Atari salonu temelli oyunlarla ilgili bilgiler veren blog formatlı forum sayfası

Diğer Oyunlar => Geriye Kalanlar => Konuyu başlatan: Aora - Mayıs 15, 2017, 06:08:04 ÖÖ

Başlık: Virtua Fighter
Gönderen: Aora - Mayıs 15, 2017, 06:08:04 ÖÖ
İlk 3 boyutlu dövüş oyunu serisi. Tekken'i ve diğer dövüş oyunlarını önemli bir biçimde etkilemiştir1 (https://www.eventhubs.com/news/2014/oct/22/ono-virtua-fighter-game-which-all-fighting-games-are-measured-capcom-producer-shares-his-experiences-3d-fighting-series/). Sadece 3 tuş kullanılmasına(Tekme, Yumruk ve Blok) rağmen zorlayan ve bence eğlenceli bir oyundur.
Bu şimdilik yeter herhalde  :icon_biggrin:. Konuyu açma sebebim:
http://gematsu.com/2017/05/sega-planning-revival-major-ips (http://gematsu.com/2017/05/sega-planning-revival-major-ips)
Sega eski serilerini geri getirmeyi planlıyormuş. Bu demek ki, VF5 bilgisayara(Bayonetta'yı bilgisayara çevirdiler bir süre önce) veya şu an kullanılan konsollara çevrilebilir, veya yeni oyun yakın bir zamanda çıkabilir. Bildirmek istedim ilgilenen varsa
Başlık: Ynt: Virtua Fighter
Gönderen: jinemre - Mayıs 15, 2017, 06:43:10 ÖÖ
Bayonetta'nın 2. versiyonunu maalesef yalnızca nintendo için çıkarmışlardı. Acaba Bayonetta 2'den de bir haber var mı diğer konsollar için?
Başlık: Ynt: Virtua Fighter
Gönderen: KenjxZ - Mayıs 15, 2017, 07:16:36 ÖÖ
Bayonettanin cevrilmesi sega kaynakli değil platinum games kaynaklı son zamanlarda nier automata da onlardan geldi ve simdi vanquishi pcye uyarliyorlar mesela geç de olsa pcye cikarmaya basladilar oyunlarini guzel oldu.
Bayonetta 2 hakkinda aciklama yaptilarsa da duymadim bilemiyorum. Road to 2020 demisler VF ile ilgili bi haber varsa da akillari varsa tekken 7ye yakin bi tarihte duyurmazlar o yuzden en az 2 3 yili var biseylerin duyrulmasi icin :D
Başlık: Ynt: Virtua Fighter
Gönderen: MagneticFrost - Mayıs 15, 2017, 05:57:27 ÖS
Sega son zamanlarda Alien Isolation ile bayağı şaşırtmıştı. Geri canlandıracakları oyunlar için de Alien'da olduğu gibi adam akıllı planları varsa olabilir. Yoksa planları sadece remastered dayamaksa revive yapsalar ne yapmasalar ne. :thumbsdown: 
Başlık: Ynt: Virtua Fighter
Gönderen: 1murat1 - Mayıs 15, 2017, 09:53:57 ÖS
Bayonetta'nın 2. versiyonunu maalesef yalnızca nintendo için çıkarmışlardı. Acaba Bayonetta 2'den de bir haber var mı diğer konsollar için?
Bayonetta 2 Nintendo'nun maddi desteğiyle çıkarılmış bir oyun. Oyunun yapımcısı da Nintendo olmasaydı Bayonetta 2 diye bir oyun olmayacaktı diye kesin bir şekilde belirtmişti. Yani diğer konsollara çıkmasını unutun  :D
Başlık: Ynt: Virtua Fighter
Gönderen: Aora - Mayıs 16, 2017, 05:32:06 ÖS
Bayonetta 2 bilgisayarda CEMU kullanarak ses haricinde çoğunlukla sorunsuz oynanabiliyor diye biliyorum:
https://www.youtube.com/watch?v=MOTBt8xqlyQ
Emin değilim ama duyduğuma göre ses sorunları da çoğunlukla düzeltilmiş bir sonraki sürümde. Bunun haricinde ben de 1murat1'in dediği gibi diye biliyorum, başka platforma çıkacağını sanmıyorum
Başlık: Ynt: Virtua Fighter
Gönderen: AngelRebellion - Mayıs 18, 2017, 08:37:15 ÖÖ
Bi şu bayonetta yı oynayamadım ya devil may crydan sonra rn sevdiğim ve en çok oynamak istediğim oyundu
Başlık: Ynt: Virtua Fighter
Gönderen: Mr.X - Mayıs 26, 2021, 01:04:32 ÖS
(http://[color=maroon]Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown, 1 Haziran'da PS4'e Geliyor:[/color])

