Tekken: Oyun Listesi > Tekken 7 / Tekken 7: Fated Retribution

TEKKEN 7 Karakter Hikâyeleri

<< < (2/2)

KEREM[2003]:
Hwoarang'ın Jin için turnuvaya girmesinden sıkıldım artık! Kendisine has bi hikayesi yok mu ya :krank2:

 Mr.X: Paylaşım için teiekkürler

Mr.X:
Teşekkürler.

Az önce, Nina'nın Tekkenpedia sitesinde yer alan TEKKEN 7 ile ilgili The Mishima Saga başlığındaki yazıyı gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim:Prolog sırasında, Nina Mishima Zaibatsu'nun fiili lideri olarak görülür. Jin'in yokluğunda, Nina G Corporation'a karşı birlikleri örgütlemeye çalışır ve Jin'in savaşını üstlenme kararının Dünya'yı gerçekten koruyup, koruyamayacağını sorar. Çünkü Azazel'in yenilgisinden sonra sürüklenmeye devam ediyordur. Sonunda, Zaibatsu Heihachi Mishima'nın saldırısına uğrar.

Mr.X:
Leroy Smith» Tam Adı: Leroy Smith.
» Dövüş Tarzı: Wing Chun.
» Ülkesi: Amerika (New York).
» Hoşlandıkları: Kendi pitbullu "Sugar".
» Hoşlanmadıkları: Mishima Zaibatsu, Çeteler.
» Yaşı: Bilinmiyor (muhtemelen 50'lerindedir).
» Görevi: Tüccar.
» Ailesi: Sugar (köpeği).
» Tarafı: İyi.

» Hikâyesi:

Versiyon 1: 50 yıl önce, genç bir çocuk ailesini ve evini kaybettiği New York, Amerika'daki memleketinde büyük çapta bir çete çatışmasına yakalandı. On yıllarca kaybolduktan sonra, Leroy tecrübeli bir dövüş ustası olarak New York'a döndü ve intikam almaya başladı.

Versiyon 2: Yaklaşık yarım yüzyıl önce, New York on binlerce insanın gangsterlerle iç içe yaşadığı karanlık bir dönemin ortasındaydı. Polise ve siyasî dünyaya verilen rüşvet çok yaygındı. Hiç kimse çetelerin zorbalığını durduramadı ve insanlar istemese de çetelere tamamen itaat etmeye başladı. Çeteler kentteki kontrollerini genişlettikçe, aralarındaki çatışmalar tırmandı ve sonunda bütün çetelerin katıldığı büyük bir savaşa yol açtı. New York sokakları anında cehennemi andıran bir savaş alanına dönüştü. Mermiler her yere uçarken patlamalara ve ateşe neden oldu, yaşları ve cinsiyetleri ne olursa olsun kimseyi ayırmadan öldürdü.

O zamanlar bir çocuk olan Leroy Smith'in ailesi de şiddetli bir çatışmada yer aldı ve hepsi öldürüldü. Ağır yaralanan Leroy bir nehre düştü ve denize atıldı, ancak neyse ki bir ticaret gemisi tarafından yakalandı ve hayatta kaldı. Bilinci solarken, Leroy çaresizliğini ve çetelere karşı intikam alma arzusunu derinden hissetti.

Amerika'dan ayrılan Leroy, tüccar olarak Dünya'yı dolaştı ve Hong Kong'da Wing Chun adında bir mücadele sanatıyla karşılaştı. Bire bir savunma ve rakibi etkisiz hâle getirme stratejisine hayran kalan Leroy, bu dövüş sanatını öğrenmek için Hong Kong'a yerleşti.

Ve aradan aylar geçti... Büyük Elma Savaşı (New York olayı) olarak da bilinen olaylardan yarım yüzyıl sonra, New York güçleri azalmış olmasına rağmen hayatta kalan gangsterlerin hâkimiyetine geçti. Bunu bilerek, Leroy çetelere karşı intikam almak ve şehri kurtarmak için New York'a dönmeye karar verdi. Öfkesiyle beslenen Leroy tek elle saldıracak ve şiddetli bir iblisin gücü ile onları yok edecekti.

