Atari salonu temelli oyunlarla ilgili bilgiler veren blog formatlı forum sayfası

Tekken TR Yönetim Bürosu => Tekken TR Müzesi => Konuyu başlatan: Mr.X - Nisan 19, 2017, 11:52:01 ÖÖ

Başlık: Hangisi Hoşunuza Gidiyor?
Gönderen: Mr.X - Nisan 19, 2017, 11:52:01 ÖÖ
Siz hangisini seçerdiniz?
Başlık: Ynt: Hangisi Hoşunuza Gidiyor?
Gönderen: SİM[2003] - Nisan 19, 2017, 12:05:22 ÖS
Benim sistemim: Kankaları eve topla ve tekken turnuvası yap :) 
 Ardından kola, çips, çay bisküvi
Başlık: Ynt: Hangisi Hoşunuza Gidiyor?
Gönderen: jinemre - Nisan 19, 2017, 12:28:31 ÖS
Cuma günü mesai çıkışı atari salonuna gidip, salon kapanana kadar Tekken kapışmak gibisi olamaz  :jin1:
Başlık: Ynt: Hangisi Hoşunuza Gidiyor?
Gönderen: MagneticFrost - Nisan 19, 2017, 02:33:35 ÖS
Diğer: Arkadaşlarla özel offline maç yapmak, evde online oynamak.

Nedenini de yazayım madem. Vakti zamanında atari salonlarından çıkmazdık. Mecburiyetten rakip arıyoruz, online yok tabii. Her salonun kendine çoğunlukla benzer oynanış raconu belirlemesi ve oyuncu profilleri genelde rahatsız edici olduğu bilinir. Bu kişilere göre oyunda kaçmak, kapmak, alttan vurmak, kadın karakter almak vs kabul edilemez. :) Bu tip tarz ile oyunda kendilerini geliştiremedikleri gibi karşı kişide gördüğü aksi durumda nihayetinde orada görebileceğiniz ve duyabileceğiniz şeylerden tiksinirsiniz. Bu yüzdendir ki, samimi olduğum kişilerle offline maç yapmak ve bu tip salon insanlarından çok olduğu için yabancılarla anonim olarak uzaktan online oynamak daha iyidir.     
Başlık: Ynt: Hangisi Hoşunuza Gidiyor?
Gönderen: jinemre - Nisan 20, 2017, 03:23:07 ÖÖ
Diğer: Arkadaşlarla özel offline maç yapmak, evde online oynamak.

 Her salonun kendine çoğunlukla benzer oynanış raconu belirlemesi ve oyuncu profilleri genelde rahatsız edici olduğu bilinir. Bu kişilere göre oyunda kaçmak, kapmak, alttan vurmak, kadın karakter almak vs kabul edilemez. :)

Yüzde yüz katılıyorum. Maalesef Türkiye'de ki oyun salonu kitlesi bu tarz insanlarla dolu. Yere yatırınca yumruklarsan ezik oyuncusun, ''ne kaçarak oynuyon la '' diye küfür ederek üzerimize yürüyen oyuncu biliyorum ben :) ''ne kaçarak oynuyon?'' ne demekse artık. Aynı kişiye sürekli saldırdığın zaman da, ''biraz dur da biz de saldırak!'' Çelişkinin böylesi...
Başlık: Ynt: Hangisi Hoşunuza Gidiyor?
Gönderen: DeadlyAssassin - Nisan 20, 2017, 07:31:47 ÖÖ
Tekken Tag2'nin Arcade ve konsol versiyonlari arasindaki farki tecrube etme sansim oldugu icin konsolda oynayamaz oldum, o yuzden Arcade diyorum. Tabiki baska faktorler de var, Tekken'in evi olan Namco Sugamo'da dahil pek cok arcade salonunda Tekken oynama firsatim da oldu cok sukur, ortami, atmosferi inanilmaz etkiliyor insani, keske Turkiye'de de bir arcade salonumuz olsa, buyuk kucuk herkesin guzelce eglenebildigi, seviyesizligin olmadigi...
Başlık: Ynt: Hangisi Hoşunuza Gidiyor?
Gönderen: Gufi - Nisan 22, 2017, 02:30:30 ÖS
Konsol salonları özellikle localı olunca güzel oluyor.. Bir tek onu deneyimlediğim için başka seçme şansım yok.. Evde oynamak da güzel ama tek başınaysan bence..  :icon_smile: