deniyor. Distopik bilim kurgu da, gelecekte, yukarıda belirttiğim dünyada geçen bir hikayenin anlatıldığı filmin türü oluyor.

Distopik bilim kurgunun aynı zamanda kendisine özel belirtileri var. Mesela farklı kesimlerden veya kaderlerinin farklı olduğu bize zaten filmin başında varilmiş iki insanın aşk hikayesi arada işlenir. (konu almaz, alsa romantik film olur) Veya da kıyafetler. Üst kesim insanların giydiği kıyafetlerin abartılığı, gülünçlüğü, hatta rüküşlüğü halk insanlarının giydiği eskimiş, hatta pislik içerisindeki kıyafetleri normal görmenize neden oluyorsa, izlediğiniz filmin distopik bilim kurgu olduğunu anlarsınız. Bu tarz filmlerde aynı zamanda ana karakterlerin düşünceleri de filmin bir sahnesinde ya kısa bir kesit ya da resimler şeklinde göz önüne gelir. Bunun sebebini ana karaktere göre daha ideal bir dünyaya duyulan özlemi seyirciye göstermeye bağlıyorum ben. Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum tabii ki.

Şimdi bir de dönüp bizim acayip dalga geçtiğimiz ve hemen imdb ye girip eksilerde puan verdiğimiz filmimize bir de oyunu hiç bilmeyen birinin gözünden bakalım. Distopik bir dünya düzeninde geçiyor. Jin gibi sefillikten ölen (filme göre) bir çocuğun bir turnuvaya katılıp hem nasıl şampiyon olduğunu hem de hayatının aşkını (Christie) nasıl bulduğunu anlatıyor. Halk insanları ile Kazuya ve Heihachi'nin sınıfı arasındaki fark aşırının aşırısı bariz. Heihachi'nin, Nina'nın veya Anna'nın abartı giyimi de hemen göze batyor. (oyunu hiç bilmeyen birinin gözünden bakıyoruz hatırlatırım). Hem de Jin'in çocukluğunun nasıl gözünün önünde canlandırdığını da görüyoruz, ki bu onun o zamanlara dünmek istediğini gösterir. Sonuca gelirsek, hikaye de hiç fena sayılmaz. Sinematografi, mise en scene gibi boyutlardan da bakılırsa, gayet güzel bir film oluyor. (bu kavramların da ne olduğunu anlatırdım da konun dışına fazla çıkmak istemiyorum, merak eden olursa kişisel olarak bana sorabilir yada internetten bakabilir)

Şimdii, bu yazıyı neden yazdığıma gelelim. Bu ödev verildiğinde ilk işim bu türden izlediğim filmleri ve dikkat çeken ortak özelliklerini düşünmek oldu. Saksıyı biraz daha çalıştırınca aklıma gelen isimlerden biri de Tekken oldu (ki filmi gayet üstünkörü seyrettim). Bunu farkedince hemen oturup filmi oyunu hiç bilmiyormuş gibi bir daha seyrettim ve gözlemlediklerimi size yazdım. Amacım filmi aklamak değil, beni de gerçekten çok büyük hayal kırıklığına uğratmıştı. Ancak bizden başkaları filmi böyle değerlendiriyor. Bir de bu bakış açısını görün istedim. Umarım iyi etmişimdir. Şimdi benim ödevime dönmem lazım, iyi akşamlar  :mrgreen:  :dance:
« Son Düzenleme: Mart 31, 2014, 10:35:07 ÖÖ Gönderen: chocolategirl »

Çevrimdışı PoKeMoNN

« Yanıtla #272 : Mart 31, 2014, 06:02:52 ÖÖ »
Vay be eski butun uyelersen bi kacni bir arada gordum duygulandim

Çevrimdışı TIGERKARAKAAN

• Grand Master
  • *
  • Total likes: 0
  • Üye Puanı: 3
      • Profili Görüntüle
    • PSN: DARKTIGERKAAN-81
    • Başladığı Oyun: TEKKEN
    • Favori Karakter: TEKKEN TAG 2'deki tüm karakterler
« Yanıtla #273 : Nisan 03, 2014, 11:08:01 ÖS »
TEKKEN'in fanı olarak izlediğim en berbat film, ama konuya ve oyuna yabancı olan insanlarla , arkadaşlarımla izlediğimiz zaman onlara göre sıradan bir aksiyon/macera filmi.
Lakin C.girl sana teşekkürederim.
Bilmediğim bir konudan ve farklı bir perspektiften filme bakılmasını öğrettiğin için. :wink:  :D

Çevrimdışı son_of_a_hero

« Yanıtla #274 : Nisan 04, 2014, 08:48:42 ÖS »
zaten bizim sevceemiz bi filmin ya 10 saat yada 5-6 film olması gerekir. hikayenin düzgün anlatılabilmesi için

Çevrimdışı TIGERKARAKAAN

• Grand Master
  • *
  • Total likes: 0
  • Üye Puanı: 3
      • Profili Görüntüle
    • PSN: DARKTIGERKAAN-81
    • Başladığı Oyun: TEKKEN
    • Favori Karakter: TEKKEN TAG 2'deki tüm karakterler
« Yanıtla #275 : Nisan 13, 2014, 08:43:25 ÖÖ »
Dostum illa 10 saat olmasına gerek yok.
Animasyon olan(TEKKEN motion picture ve TEKKEN blood vengeance)lar konu ile alakalı olduğu ve karakterleri  yüzünden, fanların çoğu tarafından beğenilmişti.
Şahsen oyunların filmlerinin animasyon tarzı yapılmasından yanayım.
« Son Düzenleme: Nisan 13, 2014, 08:43:53 ÖÖ Gönderen: TIGERKARAKAAN »

Çevrimdışı MaNiaX555

« Yanıtla #276 : Nisan 18, 2014, 10:44:14 ÖÖ »
Bende katılıyorum oyunların filmlerinin animasyon olarak yapılmasına çünkü animasyon olmadığında çok saçma durumlar olabiliyor ya da çok sade bir film haline gelebiliyor. Bence 2 saatlik bir film Tekken'de ki herhangi bir karakterin konusunu işlemeye yetmez.(Tabi kesile kesile indirilebilir o zamanda olay çok saçma bir hal alıyor.)
Tekken isn\'t a game it is a life style.

Çevrimdışı AngelRebellion

• Brawler
  • *
  • Total likes: 16
  • Üye Puanı: 32
  • Devil may cry..♥
      • Profili Görüntüle
    • XMB: AngelJinXiaoyu
    • Başladığı Oyun: Tekken 2
    • Favori Karakter: 1. Jin - Xiaoyu, Lars - Alisa 2. Asuka,Lili,Hwoarang
« Yanıtla #277 : Haziran 29, 2014, 11:42:03 ÖS »
Tekken : Blood Vengeance gerçekten muhteşem bir filmdi 6-7 kere izledim halada izlemek istiyorum.
Keşke bu filmin 2. filmide çıksa muhteşem olur  :D
Tekken in filmlerini bence mutlaka Namco yapmalı..  :?  
ジン カザマ www.twitch.tv/MarksMiss

Yukarı Git