(http://www.fightersgeneration.com/news2021/news/vf5-ultimate-showdown-ps4.jpg)

Sega of America Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown (VF5: Final Showdown'ın yeniden yapımı) oyununun 1 Haziran 2021'de PlayStation 4'e dijital biçimde geleceğini resmî olarak duyurdu. Sega'nın 60. yıl dönümü projesinin bir parçası olarak Virtua Fighter'ın "kesin sürümü" 5, yeni nesil dövüş oyunu hayranları için yeniden tasarlanmış grafikler ve diğer yeni özelliklere sahip olacak. Sega AM2 ile birlikte Yakuza serisi geliştiricisi Ryu Ga Gotoku Studio da oyun üzerinde çalışıyor. Yenilenen görseller RGG Studio Dragon Engine kullanılarak elde edildi.

→ Onaylanan Özellikler: Güncellenmiş karakter modelleri, aşamalar ve sinematikler, yeni kullanıcı arayüzü ve tüm aşamalar için yeni BGM'ler dâhil olmak üzere yeniden çalışılmış grafikler.
→ Çevrim İçi Özellik İçeriği: 16 oyuncuya kadar özel lobiler, çevrim içi turnuva, lig maçı ve oyuncuların görsel "damgalar" kullanarak birbirleriyle iletişim kurabilecekleri izleyici modu.

(http://www.fightersgeneration.com/news2021/game2/vf5-ultimate-showdown/vf5-ultimate-showdown-screenshot3.jpg)

(http://www.fightersgeneration.com/news2021/game2/vf5-ultimate-showdown/vf5-ultimate-showdown-screenshot9.jpg)

(http://www.fightersgeneration.com/news2021/game2/vf5-ultimate-showdown/vf5-ultimate-showdown-screenshot10.jpg)

(http://www.fightersgeneration.com/news2021/game2/vf5-ultimate-showdown/vf5-ultimate-showdown-screenshot4.jpg)

(http://www.fightersgeneration.com/news2021/game2/vf5-ultimate-showdown/vf5-ultimate-showdown-ps4-screenshot.jpg)

(http://www.fightersgeneration.com/news2021/game2/vf5-ultimate-showdown/vf5-ultimate-showdown-screenshot2.jpg)

(http://www.fightersgeneration.com/news2021/game2/vf5-ultimate-showdown/vf5-ultimate-showdown-screenshot5.jpg)

(http://www.fightersgeneration.com/news2021/game2/vf5-ultimate-showdown/vf5-ultimate-showdown-screenshot6.jpg)

(http://www.fightersgeneration.com/news2021/game2/vf5-ultimate-showdown/vf5-ultimate-showdown-screenshot8.jpg)

(http://www.fightersgeneration.com/news2021/game2/vf5-ultimate-showdown/vf5-ultimate-showdown-screenshot7.jpg)

