Tekken Harici Konular > Sohbet Kafe

Sony, EVO Şampiyonası Serisini Satın Aldı

(1/1)

Mr.X:


Dünya'nın en büyük dövüş oyunu yarışması olan EVO Championship Series, Sony Interactive Entertainment tarafından satın alındı. Yeni kurulan eSpor organizasyonu RTS, EVO'nun satın alınmasında Sony'ye katıldı. Sony'nin rekabetçi oyunlardan sorumlu başkan yardımcısı Steven Roberts, "Dövüş oyunları en başından beri PlayStation mirasının ve topluluğumuzun hayati bir parçası oldu ve yıllar boyunca EVO ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz; ayrıca EVO'nun kurucu ortakları Tom ve Tony Cannon, EVO'nun dövüş oyunları topluluğuna hizmet vermeye ve canlı büyümesini desteklemeye devam etmesini sağlamak için bir danışmanlık rolüne yakından dâhil olmaya devam edecekler" dedi.• EVO Online, Ağustos 2021'de Başlıyor:

Dünya çapındaki yayıncıların desteğiyle, EVO 6-8 Ağustos ve 13-15 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek tamamen çevrim içi bir yarışma olan "Evo Online" olarak bu yıl geri dönüyor. Giriş ücretsiz olacak ve Kuzey Amerika, Avrupa, Asya ve Latin Amerika'daki oyuncular Tekken 7, Street Fighter V: Champion Edition, Mortal Kombat 11 Ultimate ve Guilty Gear -Strive- için açık formatta yarışabilecek. Çevrim içi elemeler hayranlar için canlı yayınlanacak ve daha fazla ayrıntı önümüzdeki haftalarda "evo.gg" adresinde paylaşılacak.

Kolektif ekibi lazer odaklı bir misyona ağırlık veren Evo'nun dövüş oyunu topluluğu için gerçekliğini korumak, turnuvayı büyütmek, etkinliklerini ve yayınlarını her zamankinden daha eğlenceli, ilgi çekici ve erişilebilir kılmak için hayranlarıyla birlikte yaratıcı yollar bulmayı amaçladığı biliniyor. Ayrıca, Evo özünde her zaman olduğu gibi farklı ülkelerden dövüş oyunu hayranlarına bağlantı kurma, becerilerini test etme ve yeni arkadaşlıklar kurma şansı veren açık formatlı bir yarışma şeklinde kalacağı söyleniyor.• E-Spor Yolculuğunda Yeni Bir Bölüm:

PlayStation için bugünkü duyuru, dövüş oyunu topluluğunun ve e-sporların büyümesini teşvik etme ve konsollarımızda rekabetçi oyuncuları geniş çapta destekleme yolculuğumuzda heyecan verici bir adımı işaret ediyor. Dövüş oyunları PlayStation konsollarında oldukça popülerdir ve oyuncular yalnızca 2020'de 1,1 milyardan fazla oyun saatini kaydederler. Oyuncuların her seviyede rekabet etmelerinin önündeki engelleri yıkmaya ve onlara becerilerini ve tutkularını sergilemeleri için sınıfının en iyisi, küresel bir platform sunmaya kararlıyız.

Ayrıca bugün Evo'nun oyuncular için güvenli ve kapsayıcı bir ortam yaratma konusundaki mesajına desteğimizi dile getirmek istiyoruz. PlayStation'da bunu her zaman en yüksek önceliğimiz hâline getirdik. Kolektif bir ekip olarak, gelecekteki Evo etkinliklerinin tüm topluluk için güvenli ve samimi olmasını sağlamak için birlikte yakın bir şekilde çalışacağız.

Önümüzdeki hafta ve aylarda Evo 2021 için gelecek şeylerle ilgili daha çok şey paylaşacağız. SIE.blog'da daha fazlasını okuyun.

PlayStation Tweet'i  |  EVO Tweet'i

Mr.X:
EVO Community Series PS4 Turnuvaları Açıklandı:Mart ayında Sony ve RTS tarafından ortaklaşa satın aldığı duyurulan EVO'nun yeni yönünü başlatan ilk etkinlik Sony tarafından EVO Championship Series olarak duyuruldu ve önümüzdeki hafta başlıyor. İlk EVO Community Serisi TEKKEN 7, SFV: Championship Edition, Guilty Gear -STRIVE-, Mortal Kombat 11, Granblue Fantasy Versus ve çeşitli dövüş oyunlarında "74.000 $" ödüllü dünya çapında 120 çevrim içi turnuva içeriyor. Yaklaşan turnuvalar hakkında daha fazla ayrıntı ve bilgi için Sony'nin PlayStation Blog'una göz atın.

Mr.X:
EVO 2021 Yüz Yüze Gösterimi COVID-19 Delta Variant Yayılması Konusundaki Endişeler Nedeniyle İptal Edildi:Evo Online bu yılın başlarında rotasını çizdikten sonra, hayranlar Kasım ayı sonunda yapılması plânlanan yüz yüze gösterimle forma dönmeyi bekliyordu. Ne yazık ki, büyük turnuva serisi bugün EVO 2021 gösteriminin artık yapılmayacağını duyurdu. Resmî EVO Twitter hesabı tarafından yayınlanan bir açıklama COVID-19'un devam eden komplikasyonlarının ve Delta Varyantının yayılmasının iptal nedeni olduğu belirtti. Yüz yüze gösterimin başlangıçta 27-28 Kasım tarihlerinde UFC Apex'te Las Vegas, Nevada'da gerçekleşmesi plânlanıyordu. Resmî kartta Street Fighter 5, Tekken 7, Mortal Kombat 11 Ultimate, Guilty Gear Strive ve Skullgirls 2nd Encore dâhil olmak üzere beş ana dövüş oyunu olacaktı. 40 oyuncu ilgili oyun için her bölgesel finalin kazananları da dâhil olmak üzere beş oyunda (her başlık için sekiz) yarışmaya davet edilecekti. Bu yarışmacılar toplam 125.000 $'lık bir ödül potu için (bu, oyun başına 25.000 $ anlamına geliyor) mücadele ediyor olacaktı. Açıklamada EVO organizatörleri çabalarını takdir etmek için bireysel olarak davet edilen tüm oyunculara ulaşacaklarını belirtti. Şu anda yeni bir çevrim içi etkinlik için herhangi bir plân açıklanmadı. EVO ekibi ileriye dönük canlı, yüz yüze etkinliklerin geri dönüşü için çalışmaya devam edeceğini bildirdi.

İşte EVO 2021 gösterimiyle ilgili açıklamanın tamamı:

"EVO Showcase'in amacı, dünyanın dört bir yanından en iyi oyuncuları canlı, yüz yüze bir formatta bir araya getirmektir. COVID-19'un devam eden komplikasyonları ve Delta Variant'ın yayılması nedeniyle zor bir karar verip EVO 2021 Showcase'i iptal etmek zorunda kaldık. EVO 2021 Showcase'e katılmaya davet edilen oyuncular dünyanın en iyi dövüşçülerinden birçoğunu temsil ediyor.

Etkinliği iptal ettiğimiz için inanılmaz derecede üzgünüz. EVO ekibi çabalarını takdir etmek için her oyuncuyla ayrı ayrı iletişime geçecektir. EVO'nun FGC'yi kutlama misyonuna bağlı kalmaya devam ediyoruz ve bizden beklediğiniz büyük, canlı etkinliklerin geri dönüşü için çalışmaya devam edeceğiz."

Navigasyon

[0] Mesajlar

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git