Bu süre zarfında, Leroy çete liderlerinden biri olan şu anki Mishima Zaibatsu'nun yarım yüzyıl öncesindeki büyük çaplı rekabetin arkasında olduğunu öğrendi. Şu anda Dünya'yı bölen savaşa katılan büyük bir şirketin bu kadar uzun zamandır arkasında durduğuna şaşırmış olan Leroy, bunun tüm kötülüklerin kaynağı olduğuna inandı ve şirket tarafından Karayipler'de düzenlenen The King Of Iron Fist Tournament turnuvasına katılmaya karar verdi.

Fahkumram» Tam Adı: Fahkumram.
» Dövüş Tarzı: Muay Thai.
» Ülkesi: Tayland.
» Boyu: 200 santimden fazla.
» Saç / Göz Rengi: Siyah / Kahverengi.
» Hoşlandıkları: Kendi Ailesi.
» Yaşı: 28.
» Seslendirmeni: Aphichat Samutsiri (Thai).

» Hikâyesi:

O, ailesinin özgürlüğü için savaşıyordur.

Mr.X:
» GERİ DÖNEN KARAKTER HİKÂYELERİ:

Anna Williams:King Of Iron Fist Tournament 6 turnuva etkinliklerinden sonra, Anna'nın kalbi sonsuz savaşmaktan yoruldu. Emekli olduktan sonra, G Corporation'dan gelen seçkin bir askerle tanıştı ve ona âşık oldu. Anna'nın bilmediği, bu adamın aynı zamanda büyük bir mafya yöneticisi olduğuydu ve bu sebeple İtalya'daki düğünlerinin yapıldığı gün trajedi yaşandı. Büyük güne hazırlanırken, Anna gelinliğinin kaybolduğunu fark etti ve ardından gelen silah sesleri aniden ana salonu doldurdu. Anna oraya geldiğinde nişanlısını ölü buldu ve kız kardeşinin gelinliğini giyip, olay yerinden kaçtığı gürültüye koştu. Öfke ile körüklenen Anna, bir kez daha kavgaya geri dönmeye karar verdi.

Lei Wulong:Kederli Lei Wulong, Jin Kazama'yı tutuklama başarısızlığı göstermesinin ardından polis gücüne ara verdi. Bu süre zarfında, aynı zamanda TV yıldızı da olan Lucky Chloe'nin (G Corporation çalışanı) hayranı oldu. Bir gün idolüyle tanışacağının hayalini kurarken, o lideri Kazuya Mishima olan karanlık G Corporation hakkında daha fazla bilgi edinmek için harekete geçti.

Craig Marduk:Armor King II ile gerçekleştirmek istediği barış girişimlerine rağmen, Marduk ve Armor King II arasındaki kavga yalnızca arttı ve her iki savaşçının da birbirlerini hastanelik etmesine neden oldu. Böylece, King hastane faturalarını ödemek için gereken parayı kazanmak için yeni turnuvaya katılmak zorunda kaldı.

Bir süre sonra, Marduk vücudunda tuhaf enjeksiyon izleri bulacağı hastanede uyandı. Kendine cevaplar ararken, o savaşlarından kurtulan Armor King'i de bulmaya çalıştı. Hedefine ulaşmak üzereyken, Marduk yerine ringde ilk ve son kez hesaplaşma konusunda ısrar eden King tarafından durduruldu.

Arkadaşının tavsiyesine saygı duyan Marduk, bilinci kapalı Armor King II'nin başucuna içinde rövanş talep ettiği ve kaybettiği takdirde dövüş sahnesinden iyi bir şekilde emekli olacağını söylediği bir mektup bıraktı. Ancak Armor King II kaybederse, maskesini yüzünden zorla ve utanç içinde çıkaracağını da söyledi. Armor King II iyileştikten sonra, onun bu teklifini memnuniyetle kabul etti.