(http://www.fightersgeneration.com/news2021/game2/vf5-ultimate-showdown/vf5-ultimate-showdown-screenshot.jpg)
Başlık: Ynt: Virtua Fighter
Gönderen: Mr.X - Mayıs 29, 2021, 08:27:03 ÖÖ
https://www.youtube.com/watch?v=imW0lhLaCZw

https://www.youtube.com/watch?v=mE87xnLdVfY
Başlık: Ynt: Virtua Fighter
Gönderen: Mr.X - Haziran 25, 2021, 01:18:46 ÖS
https://www.youtube.com/watch?v=GKO6MoLpln4
Başlık: Ynt: Virtua Fighter
Gönderen: Mr.X - Temmuz 22, 2021, 11:30:39 ÖÖ
Yeni Başlayanlar İçin VF5: Ultimate Showdown İpuçları & Püf Noktaları:

Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown'ın baş yapımcısı Seiji Aoki, yeni gelenlerin seriye girmesine yardımcı olmak için resmî PlayStation blogunda yer aldı. VF5: US'in Haziran ve Temmuz aylarında PS+'da ücretsiz oynanacak olması sayesinde hayatlarında belki de bir Virtua Fighter oyununa hiç dokunmamış yeni oyuncular da dâhil olmak üzere milyonlarca oyuncu oyunu indirdi. Aoki'nin blogdaki yorumu yeni oyuncuların Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown'ın göz korkutucu mekaniklere ve derinliğe dalmasına yardımcı olacak bazı temel ipuçları sunuyor.

(http://www.fightersgeneration.com/news2021/news/vf5u-jacky.jpg)

(http://www.fightersgeneration.com/news2021/news/vf5u-jeffry.JPG)

Aldatıcı Basitlik:

Virtua Fighter, diğer birçok dövüş oyununa kıyasla sezgisel ve basit kontroller kullanır. Yalnızca üç temel komut vardır: Punch, Kick ve Guard. Her biri tek bir düğme ile gerçekleştirilebilir. Basit, değil mi?

Sadece bu üç düğmeyi çubuğun farklı hareketleriyle eşleştirmek, her karakter için kelimenin tam anlamıyla yüzlerce kombinasyon açar. 3B aşamalarda yürütülen dövüşlerin dinamik stratejisini de ekleyin ve bu kadar basit bir kontrol şemasının ardındaki gerçek derinliği deneyimlemeye başlayın. Doğru anda doğru komboyu yapmak için gereken zamanlamayı mükemmelleştirmek Virtua Fighter ustalığına giden ilk adımdır.

(http://www.fightersgeneration.com/news2021/news/vf5us-pai-vs-shun.JPG)

Yeni oyuncular için ilk hedef Antrenman Modu olmalıdır. Her Virtua Fighter'ın sağlam bir eğitimi vardır ve VF5 Ultimate Showdown bir istisna değildir. Daha karmaşık kombinasyonları denemeden önce temel sistemleri ve hareketleri öğrenmek için zaman ayırmanız, rekabetçi oyuna atlamaya hazır olduğunuzda meyvelerini verecektir.

Öğrenilmesi gereken ilk iki hamle alt etme saldırıları ve kırılmalardır (düşme iyileşmesi). Virtua Fighter'da rakibiniz yerdeyken saldırmaya devam edebilirsiniz (ya da yerdeyseniz hasar alabilirsiniz). Önemli bir çöküşten sonra fazladan hasar biriktirmek (veya bundan kaçınmak) genellikle zaferle yenilgi arasındaki farktır.

(http://www.fightersgeneration.com/news2021/news/vf5u-wolf-elblaze.JPG)

Öğrenilmesi gereken diğer önemli sistem temel çerçevelerin nasıl çalıştığıdır. Çerçevelerin nasıl çalıştığını anlamak herhangi bir durumda doğru saldırıyı veya karşı koymayı sezgisel olarak gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. Bu ustalaşması zor bir sistemdir, bu nedenle ilk başladığınızda "saldırınız engellenirse hemen savunma yapın" ve "bloke ederseniz hemen saldırıya geçin"' taktiklerini aklınızda bulundurmanız en iyisidir.

Bu iki şeyi güvenilir bir şekilde yapmayı öğrenin ve bu oyuna özgü hızlı, akıcı dövüşleri deneyimleme yolunda ilerlemiş olun.

(http://www.fightersgeneration.com/news2021/news/vf5u-jacky-elblaze.jpg)