Armor King II:King, Marduk ve Armor King II'nin barış yapmasını sağlamak ve her şeyi Armor King'e açıklamak amacıyla mevcut savaşlarından vazgeçirmeye çalıştığında, hem Marduk hem de Armor King II King'ın antlaşmasını görmezden geldi (Armor King II Marduk'a güvenmediği ve Marduk da Armor King II'nin açıklamalarını dinlemeyeceği için). Her iki savaşçının da birbirine zarar vermesine ve hastaneye gitmesine neden olacak şekilde intikam almak istemediği gibi açıklamaları dinlemeyecek olan King, Marduk ve Armor King II'nin dikkatsiz eylemleri yüzünden Armor King II'nin sadece hastane faturaları için değil, aynı zamanda yönettiği yetimhane için de savaş parası için savaşmaya devam etmesine yol açtı.

Armor King II'den önce iyileşen Marduk onu bitirmeye çalıştı, ancak Marduk King II tarafından dördüncü turnuvanın sonunda acımasızca yaralandığı zamanki hataya benzer bir hata yaptığını gördüğü deja vu sonucu durdu. Armor King II kısa süre sonra uyandı ve Marduk'un emeklilik maçıyla ilgili olarak yazdığı mektupta Armor King II kazanırsa Marduk'un bir kez ve herkes için savaşmaktan emekli olacağını ve Marduk kazanırsa Armor King II'nin hayatının geri kalan kısmında maskesini çıkarmanın yanı sıra, Armor King unvanını da teslim etmesi gerektiğini gördü. Böylece, Armor King II sunulan teklifi kabul etti.

Julia Chang:Değişmez ikincil karakteri olduğu ortaya çıkan Jaycee'nin aynı zamanda bu güreşçi kişiliğinin yerine geçerek işini çok iyi yapması sonucu yeniden markalaşmasına neden olmasıyla birlikte hayranlarının kendisinden nefret etmesine neden olduğunu ortaya çıkaran Julia, sonuç olarak ringleri terk etti ve imajını değiştirdi. Böylece, o daha mütevazı bir saç modeli ve gözlük ile insanların kendisini tanıyamamasını sağlamaya çalıştı. Julia yeniden ağaçlandırma projesine geri döndü ve bağışlarla başlatmaya karar verdi, ancak şimdiye kadar sadece birkaç kişi ilgilendi. Bir gün eski patronu Kazuya'nın Dünya'ya bir şeytan olarak ifşa edilmesinden sonra, Julia profesyonel yayıncılık yapacağı 7. turnuvaya girerek kavgalarını ve maceralarını yeni bölgelere canlı yayınla aktarmaya ve bu yeniden ağaçlandırma fonu için elinden geleni yapmaya karar verdi.

Zafina:Zafina, eski çağlardan beri kraliyet mezarlarını koruyan klanlardan birindedir. İki yıkıcı yıldız olarak bilinen Jin Kazama ve Kazuya Mishima arasındaki çarpışma nedeniyle, o Azazel'in dirilişini önlemenin mümkün olmadığını anladı. Dirilen Azazel’in Lars Alexandersson ve Jin Kazama tarafından mağlup edildiğini görmesine rağmen o ruh hâlindeki yok olma tehlikesi yüzünden kaçtı. Bunu keşfettikten sonra, Zafina klanının geçtiği bir ritüel tarafından Azazel'i vücudunda mühürlemeyi başardı. Ancak Zafina, Azazel'in vücudunda mühürlenen gücünün giderek arttığını hissetti.

“Jin Kazama ve Kazuya Mishima hâlâ yaşıyor. Şeytanın kanını iptal etmezsem Azazel tekrar diriltilecek… Kalan süre kısa.” diye düşünen Zafina, Şeytan kanı avında avlanmaya başlamak için eski zamanlardan beri faaliyet gösteren cinci Archers Of Sirius grubuyla bağlantı kurması gerektiğini düşündü.

Ganryu:Tamamen revize bir görünüme sahip olarak geri dönen Ganryu, Julia Chang'in dikkatini bir kez daha çekmek için yayıncı hâline geldiği ve arena sahnesinde restoranı olan Chanko Paradise'ın reklamları görülen kişidir.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git